AK Parti Milletvekilimiz Salim Çivtçioğlu Sorularımızı Cevapladı

Atatürk Anıtı’nda düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama töreni sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

AK Parti Milletvekilimiz Salim Çivtçioğlu Sorularımızı Cevapladı
31 Ağustos 2020 - 11:05

Adalet ve Kalkınma Partisi Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, “Covid-19 salgınında vaka sayımız artıyor. Gelişmeleri gün be gün; valimiz, bizler ve arkadaşlarımız takip ediyoruz” dedi.

Çankırı’daki Civid-19 Tablosunu Sorduk!

Atatürk Anıtı’nda düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama töreni sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Çivitcioğlu, vatandaşların maske ve mesafe konusundaki uyarılara dikkat etmeleri tavsiyesinde bulunurken, “Maske ve mesafe konusuna uyan ama bundan kaçamayan arkadaşlarımız oluyor. Düğünlerimizde  mesafeyi korumamız gerekiyor. Hem evde, hem sokakta muhakkak ve muhakkak kendimiz tedbirli olmalı, hem de karşımızdakini tedbirli olması konusunda uyarmamız gerekiyor. Cumartesi ve pazar günleri vaka sayılarında azalma var. İnşallah hafta başından itibaren düşüş seyrinin devam edeceğini  ümit ediyoruz” diye konuştu.

Aksu Mahallesindeki Eski Devlet Hastanemizin Pandemi Hastanesine Dönüştürülmesini Sorduk!

Eski Devlet Hastanesi’nin pandemi hastanesine dönüştürülmesinin gündemde olup olmadığına ilişkin soruyu da cevaplandıran Çivitcioğlu, “Şu anda eski hastanenin pandemi hastanesine dönüştürülmesi söz konusu değil. Yeterli derecede imkâna sahibiz. İlerleyen süreçte sıkıntının doğmasına yönelik Ar-Ge çalışması yapılıyor. Olayı çok sıcak tutuyor, dakika dakika takip ediyoruz. Yapılabilecekle ilgili tedbirler konusunda vatandaşın hizmetindeyiz.  Sıkıntı yok. Herkes bir şekilde tedavisini oluyor. Çoğunluk tedavi sürecini  evinde geçiriyor. Yoğun bakımda 6-7 kişi var. Onların da yoğun bakımdan çıkması için dua ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu’nun Sağlık Durumunu Sorduk!

Çivitcioğlu, Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Çankırı Milletvekili M. Emin Akbaşoğlu’nun sağlık durumuna ilişkin soruya, “Çarşamba günü taburcu oldu. 1.5-2 aylık dinlenme süreci yaşayacak. Bu süreçte bolca yürüyüş yapıp, bol oksijen alabileceği noktalarda olacak. 1 ay sonra kendi ifadesiyle muayene süreci doluyor. Bu süreçten sonra doktorların dediklerine göre hareket edecek” cevabını verdi.


 


Bu haber 4264 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum