Çankırı'nın Yöresel Ürünleri ANFAŞ Fuar Merkezi'nde

Çankırı Ticaret Ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Çelikten ve yönetim kurulu üyeleri 11.yıl Yörex 2021 yöresel ürünler fuarına katıldı.

Çankırı'nın Yöresel Ürünleri  ANFAŞ Fuar Merkezi'nde
23 Ekim 2021 - 10:44 - Güncelleme: 23 Ekim 2021 - 10:51
Antalya Ticaret Borsası’nın (ATB) “Sizin Oraların Nesi Meşhur” sloganıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin desteği ile Türkiye’nin yöresel ürünlerini tanıttığı Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX, 10’uncu kez kapılarını açtı. 27 Ekim akşamına kadar açık kalacak fuarda ilk kez 81 ilin tamamının ve KKTC’nin yöresel ürünleri sergileniyor.

Antalya Ticaret Borsası’nın ev sahipliğinde ANFAŞ Fuar Merkezi’nde düzenlenen fuarın açılışına Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek, Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, birçok ilin valisi, oda başkanları ve kalkınma ajansları yetkilileri katıldı.

YÖREX’in 10 yıllık geçmişinin anlatıldığı görselin ardından açılış konuşmaları yapıldı.

Çankırı Ticaret Ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Çelikten ve yönetim kurulu üyeleri 11.yıl Yörex 2021 yöresel ürünler fuarına katıldı.

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Çelikten, Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Fahrettin Akyol ve Ejder Erdem, Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Salih Tunç ve Yücel Cesur ile birlikte, Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) desteğiyle düzenlenen, 20-24 Ekim 2021 Tarihleri arasında ANFAŞ Antalya Fuar Merkezinde gerçekleştirilen 11.Yıl YÖREX 2021 Yöresel Ürünler fuarına (YÖREX) katıldı.

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Çelikten, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu başkanlığında düzenlenen toplantıya katıldı.


Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Çelikten ve Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyelerimiz Fuarda Çankırı’mıza ait yöresel ürünleri ve coğrafi işaretli ürünlerin bulunduğu, Odamız ile İl ve İlçe Belediyelerimizin ortak yer aldığı standı ziyaret etmiş ve ayrıca diğer Oda Başkanları ile bir araya gelerek istişarelerde bulunmuşlardır.

Anadolu’da Ne Varsa Bu Fuarda

ATB Başkanı Çandır, YÖREX’in İç Anadolu’nun coğrafi işaretli yöresel ürünlerini ziyaretçiyle buluşturacağını bildirdi. Çandır, Kırşehir’in Kaman cevizi, dokumaları, sazı ve pekmeziyle, Yozgat’ın çanak peyniri, parmak çöreği, tandır kebabı, kavurgasıyla, Ankara’nın simidi, Beypazarı kurusu, çubuk turşusu, Nallıhan iğne oyası, Polatlı karadutlu bozası, Polatlı kavunuyla, Konya’nın Ereğli siyah havucu, Ereğli beyaz kiraz reçeli, peynir şekeri, keçesi, çinisi, iğne oyasıyla fuarda yer alacağını belirtti. Çandır, Kayseri’nin mantısı, sucuğu, pastırması, Bünyan halısı, Develi cıvıklısı, tomarza kabak çekirdeği, soğanlı bebek bezi, Yahyalı el halısı, İncesu karaevrek üzümü, Yamula patlıcanıyla, Eskişehir’in met helvası, lokumuyla, Sivas’ın köftesi, katmeri, kangal köpeği, tuzu, sucuğu, bıçağıyla, Çankırı’nın yumurta tatlısı, sarımsaklı eti, kaya tuzuyla, Kırıkkale’nın kılıçlar soğanı, çitleği, Delice tuzuyla, Aksaray’ın Taşpınar halısı, Ağaçören cevizi, Karaman’ın Divle obruğu tulup peyniriyle, Niğde’nin obruk halısı, Bor söğürmesiyle, Nevşehir’ın kabak çekirdeği ve Avanos çömleğiyle YÖREX’te ziyaretçiyle buluşacağını kaydetti. Çandır, “Tüm İç Anadolu’lu hemşehrilerimi YÖREX’e çocuklarıyla bekliyoruz” dedi.

Çankırı Çerkeş İlçemizin yöresel ürünleri Antalya Yörex fuarında yerini aldı.

20-24 Ekim tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Yörex Yöresel Ürün Fuarında Çerkeş’imizin yöresel ve tescilli ürünlerini tadabilir ve satın alabilirsiniz.

Çerkeş Kurabiyesi, Çerkeş Sırma Baklavası, Çerkeş Balı, Kuşburnu, Çerkeş Eriştesi, Tarhana, ParaHamur

Bu haber 2016 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum