Orta İlçesi OSB İhalesi 2 Mart 2021 Tarihinde Yapılacak

Orta Belediye Başkanı Bayram Yavuz Onay, “İlçelerde yoğun bir değişim var. Orta İlçesi olarak geçmiş dönemlerde yatırımları tam olarak alamamışız. Sürekli göç veriyoruz. Bu konuda haklı olduğumuzu vatandaşa hissettirdik.” Dedi.

Orta İlçesi OSB İhalesi 2 Mart 2021 Tarihinde Yapılacak
13 Şubat 2021 - 13:16 - Güncelleme: 13 Şubat 2021 - 19:02
OSB İhalesi 2 Mart 2021 Tarihinde Yapılacak

Sayın Başkan “Orta Organize Sanayi’nin Durumu Nedir” diyerek ilk sorumuzu sorduk.”

Onay, “OSB’ye Yatırım Olacak!”

“Çankırı, Orta 6.cı Bölge kategorisinde kalkınma desteklerinden faydalanıyor.”

Düzenlediği basın toplantısında Başkanlığı süresince ilçede yapılan hizmetleri ve yatırımları anlattı.

Orta Belediye Başkanı Bayram Yavuz Onay, “İlçelerde yoğun bir değişim var. Orta İlçesi olarak geçmiş dönemlerde yatırımları tam olarak alamamışız. Sürekli göç veriyoruz. Bu konuda haklı olduğumuzu vatandaşa hissettirdik.” Dedi.

Onay, “AK Parti İlçe yönetiminde görev aldım, daha öncesinde STK’larda aktif görevler aldım, başkanlıklar yaptım. Çaresiz bir belediyecilikle göreve başladık.

AK Parti dönemiyle güçlü yatırımları ilçeye kazandırma çabası içerisindeyim.


Belediyemiz olarak, altyapı, içme suyu, kanalizasyon sorunlarımız yok hepsi var. İlçemizin çok sorunları var. Göreve geldiğimizde ataklar yaparak büyük hamleler yaptık, mücadeleler verdik.

Küçük düşünceler ile Kanlıca Mahallesi zorunlu hizmetlerini alamamış. Burası bir üvey evlat muamelemesi görmüş. Belediyemizin kendi imkanlarıyla burayı öncelik konumuna getirdik, altyapı, içme suyu, kanalizasyon, genel sorunlarını çözdük. Bu sene içerisinde İlçemizin tamamında altyapı sorunu, su sorunlarını çözdük bu hizmeti ilçemize kazandırdık.

Bu sezonda Doğalgaz çalışmalarıyla alt yapı, üst yapı çalışmalarımıza başlamanın önünü açacağız. Burada TOKİ projelerimiz var. İlçemizde 340 konutluk. 700-800 kişilik başvuru oldu. Kura çekiminden sonra şimdi tam kapasite konutların tamamı dolu. Biz TOKİ’ye bir kez daha girmeyi düşünüyoruz. Çünkü 1200 kişilik daha bir talep var.

Fazla olmamak şartıyla 5-4-3 katlı olmak üzere imar alanlarında bulunan boş alanları yap sat usulüyle, kentsel dönüşüm düşüncesiyle bu şekilde hareket ettirirsek boş kalan imar alanlarını değerlendirebiliriz diye bir düşüncemiz var.

Bu düşüncemiz cevap bulamazsa ancak şöyle bir durum var. İlçemizde Organize Sanayi kuruluşu yaptık. Organize Sanayi ye yatırım yapmak isteyen yatırımcılar var, gelenler var. Altyapı hizmetleriniz var mı, hangi aşamadasınız gibi değerlendiren yatırımcılarda var. Tabi iki Organize Sanayiyi etkileyen unsurlar da var. Doğal gazla çalışacak yatırımcılar var.

Şimdi burada İstanbul’da Dokuma Sanayinde hizmet veren güçlü bir arkadaşımız var. Orta İlçemiz Organize Sanayi bölgesinde Dokuma Kumaş Fabrikası üzerine ciddi ve kesin bir fabrika kurmak istiyor, İstanbul'da üretüm yapıyor. 890 kişi kapasiteli, 80 bin m2 arazi üzerine kurulacak bu fabrikanın ilerleyen zamanlarda da bu sayısını 1000’e çıkaracağı hedefleniyor olması sevindirici bir durum. Dokuma Sanayi Kumaş fabrikası sanayide faaliyet gösteren bu yatırımcıyı ilçemize kazandırmak istiyoruz, görüşmelerimiz devam ediyor.


Organize Sanayi Bölgesinde alt yapı olarak, enerji olarak, Doğalgaz, PTT, telefon, imar planı, su, kanalizasyon, yol gibi önemli alt yapılarımızı harita olarak hepsini tamamladık. 2 Mart 2021 de Orta Organize Sanayi Bölgesinde alt yapı ihalesi yapılacak. Bu hizmeti gören yatırımcılar sayesinde de OSB’de yatırımların, yatırımcıların artacağını da bekliyoruz. Bu yatırımı ilçeye kazandırırsak bölgedeki, gurbette ki insanlarımızı ilçemize taşıyarak, göçüde tersine çevirerek ilçemizin büyüyeceğini düşünüyoruz. 2.Etap TOKİ deki düşüncem bu yatırımcı bir şekilde ilçeye girer, yatırma başlar 890 kişilik kapasitenin yan geliciyle 1200 kişiyi bulacağını hesaplıyoruz. Bu nüfusu ilçeye getirdiğimiz zaman yapsat la konut bazında cevap veremeyeceğimizi düşünerek 2.Etap TOKİ’yi ciddi hızlı bir şekilde acilen yatırma dönüştüreceğiz. Onlar için konut sorununu da çözmüş olacağız.
Bu haber 1873 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum