Meslek Lisesinde Deprem Bölgelerine Soba ve Sıvı El Sabunu Üretimi Yapılıyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Çankırı’daki meslek lisesinde, depremzedeler için soba ve hijyen malzemesi imal ediyor.

Meslek Lisesinde Deprem Bölgelerine Soba ve Sıvı El Sabunu Üretimi Yapılıyor
21 Şubat 2023 - 17:37 - Güncelleme: 22 Şubat 2023 - 10:20
Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Çankırı’daki meslek lisesinde, depremzedeler için soba ve hijyen malzemesi imal ediyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, soba sayısının ilerleyen zamanlarda artırılarak depremzedelere ulaştırılacağı belirtildi.


Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi depremden etkilenen kardeşlerimize ulaştırılmak üzere soba üretimi gerçekleştiriyor. 6 Şubat 2023 tarihinde 11 ilimizi etkileyen büyük felaketin ardından tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimiz okulları da deprem bölgelerine yardımlarını ulaştırmaya devam ediyor.


Çalışmalar kapsamında Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Metal Teknolojisi, Makine Teknolojisi alanında görev yapan öğretmenler ve öğrencileri hızlı bir şekilde soba üretimine başladı. Atölyelerde üretilen yüz adet sobanın montajının en kısa sürede tamamlanarak sevkiyat işlemleri gerçekleştirilecek. Okul yetkililerinden alınan bilgiye göre üretimi gerçekleştirilen soba sayısının ilerleyen zamanlarda daha da artırılarak depremzede kardeşlerimize ulaştırılacağı ifade ediliyor. Uzun ömürlü metal parçalardan imal edilen sobaların olumsuz kış şartlarında çadır ve konteyner alanlarında güvenli bir şekilde kullanılabileceği de yetkililerden alınan bilgiler arasında.

Okul kimya teknolojileri alan öğretmenleri ve öğrencileri tarafından da  bölgede hijyen amaçlı kullanılacak sıvı el sabunu üretilmektedir.

Uzun ömürlü metal parçalardan imal edilen sobaların çadır, konteyner gibi alanlarda güvenli şekilde kullanılabileceği aktarılan açıklamada, kimya teknolojileri bölümü öğretmenleri ve öğrencileri tarafından da depremzedeler için sıvı el sabunu üretildiği kaydedildi.

Zor günlerde her türlü çalışmada yerini alan başta öğretmen ve öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiamıza teşekkür ederiz. Yaralarımızı birlikte saracağız…

Bu haber 4226 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Mahhir KARTAL
  11 ay önce
  Ellerinize sağlık. Allah kolaylık versin.
 • 18 li
  11 ay önce
  Birbirinden değerli Öğretmenlerim,teknisyen arkadaşlarım ve değerli öğrenciler.Endüstri Meslek Lisesi Çankırı'da her zaman yeri ayrı bir eğitim müessesesi olmuştur.Bizim gönlümüzde de her zaman ayrı bir yeri vardır.Bu ulvi hizmetleriniz için sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır.Sağolun varolun arkadaşlar.Vesselam...