Çankırı Özel Karatekin Hastanesi'nde Bayrak Değişimi

Hastanenin kuruluşundan bu yana çeşitli görevlerde bulunan Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Mehmet Kayabaşı, hastanede düzenlenen kahvaltıda görevini Taha Kurtça’ya devretti.

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi'nde Bayrak Değişimi
09 Mayıs 2022 - 21:25 - Güncelleme: 09 Mayıs 2022 - 21:31
Bayrak Değişimi

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Genel Müdürlüğünde bayrak değişimi yaşandı.

Hastanenin kuruluşundan bu yana çeşitli görevlerde bulunan Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Mehmet Kayabaşı, hastanede düzenlenen kahvaltıda görevini Taha Kurtça’ya devretti.

Organizasyonda konuşan Genel Müdür Kayabaşı, Çankırı’ya hizmet etmenin mutluluğu içinde görevini devrettiğini belirterek, ‘‘Yıllar önce, hastane fikrinin olgunlaştığı ilk günden bugüne kadar çeşitli pozisyonlarda bu hizmetin içinde oldum. O günler zorluydu. Bize Çankırı’da özel bir sağlık kurumuna ne gerek var dediler. Gayret ederek Çankırı’da kolektif bir yatırıma öncülük ettik. Hamdolsun yıllar sonra görüyoruz ki; o gün attığımız tohum önce bir fidana ardından bir ağaca dönüştü. Bugün, insanların derdine, kederine, hastalığına ortak olan dev bir çınarız. Sadece Çankırı halkına değil, bölge insanına hatta yurt dışından hastalara şifa arıyor, hizmet veriyoruz. Burada geçirdiğim hergünü özel ve anlamlı buluyorum. Zaman içinde onlarca hekim, sağlık çalışanı ve mesai arkadaşımız oldu. Arkamda güzel işler ve güzel dostlar bıraktığımı görmenin sevincini tarif edemem’’ diye konuştu.

Değişimin insanın ve doğanın fıtratında olduğunu söyleyen Kayabaşı, ‘‘Bana verilen emaneti bugün genç bir kardeşime teslim ediyorum. İnşallah bizden aldığı bayrağı daha da ileri taşıyacaktır. Şehrimiz için, insanlarımız için, hastanenin kuruluşunda kader birliği yapan ortaklarımız için hayırlara vesile olsun. Yenilenmenin getirdiği dinamizm sayesinde bu kurum çok daha ilerilere gidecektir. Bizim oturmuş bir kadromuz var. Uzman hekimlerimiz, tecrübeli sağlık çalışanlarımız var. Bu tecrübe yeni bir vizyon ile daha iyi yerlere gelecektir’’ dedi.

ARAŞ A.Ş. Yönetim Kurulu tarafından atanan Genel Müdür Taha Kurtça’da hizmetlerinden dolayı Mehmet Kayabaşı’na çok teşekkür ettiğini belirterek, "Mehmet abimizden aldığımız bayrağı bizler de daha ileri götürme hedefi içerisinde olacağız. Çankırı’nın on sekiz yıldır halen tek özel sağlık kuruluşuyuz. Bu tecrübeyi yeni bir hedefe konumlayıp, yeni bir ufuğa götürme gayreti içerisinde olacağız. Var olan kalitemizi nasıl daha yukarı seviyelere taşıyabiliriz onun peşinde olacağız. Çankırı Özel Karatekin Hastanesi bölgesinde başarı ile gösterilen bir hastane. Medikal teknolojide de büyükşehirlerdeki muadilleri ile aynı seviyede. Yıllarca verilen bir emek ve gelişen bir kurum var. Bu kurumda birbirinden kıymetli hekimlerimiz, başhekimimiz, birim amirlerimiz, müdürlerimiz ve tüm çalışma arkadaşlarımızla bir aile ortamı oluşturmuşlar. Bu güzel motivasyonla hastalara şifa vesilesi olmak için çabalamaya, milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz’’ şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından yeni Genel Müdür Taha Kurtça ve Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Kayabaşı’na çiçek ve hediye takdim ettiler. Takdim töreninin ardından Mehmet Kayabaşı mesai arkadaşları ile vedalaştı. Duygulu anların yaşandığı kahvaltı, aile fotoğrafı ile sona erdi.

Genel Müdür Taha Kurtça Kimdir?

Necmettin Erbakan Üniversitesi, Makine Mühendisliği mezunu olan Taha Kurtça halen Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Savunma Teknolojileri Bölümünde lisansüstü eğitimini sürdürmektedir.

1994 yılı Samsun doğumlu olan Kurtça, ASELSAN ve Güneş Motor’da birçok konuda iş deneyimi edinmiş, gözlemci olarak bulunmuştur.

İyi derecede İngilizce bilen Kurtça, ARAŞ A.Ş. Yönetim Kurulunca Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Genel Müdürü olarak atanmıştır.

 
Bu haber 6738 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ÇANKIRI
    6 ay önce
    İNŞALLAH ÇALIŞANLARIN YANINDA OLAN SADECE DOKTOR DEĞİL DİĞER ÇALIŞANLARINDA HAKLARINI SAVUNAN BİRİDİR...