Çankırı Rabia Parkı'nın İsmi Şehitler Parkı Oluyor

Başkan İsmail Hakkı Esen, “Şehit isimleri ile ilgili taleplerde gündeme geldi. Bu konuda çok isim var. Bunları bir araya gelip değerlendirelim” dedi.

Çankırı Rabia Parkı'nın İsmi Şehitler Parkı Oluyor
07 Aralık 2019 - 19:43 - Güncelleme: 08 Aralık 2019 - 08:07

Heyecan Ve Gurur Verici Bir Karar

 

Çankırı Belediye Meclisi Rabia Parkı’nın isminin şehitler parkı olarak değiştirilmesi yönündeki dilekçeyi komisyona havale edildi.

 

Çankırı Belediyesi meclis toplantısı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen başkanlığında gerçekleştirildi.

 

Gündem ve gündem dışı maddelerinin ele alındığı Belediye Meclisi toplantısında Rabia Parkı isminin şehitler parkı olarak değiştirilmesi konusu ele alındı.

 

Konuyla ilgili olarak Çankırı Şehit ve Gazi Ailelerinin vermiş olduğu dilekçe görüşüldü.

 

Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Derneği; İlimiz Buğday Pazarı Mahallesi Şehit Uğur Hiçyılmaz Caddesi. DSİ yolu üzerinde bulunan Rabia Parkının şehitler parkı olarak değiştirilmesi ve Çin Doğu Türkistan’da yaşayan Uygur Türklerine yapılan katliamlar karşısında, Uygur Türklerinin yanında olduğumuzun gösterilmesi adına Osman Batur İsa Yusuf Alptekin ve Rabia Kader isminin cadde ve sokaklara verilmesi konusunda Çankırı Belediyesine talepte bulundu. Verilen dilekçe gündeme alınarak komisyona havale edildi.

 

Gerçekleştirilen meclis toplantısında ayrıca bazı cadde ve sokaklara şehit isimlerinin verilmesi konusu da ele alındı.

 

Başkan İsmail Hakkı Esen, “Şehit isimleri ile ilgili taleplerde gündeme geldi. Bu konuda çok isim var. Bunları bir araya gelip değerlendirelim” dedi.

 

Verilen dilekçe sonrasında Karataş Mahallesi, emniyet lojmanı ve İrem apartmanı ve Gültekin apartmanı arasındaki sokağın isminin mahalle sakinlerinden İsmail Yorulmaz’ın oğlu Şehit Mustafa Yorulmaz’ın isminin verilmesi, konusu komisyona havale edildi.

 

5 Aralık 2019 Perşembe günü gerçekleştirilen Belediye meclisinde ayrıca, Doğu Türkistan’da yaşanan insanlık dışı uygulamalar da gündeme geldi.

 

Uygur Türklerine yapılan insanlık dışı uygulamaların belediye meclisince kınanması talep edildi. Teklif gündeme alındı ve Doğu Türkistan’da Çin’in Uygur Türklerine yaptığı insanlık dışı uygulamalar kınandı.

 

 


Bu haber 4979 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum