Çankırı Özel Karatekin Hastanesi'nden Bir İlk Daha..

Genel Cerrahi Kliniğinde Op. Dr. Müjdat Güller tarafından daha önce de yapılan Kolon kanseri ameliyatı gibi mide kanseri ameliyatı başarı ile gerçekleştirildi.

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi'nden Bir İlk Daha..
04 Temmuz 2019 - 13:07

Kurulduğu günden bu yana ilimizden hastaların Ankara, Kırıkkale vb. farklı illerde bulunan  sağlık kurumlarına gitmesinin önüne geçen Çankırı Özel Karatekin Hastanesi başarılı bir operasyona daha imza attı.

 

Genel Cerrahi Kliniğinde Op. Dr. Müjdat Güller tarafından daha önce de yapılan Kolon kanseri ameliyatı gibi  mide kanseri ameliyatı başarı ile gerçekleştirildi.

 

Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız  Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Müjdat Güller; “Laparoskopik Cerrahi (kapalı ameliyat), karın veya göğüs bölgesini ilgilendiren ameliyatlarda, alışılagelmiş geniş kesiler yapmadan, birkaç ayrı noktadan vücuda yerleştirilen 5-12 mm çaplı ince tüplerin içinden geçirilen aletler ve bir kamera yardımı ile gerçekleştirilen operasyonlardır. Hasta konforu açısından son derece önemlidir. Kliniğimize başvuran  74 yaşındaki S.A isimli  hastamız karın ağrısı ve şişlik şikayeti ile başvurdu. Hastamızın yapılan muayene ve incelemeler sonasında mide kanseri olduğu tespit edildi. Mide kanserlerinde erken evrede yapılan başarılı cerrahi operasyonlar hasta için çok önemlidir. Ameliyatla hastanın midesinin bir bölümü yada tümü alınabilir.  Ülkemizde en çok rastlanan kanserler arasında yer alan mide kanseri her yıl dünyada 800 bin kişinin hayatını kaybetmesine yol açmaktadır. Son yıllarda teknolojideki gelişmeler sayesinde erken teşhis edilip, doğru tedavi uygulamaları ile kontrol altına alınabilmektedir. Hastamızın kapalı yöntemle mide kanseri ameliyatını gerçekleştirdik.'' dedi.

 

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi kurulduğu günden bu yana ilerlemesini farklı zamanlarda birçok alanda sürdürmüştür. Bu da Çankırı ve yakın coğrafya insanı için önemli ve sevindirici bir gelişmedir.

 

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi yetkililerince yapılan açıklamada; “Yaptığımız bu operasyon ve benzeri çalışmalarımız da işimizi ortaya koymakta, hasta ve yakınlarının mutlulukları, şifa ile taburculukları herkesi memnun etmektedir. Hekimlerimiz ve yardımcı tüm diğer çalışanlarımıza teşekkür ediyor, başarı dolu çalışmalarında devamlılıklar diliyoruz.” denildi.

 

Bu haber 5188 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum