Dikkat Dikat Çankırı Polisi Kuş Uçurtmayacak!

Ekipler, günün belirli saatlerinde il ve ilçelerin giriş ve çıkışlarında asayiş uygulaması yapıyor. En yoğun noktaları asayiş, terör, kaçakçılık ve yol uygulamalarına ara vermeyen Çankırı polisi tüm birimleriyle birlikte seferberlik ilan etmiş durumda.

Dikkat Dikat Çankırı Polisi Kuş Uçurtmayacak!
25 Temmuz 2020 - 11:15
Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube, Asayiş ve Trafik Büro Amirliği ekipleri 7 gün 24 saat şehitler, yaranlar diyarı Çankırı’nın güvenliğini sağlamaya devam ediyor.

Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, asayiş uygulamalarına son sürat devam ediyor. Uygulama yapan ekipler şüpheli insan ve araçları didik didik arıyor.

Ekipler, günün belirli saatlerinde il ve ilçelerin giriş ve çıkışlarında asayiş uygulaması yapıyor. Ekipler şehrin en yoğun noktalarında asayiş, terör ve yol uygulamalarını rutin bir şekilde sürdürüyor.

Ekiplerin rutin olarak yaptıkları uygulamada binlerce kişinin GBT sorgulaması yapılırken, binlerce araçta inceleniyor. 

Bu Tip Önlemler Yalnızca Bayramlarda Değil; Günün Her Saatlerinde Devam Edecek!

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğümüzün Yaptığı Çalışmalar Kötülere Korku, Halkımıza Güven, Huzur Ve Gurur Veriyor

Çankırı’nın sesi, gözü, kulağı olan www.haberci18. com İnternet Medyası ve yönetmeni olarak, “Bu şehri seviyoruz, Her şey Çankırı için diyoruz.”

Yetkililer denetimlerini aralıksız sürdürmeye devam edeceklerini bildirdiler.

Toplumumuzun ortak sevinç değerlerinden olan bayramlarda huzur ve güvenin sağlanması için Türk Polis Teşkilatının özverili çalışmaları önem arz etmektedir.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce mevcut devam eden tedbirlere ek olarak yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu alışveriş merkezi, hayvan pazarı, Atatürk bulvarı, Elif caddesi, anıt alanı vs yerlerde kontroller artırılarak devam etmekte olup, parada sahtecilik suçunu önlemek haksız kazancın önüne geçilmesi organize suç örgütlerinin finans kaynaklarının kurutulması ve vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin önlenmesi ile duyarlılıklarının artırılması amacıyla nakit para alışverişinin yoğun olduğu kurban alım satımı yapan iş yeri sahiplerine, şehir merkezinde faaliyet gösteren muhtelif esnaf ve dükkanlara sahte para konusunda el ilanları dağıtılmış ve sözlü bilgilendirmeler yapılmış ilimizin önemli noktaları olan Kucaklama Taşı Kavşağı ve Anıt Alanın sahte paranın ayırt edilebilmesi hakkında pankart asılarak halkımıza bilgilendirme yapılarak mağdur olmaması amaçlanmıştır.

Asayiş uygulaması yanında trafik uygulamaları yapan ekipler sürücülere emniyet kemeri konusunda uyarıda bulunuyorlar.

Sahtecilik ile mücadelede en etkin yöntemin hiç şüphesiz vatandaşlarımız tarafından yapılan mücadele olduğunun bilinerek Çankırı’mızın huzurunun devamı için Vatandaşlarımızın kaçakçılık olaylarına karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri işyerleri, araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz.

Unutmayalım ki ihbarlar başarılarımızın ve halkımızın huzurununun devamını sağlayacaktır.

Bu kapsamda, Çankırı ve ilçelerinde, kentin ana caddelerinde halkın yoğun olarak bulunabileceği alışveriş yerlerinde hem sivil hem de resmi devriyelerinde görev alan, suç ve suçluların önüne geçmek için ellerinden geleni yapan, Çankırı’nın güvenliği için adeta seferber olan tüm güvenlik güçlerimize (Polis ve Jandarmamıza) teşekkür ederiz. Allah onlardan razı olsun, işleri güçleri rast gelsin.
 
Bu haber 5853 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • HASAN HARPUT
    10 ay önce
    Başta İl Emniyet Müdürümüzü Narkotik Şube müdürümüzü Kom şube müdürümüzü Asayiş Şube Müdürümüzü ve ekiplerini Bir Çankırılı olarak yürekten kutluyorum iyiki varsınız sizlerle gurur duyuyoruz Allah yar ve yardıncınız olsun