Çankırı İçin İnandığın Yolda Yürü

AK Parti Çankırı İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, “AK Parti 19 Yıllık İktidarı Döneminde Türkiye’ye Çağ Atlatmıştır” Dedi

Çankırı İçin İnandığın Yolda Yürü
07 Şubat 2021 - 17:22
Çankırı İçin

AK Parti Çankırı İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, “AK Parti 19 Yıllık İktidarı Döneminde Türkiye’ye Çağ Atlatmıştır” Dedi

AK Parti Çankırı İl Başkanlığı 7. Olağan Kongresi Hasan Fehmi Gökşen Spor salonunda coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi. Tek liste ile girilen seçim sonrasında Abdulkadir Çelik güven tazeledi.

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Ak Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, Çankırı milletvekili Salim Çivitcioğlu ve ilçe belediye başkanları, STK ve sivil toplum kuruluş temsilcileri ve delegelerin katılımı ile gerçekleştirilen 7. Olağan kongresinde saygı duruşunda bulunulması gerçekleşirken, İstiklal Marşı’nın söylenmesi de hep bir ağızdan okundu.

Gerçekleştirilen kongrenin açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik, “AK Parti Kongreleri güçlenerek ve yenilenerek yolumuza devam ettiğimiz demokrasi bayramlarıdır ve kongremizin kazananı her daim Ak Davalarımız olmuştur.

Tüm Dünyada olduğu gibi Ülkemizde ve Çankırı’mızda görülen Covid-19 Virüsü nedeniyle 2020 yılı içerisinde hastalanan ve vefat eden vatandaşlarımız oldu. Ülkemizde ve ilimizde etkisi gittikçe azalan virüsün, aşı işlemlerinin başlamasıyla birlikte en kısa zamanda hayatımızdan silinip gitmesini Rabbimden niyaz ediyorum.

Pandemi sürecinde canları pahasına hastaların tedavisi için gece gündüz mesai mehfumu gözetmeksizin çalışan tüm Sağlık Çalışanlarımıza, Hastane personellerimize, Kamu görevlilerimize, Emniyet güçlerimize, vefa destek sosyal gruplarımıza, Sivil Toplum kuruluşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

Çelik açıklamasına şöyle devam etti:

“Özelde Türkiye’nin. Genelde tüm insanlığın umudu olan Ak Partimiz ülke genelinde güçlü teşkilat yapısı, dostluk ve muhabbet temelli yoldaşlık duygusuyla 19 yılı devirdiği iktidarı döneminde Türkiye’ye çağ atlatmıştır” dedi.

AK Parti iktidarı öncesi günleri hatırlayanlar bilirler ki; bu gün yapılan hizmetlerin hayalini kurmak bile mümkün değilken, liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde olmaz denilenler olmuş, yapılamaz denilenler yapılmıştır. Hizmet temelli anlayışıyla halımızın refahı için 19 yıldır didinen iktidar kadroları Türkiye’yi kendini büyük sanan kibir abidesi devletlerin tasallutundan kurtardığı gibi, memleketimizi de büyük devletler sınıfına yükseltmiştir.


Vatandaş devletle barıştırılmış, sahiplik ve aidiyet duyguları geliştirilmiştir. Aynı zamanda uluslararası politikalar ve dik duruşumuzla Türkiye Cumhuriyeti Kimlik kartı itibarını katlamış ve tüm dünyada milletimiz pasaportunu gururla gösterir hale gelmiştir.

Ekonomik göstergeler her türlü küresel darbeye karşı sağlam duruşunu sürdürmüştür ve sürdürülebilir kalkınma hedefimize yürüyüşümüz aksamadan devam etmektedir.

Hepimizin bildiği gibi bizim davamız kuru bir iktidar davası değildir. Bizim davamız hak ile batılın kavgasıdır. Bizim davamız Nemrut ile İbrahim (Aleyhisselam)’ın mücadelesinde İbrahim’i bir duruş sergileme davasıdır. Bu dava Firavun’un değil Hz. Musa (Aleyhisselam)’ın davasıdır. Nihayetinde bu dava “bir elime güneşi, bir elime ayı verseniz de yolumdan dönmem” diyen iki cihan güneşi Hz. Peygamber Efendimizin(SAV) davasıdır. Bu davaya ‘ya İstanbul beni alacak ya ben İstanbul’u diyen cennet mekan Fatih’in davasıdır. Bu dana milletin adamlarının davasıdır. Bu dava birleşmiş milletler genel kurulunda ‘Dünya beşten büyüktür’ diyen liderimizin, katil İsrail’e van münit diyen önderimizin tüm mazlum ve mağdur coğrafyaların umudu Sayın Cumhurbaşkanımızın davasıdır.

Türkiye Cumhuriyeti başkalarının kurduğu oyunlarda oynayan değil, oyun kuran bir devlettir ve bu devletin Cumhurbaşkanı bize bu itibarı yaşatmaktadır.

Libya’dan Suriye’ye, Somali’den Kıbrıs’a kadar Türk devletinin adı ve namı yürümektedir. Allah daha büyük zaferleri ordumuza, milletimize nasip etsin. Operasyon halindeki birliklerimize güç kuvvet versin, ayaklarına taş, başlarına yel değdirmesin. Rabbim ordularımızı muzaffer, milletimizi mesruru eylesin.


Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız, Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, milletimizin yoğun teveccühü ve kalbi duyguları ile tek partili dönemin ardından en uzun ve istikrarlı sürecini ifa etme sorumluluğunu yükleniyoruz.

Yüklendiğimiz bu sorumluluk anlayışı ile, geride bıraktığımız yıllarda ülkemizi makus talihin pençesinden çıkaracak en yeni ve en büyük yatırımları yapmış olmanın gururu içerisindeyiz.


Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Türkiye nezdinde bölgede gerçekleştirilen reform ve değişim hareketlerinde ülkemiz kalem, coğrafyamız ise adeta yazısını yazdığımız kağıt olmuştur.

Öte yandan, dışarıda gafilin çehresine ve çenesine had bildirmekten imtina etmeyen iktidarımız; Kubbetüs Sahra’ya uzanan elleri ve Mescid’i Haram’a dokunan tüm sözleri bertaraf etmiş, Kebemizi muhafaza etmek gayretinden vazgeçmemiş, mümin Türk milletinin hasreti olan Ayasofya’yı da hürriyet ile buluşturmuştur.

Tüm bu hengame, kargaşa ve mücadele aranasında yerel ve taşra yatırımlarını da bir an dahi elden bırakmayan iktidarımız Çankırı’mızın yüzünü güldürmeye de devam etmiştir. Biz sadece ve sadece adam gibi adam Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın adamıyız ve davamıza sevdalıyız.

Çelik, “AK Parti Çankırı İl Başkanlığı olarak, makamın ve ihtirasın dışında; zamanın ve mekanın takibinde, birlik ve beraberliğin içinde, gönül gönüle, hakkın birliğine, Çankırı’nın dirliğine hep birlikte yürümeye ve dahi koşmaya kararlı ve inançlıyız. Çankırı’mızın kalkınması için var gücümüzle çalışıyoruz.

2020 yılında 6 aylık bir sürede 5 bin yeni üye kaydı yaparak toplam üye sayımızı 36 bine çıkarttık. İnşallah 2021 yılında çalışmalarla da Cumhurbaşkanımızın çizmiş olduğu 2023, 2053, 2071 hedeflerine emin adımlarla yürüyoruz. 2001 yılında çıktığımız bu yolda, vesayetleri, zulümleri, darbeleri ve nice amaçsız ve değersiz meseleleri geride bırakmak için çok çalıştık. 2021 yılında yapacağımız çalışmalarla da Cumhurbaşkanımızın çizmiş olduğu emin adımlarla yürüyeceğiz.”


“Çankırı’mızın kalkınması için var gücümüzle çalışıyoruz.” Diyen Çelik, “Bizim dönemimizde çalışmalarına başlanan Avrupa Birliği İPA projesi kapsamında yaklaşık 30 Milyon Euro bedelli Altyapı projesinin onaylanması sürecini takip ederek şehrimizin altyapı sorunun çözülmesi için konunun takipçisi olduk.

İnşallah Çankırı Belediyesinin bizim dönemimizde başlayan ve halen bitirilemeyen projeleri bitirmesini ve şu anda Belediyede yaşanmakta olan yönetim zafiyetinin bir an önce giderilmesini ümit ediyoruz” dedi.

Çelik son olarak ise, “AK Parti Çankırı İl Başkanlığı olarak, makamın ve ihtirasın dışında; zaman ve mekanın takibinde, birlik ve beraberliğin içinde, gönül gönüle, hakkın birliğine, Çankırı’nın dirliğine hep birlikte yürümeye ve dahi koşmaya kararlı ve inançlıyız” dedi.

Adalet Ve Kalkınma Partisi Çankırı İl Başkanı Avukat Abdulkadir Çelik, “Bizlere bu dava akışını nasip eden, bize sizler gibi yol arkadaşı nasip eden, Recep Tayyip Erdoğan gibi yiğit bir lider nasip eden Rabbime Hamdolsun diyor. Bu duygu ve düşüncelerle sizleri en kalbi duygularımla selamlıyor, saygılar sunuyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Çankırı halkı her daim vatanına, milletine, bayrağına ve özellikle devletine yarenlik etmeye devam edecektir” diyerek sözlerini bitirdi.


Bu haber 4111 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • İskender
  3 hafta önce
  Sayın başkan memlekete sahip çıkın herkes at koşturuyor ve sizin sesiniz cıkmıyor bu olaylara koltukta oturmayla olmuyor bu işler
 • Sokaktaki vatandaş
  3 hafta önce
  Sayın vekil, sayın il başkanımız. Bu Çankırı geri gönderme merkezi çalışanları güvenlik ne zaman geri dönülecek 1 yıldır bu insanlar büyük bir sıkıntı içerisinde bunlar ne zaman başlayacak hep atma atılıyor.