Çankırı Milletvekili Ama; "Çankırı'daki Simit Ve Çay Fiyatlarını Dahi Tam Bilmiyor" (Özel Haber)

Sayın vekil Kusura bakmada Çankırı’da "Simit 1,5 lira, Çay 2,5 lira. Lütfen hesabı yanlış yapma..."

Çankırı Milletvekili Ama; "Çankırı'daki Simit Ve Çay Fiyatlarını Dahi Tam Bilmiyor" (Özel Haber)
17 Nisan 2019 - 20:40 - Güncelleme: 18 Nisan 2019 - 10:07

AK Partili Muhammet Emin Akbaşoğlu’nun Çay Simit Hesabı Şaşkına Çevirdi

 

Çay-Simit Hesabını Yanlış Yapma Sayın Vekil!

 

Sayın Vekil Kusura Bakmada Çankırı’da Simit 1,5 lira, Çay 2,5 lira!!!

 

Adalet Ve Kalkınma Partisi Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Çankırı Milletvekili olmasına rağmen, daha Çankırı’da Simit’in, Kaç Kuruş, Çayın Kaç Kuruş olduğunun Tam Fiyatını Dahi Bilmiyor...

 

Celal Kaman gitti bitti, peki ya M.Emin Akbaşoğlu ne yapacak? Simit ile çay ile rezil etti Türkiye’yi, Çankırı’yı şunlara birde oy veriyorlar.

 

TBMM’sinde yedikleri aklına geliyor sanırım. 1 liraya çorba, 5 liraya et yemeği, ekmek, su cabası. Oranın hesabını yapıyor galiba,....

 

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, asgari ücretle geçinen 5 kişilik bir ailenin günde 3 öğün çay-simit tükettiğinde, ceplerinde 1120 lira para kalabileceğini söyledi.

 

Mahalli İdareler seçimleri öncesinde Çankırı’da bir düğün salonunda yapılan toplantıda Emin Akbaşoğlu’nun çay-simit üzerinden yaptığı asgari ücret hesaplamasının görüntüleri ortaya çıktı.

 

Bir bardak çayın 1 TL, simit fiyatının da 1 TL olduğunu belirten AK Parti Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu şöyle konuştu: “5 kişilik bir aileden yapacağım hesabı. AK Parti kurulduğunda 2002 yılında asgari ücretli vatandaşımızın maaşı sabah, öğle, akşam çay simit almaya yetmiyordu. Şimdi asgari ücretlinin maaşı ne kadar, iki bin yirmi lira. Koyduk kenara. 1 çay, 1 simit 2 lira. 5 kişilik bir aile bir öğünde 10 lira. Günde 30 lira. Ayda ne yapar, 900 lira. 2020 lira eksi 900 lira. Ne yapar? Demek ki 1120 lira cebinde kalıyor. Daha mı iyi daha mı kötü? Soruyorum matematik yaptık muhterem, şöyle kalk bakayım ayağa.” Dedi.

 

Kabahat Kimde?

 

Suç "Muhammet Emin Akbaşoğlu’nu 2,5 Dönemdir Çankırı Milletvekili olarak karşımıza çıkaran komisyonda mı? Yoksa; Muhammet Emin Akbaşoğlu’nu Milletvekili seçen Çankırılı seçmenlerde mi?" Ayıklayın pirinç’in taşını.

 

Adalet Ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu’nun çay simit hesabıyla asgari ücretlilere yönelik sarf ettiği sözleri tepki çekti. AKP’li Muhammet Emin Akbaşoğlu’nun sözlerini gülerek karşılayan salondaki hazurun “Gülermisin, ağlarmısın şu işe bakarmısınız “Çankırı Milletvekili olmasına rağmen, daha Çankırı’da simit’in, kaç kuruşa, çayın kaç kuruşa satıldığının tam fiyatını dahi bilmiyor diyerek bu insan milletle vallahide, billahi de dalga geçiyor demekle üzüldüklerini dile getirdiler.

Bu haber 6943 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • Kazım
  1 yıl önce
  Merhum Nurettin Ok ta aynı kibir ve gururdaydı. Sonra Çankırılardan ağır silleyi yemişti. sıra bunda.
 • vatandaş
  1 yıl önce
  Selahattin bey sen ne diyorsun okul ihtiyacı defter felan defter yoksa ince ekmeğin üstüne yazı yazsın biz öyle yapıyoruz yani. Ben arabamın deposuna susam ile doldurup gidiyorum. Tekerlerim de açma poğaca evde ince ekmekle örtüyoruz üstümüzü işi bitincede yiyoruz müsriflik yapmayın lütfen idareli olalım... :)
 • hakan18
  1 yıl önce
  O zatı muhteremi orda saf saf dinleyen insanlara ne demeli? Hiç bi tanesi ağzını açıpta sayın vekilim biz sadeçe çay ve simit mi yiyoruz başka ihtiyacımız yokmu? diyemiyor yazık yazık milletle alaydır.
 • Vatandaş
  1 yıl önce
  Sayın Editor, Çankırı’daki simit çay ücretini bilmiyor demişsiniz ama bu tepeden atanan Vekil Çankırı’nın hangi sorunu ile ilgili ki? Hangi derdini biliyor? Çevreyolu olmayan kaç il kaldı, vekilliği döneminde istihdam için ne yapmış, üniversiteyi Türkiye’de bilen tanıyan yok, yeni hastane’ye ne oldu, teşkilattaki ahlaksızlıklara karşı niye üç maymunu oynadı. Filiz giderken beni arayacaksınız demişti de içimden gülmüştüm, ama adam haklıymış. Gelen gideni aratıyor, Ankara burnumuzun dibinde ama Çankırı büyük bir köy olmaktan çıkamadı. İki caddeye sıkışmış bir çarşı merkezi, 3. sınıf markalar barındıran bir AVM, misafirin geldiğinde adam akıllı bir lokantaya götüremeyeceğin, kurumuş çay etrafına yerleşmiş halen Tren geçince trafiği kitlenen sözüm ona “şehir”. İçler acısı, Kaman yazmış ya 3.4.5. vs. olduk diye, bunun karşılığında ne alabildin ne getirebildin şehire? Saygı ile.
 • 1 yıl önce
  Burdan kendine diyorum ki 1 ay kendi 2 milyar 20 ile ev geçindir sin bakalim sabah aksam simit yiyerek tabi kendi 24 milyar maaş la dan dan atiyo utaniyorum sizi millet vekili diye nasil seçmişiz nasil yazıklar olsun
 • Selahattin
  1 yıl önce
  Ev kırası ne olacak Türkiye ortalamasında kira seviyesi en yüksek iller arasında ipi Çankırı göğüslüyor 3 çocuk diyor. Defteri, kalemi okul aile birliği parası destek kitabı testi almaya da kevser kırtasıyeye öpücükmü atacağız?