Çankırı Protokolü, Ramazan Bayramını Kutladı

Ramazan Bayramı münasebetiyle Atatürk Kültür Merkezi’nde kutlama programı yapıldı.

Çankırı Protokolü, Ramazan Bayramını Kutladı
05 Haziran 2019 - 23:15

Programa Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, AK Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, AK Parti Milletvekili Salim Çivitcioğlu, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ahmet Kurumahmut, İl Jandarma Komutanı Albay Hıdır Ayçiçek, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Çankırı Başsavcısı Mustafa Çakmak, Siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri katıldı.

 

Ramazan Bayramı münasebetiyle Atatürk Kültür Merkezi’nde kutlama programı yapıldı.

 

Programda konuşan Ak Parti Milletvekili Salim Çivitcioğlu, "Ramazan ayınız mübarek olsun. Rabbimize hamdolsun bizleri bayram sabahına ulaştırdı. Bugünde bu kıymetli dostlarla bayramlaşmayı nasip etti. İnşallah bu bayramlar bizim birliğimiz beraberliğimiz ve dirilişimizin vesilesi olsun. İslam alemine katkı sunacak vesileler olur. Zalimin zulmünden inşallah Müslüman coğrafyayı korur. Hayırlı bayramlar" dedi.

 

AK Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğu, "Başı rahmet ortası mağfiret sonu ebedi azaptan kurtuluş olan ve içinde bin aydan daha hayırlı bulunan Kadir Gecesi’ni barındıran Ramazan ayını da bitirmiş olduk. Cenabı hak hepimizin sağlık afiyet içerinde nice Ramazanlara eriştirsin. Hem şehrimize hem İslam alemine hem de bütün insanlığa Ramazan Bayramı nice hayırlar nice güzellikler getirsin. Hepinizin ramazan bayramını tebrik ediyorum" diye konuştu.

 

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş ise "Ramazan ayını geride bıraktık. Ramazan benim düşünceme göre bir okuldur eğitimdir. Aslında bir oruç tutmaktan ibaret bir şey değil. Biz Ramazan'da paylaşmayı sabretmeyi öğreniriz. Umarım bu okulu başarıyla tamamlayanlardanızdır. Herkes kendi nefsinin muhasebesini yapsın. Ramazanı bütün yıla yaymak gerektiğini düşünüyorum. Hepinizin Ramazan Bayramı'nı tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.

 

Vali Hamdi Bilge Aktaş’tan, Şehit Yalçın Koca’nın Ailesine Bayram Ziyareti

 

İlimiz Valisi Hamdi Bilge Aktaş ve eşi Hanımefendi Seval Aktaş, Suriye’nin Azez kentinde gerçekleşen hain bir saldırıda şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Yalçın Koca’nın ailesine Bayram ziyareti gerçekleştirdi.

 

Ziyarete Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, Kızılırmak Kaymakam Vekili Göksel Yüksel, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek ve eşleri, Kızılırmak Belediye Başkanı Bayar Soysal, Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel Teke ve diğer görevliler de katıldı. Şehidimizin babası Zekeriya Koca, Annesi Yurduşen Koca, Güneykışla Köyü Muhtarı Nevzat Taban ve şehidimizin yakınları ile köylüler tarafından karşılanan Valimiz AKTAŞ, ailenin bayramını kutladı. Ziyarette şehidimizin ve diğer şehitlerimizin ruhuna Kur’an-ı Kerim okunarak dualar edildi.

 

Kahraman Mehmetçiğimizin varlığı sayesinde bu topraklar üzerinde huzurla yaşadığımızı ifade eden Valimiz Aktaş, “Şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum. Her zaman ailemizin yanında olmaya devam edeceğiz. Devletimiz sizleri yalnız bırakmayacaktır” dedi.

 

Valimiz Hamdi Bilge Aktaş ve beraberindekiler şehit ailesi ve köylülerle bir süre sohbet ettikten sonra köyden ayrıldı.

 

Çankırı Protokolü Yaşlılar, Çocuklar, Hastalar ve Mahkumlarla Bayramlaştı

 

Ramazan Bayramı nedeniyle Çankırı protokolü yaşlılar, çocuklar, hastalar ve mahkumlarla bayramlaşarak bayram sevincini paylaştı.

 

Resmi bayramlaşmanın ardından Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, Çankırı Milletvekilleri Av. Muhammed Emin Akbaşoğlu, Salim Çivitcioğlu, İl Garnizon Komutanı Ahmet Kurumahmut, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hasan Çakır ve beraberindekiler Çankırı İsmail Özdemir Huzurevi’nde kalan yaşlılarla bayramlaştı. Yaşlıların elini öperek bayramlarını kutlayan protokol mensupları daha sonra Çankırı Devlet Hastanesinde yatan hastaları ziyaret ederek bayramlaştı. Bayramı hastanede geçirmek zorunda kalan hastalarla yakından ilgilenen protokol üyeleri buradan Korgun Sevgi Evlerine geçti. Burada kalan çocukların bayram sevincine ortak olan Çankırı protokolü son olarak Çankırı E Tipi Kapalı Cezaevindeki mahkumları da ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

 

 

 

 

 

 

 


Bu haber 3657 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum