Çankırı'mıza Veteriner Fakültesi İstiyoruz (Özel Haber)

www.haberci18.com İnternet Medyası Özel Haberleri İle Büyük Düşünüyor, Gündeme taşıdığı ciddi haberleri ile de kamuoyunun güvenini kazanıyor, dua alıyor!

Çankırı'mıza Veteriner Fakültesi İstiyoruz (Özel Haber)
14 Mayıs 2019 - 11:37

Yetkililere, Milletvekillerine, Siyasi Parti İl, İlçe Başkanlarına, Valimize, Rektörümüze, STK’lara Sesleniyoruz!!!

 

Çankırı Karatekin Üniversitesine Veteriner Fakültesi Neden Açılamıyor?

 

Veteriner Fakültesi Olmayan Üniversite, Üniversite Değildir.

 

"Çankırı Karatekin Üniversitesi Veteriner Fakültesini neden açamıyor veya açmıyor?"

 

Çankırı hayvancılığın diyarı olan bir memleketiz, ama gel gelelim bizim Çankırı’mıza ne hikmetse bir türlü Veteriner Fakültesi açılamadı.

 

Kastamonu Üniversitesi Veteriner Fakültesini açmasıyla birlikte bu sene 40 tanede öğrenci alımını gerçekleştirerek, bizim Çankırı Karatekin Üniversitesi bir arpa boyu yol alamadı, alamıyor.

 

Milletvekili Salim Çivitçioğlu bir yüksek öğretim kurumunu ziyaret ediverse, bu konuyu bir yüksek öğretim yetkililerine iletiverse ne kaybı olur merak ediyorum. Siyasetçilerimiz yol yordam mı bilmiyor. biz Çankırı sevdalıları bir veteriner fakültesini bile memleketimize kazandıramıyorsak, bu memleketin çilesini boşu boşuna mı çekiyoruz?

 

Artık Çankırı Karatekin Üniversitemize bir Veteriner Fakültesi lazım demiyoruz, ihtiyaç diyoruz. Üzülerek söylüyorum ki memleketimize sahip çıkanımız yok... E o zaman biraz işi sıkı tutsun artık kırımızı plakalı, simitçi, çaycı milletvekillerimiz. Onlar boş verdikçe, nihayet Çankırı da boş kalıyor. Bu iş böyle olmaz kardeşim diyen kaç kişi var hani... Yapılacak çok basit yöntem varken, bir Yüksek Öğretim kurumuna çıkıp ta durumu arz etmek varken, bu kadar kolay olan bu yöntemi yapamayan siyasetçilerimiz, bizim memleketimizi istemeyerek de olsa geriye götürüyorlar. Kendilerini de geri getiriyorlar. Kısa zamanda Çankırı Karatekin Üniversitesine Veteriner Fakültesi açılması umuduyla saygılarımı sunuyorum.... ÇAKÜ Rektörümüzün de kulaklarını çınlatıyorum.

 

Yaptığı özel haberler ile ilimizde gündem yaratan, habercilik başarısını sürdüren www.haberci18.com admini Mustafa Çelik “Öğrenciler tercihlerini 'umut' vaat eden reklamlar eşliğinde yapsalar da ancak gerçekler reklamlardaki kadar pembe değil.” Dedi.

 

Çelik sözlerine şöyle devam etti: Türkiye’de yaklaşık atıyorum 650 bin üniversite mezunu işsiz. İşsizlikle, bitirilen üniversitenin kalitesi arasında da ilişki var. Türkiye'de birçok üniversitenin eğitim kalitesi tartışma konusu dedi.

 

İşte Usta Kalem Çelik’in Bomba Etkisi Yaratacak Sorusu

 

Çankırı Karatekin Üniversitesi Veteriner Fakültesini neden açamıyor veya açmıyor? Daha ne bekleyip duruyorsunuz?

 

Sıradan Bir Haber Değil Çankırı’ya Veterinerlik Fakültesi İstemek!!!

 

Çankırı hayvancılığın diyarı, tarımın diyarı. Kastamonu Üniversitesinin Veterinerlik Fakültesi var ama Çankırı Karatekin Üniversitesinde bu bölüm neden açılamıyor, sıkıntı nerede? Veteriner Fakültesi olmayan üniversite, üniversite değildir.

 

Çankırı Karatekin üniversitenin bugünlere gelmesinde pek çok insanın emeği olduğuna dikkat çeken Mustafa Çelik, “Valilerimizin, Belediye Başkanlarımızın, Milletvekillerimizin, siyasilerimizin, hayırsever vatandaşlarımızın, akademisyenlerimizin, üniversite yönetiminin Üniversitenin gelişiminde emeği geçen, katkısı olan, taş üstüne taş konulmasına vesile olan herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Büyük konuşmayı sevmeyen, fakat memleket sevdası için yanıp tutuşan, büyük düşünen Çelik “Çankırı’da Veteriner Fakültesi kurulması konusunda bir çalışma sağlanmasının şart olduğunu vurguladı.”

 

Çelik “Öncelikle şunu da belirteyim..Hayvancılığın geliştiği bölgelerde veteriner fakültesi kurulsa daha iyi olur fikrimizi tamamen yanlış düşünce olarak gören ve düşünenlerde olabilir. Gülüp geçenlerde olabilir… Varsın olsun. Gönül koymayız.

 

İşin siyasi boyutu elbette önemli ama ne olursa olsun Çankırı’da veya bu işe yatkın ilçelerin birinde mutlaka bu kadar önemli bir bölümün var olması gerekir. Çünkü Üniversitemiz diplerde acı içerisinde kıvranıyor. Onun içindir ki Mustafa Çelik’in mesajını yabana atmayın. Varın gidin bu konuyu masaya yatırıp tartışın. Bakalım ne sonuç çıkarabiliyorsunuz? Gün gelir belki www.haberci18.com İnternet Medyası ve onun değerli sahibi Mustafa Çelik’e ya adam gerçekten ileri görüşlü, doğruları söylemiş diye dua edersiniz.

 

Veterinerlik Fakültesin kurulmasına yönelik çalışmalara ağırlık verilmelidir!

 

Çelik “Son olarak ta Üniversiteyi nereden nereye getirdiniz? Çankırı Karatekin Üniversitemiz Türkiye için ne ifade ediyor? Diye soruyor. En kısa zamanda Veteriner Fakültesinin kurulmasını ve bölgemiz halkına hizmet vermesini, özelliklede bu özel haberimizin değerlendirilip düşünülmesini ümit ediyorum.” Dedi.

 

Çelik "Vallaha nereye çekerseniz çekin "Ben gavurgayı (Mısır'ı) patlatıp eteğinize döktüm, siz yetkililer, siyasiler, eğitimciler, Çankırı’yı yönetenler ne yaparsanız yapın, ister bu mısırı ağız tatlılığı ile yiyin, isterseniz mısır bir tarafımızı yaktı diye yere dökün takdir sizlerin."

Bu haber 2789 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum