Çankırı Çok Çile Çekti, Çekmeye de Devam Ediyor (Özel Haber)

Yıkılan Eski Valilik Binası, Sosyal Sigorta Binası, Çay Bahçesi ve Marketin Olduğu Alanlar Fetö’ye mi peşkeş çekiliyor?

Çankırı Çok Çile Çekti, Çekmeye de Devam Ediyor (Özel Haber)
14 Eylül 2021 - 19:03 - Güncelleme: 17 Eylül 2021 - 22:27
-Gel Kardeşim Gel. Batan Geminin Malları Çankırı'da-

Kent Meydanı İçin Planlanan Bölgede Yapılan Bu gün ki İnceleme Sizce İnandırıcımı?

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Valimiz Abdullah Ayaz ve protokol mensupları ile Çankırı’da yapılacak kent meydanı için planlanan bölgede incelemelerde bulundu.

Çankırı’ya Çok Başbakanlar, Bakanlar, Bakan Yardımcıları, Milletvekilleri Geldi Geçti. Ama; Elde Var Sıfır...

Birileri şehrine sahip çıkar onu istemeyiz. Birileri çıkar yapılacak yatırımları engeller elimizden alır, ranta çevirir susarız. Sonrada Çankırı olarak AKP’ye 0/0 85 oy verip 2 milletvekilini TBMM’sine göndeririz. Siyasilere göre biz Çankırılılar koyun kuzuyuz ya Milletvekillerinden başarı bekleriz. Halk olarak sesimiz çıkmazsa o zaman hiç konuşmayın, daha iyi kim olursa olsun faydası olmayanları sizlerde istemeyin.


Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Başbakan iken millet meydan projesini açıklamıştı. Her şehrin meydanı olduğunu ama Çankırı’nın Meydanı olmadığını söyleyen Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, hem meydan, hem otopark, hem toplanma alanı olacak meydan projesini hayata geçireceklerini duyurdu. Esen, meydanın Sosyal Sigorta Binası, Çay Bahçesi ve Marketin olduğu beş dönüm alana yapılacağını ifade etti. Esen, “Şimdi müjdesini veriyorum. Altı otopark üstü meydan olacak proje çalışması bitmek üzere” dedi. Ama bir türlü rantcıların kıskaçından kurtulamadı.

Yıkılan Eski Valilik Binası, Sosyal Sigorta Binası, Çay Bahçesi ve Marketin Olduğu Alanlar Fetö’ye mi Peşkeş Çekiliyor?

Ama; gel gelelim Çankırı Milletvekillerinin Sosyal Sigorta Binası, Çay Bahçesi ve Marketin olduğu beş dönüm alana dokunulmaması için kıran kırana mücadelelerini sürdürdüklerini, Belediye Başkanı Ersen’i Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şikayet ettiklerini duyduk üzüldük.

Ahilik Haftası kutlamaları için Çankırı’da bulunan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan’ın Çankırı halkına meydanı layık görmeyenlerin yaptıkları arsızlıklarına karşı bölgedeki incelemelerini inandırıcı bulmadık. Halkta bunların Çankırı’ya, Çevre yolu, Hastane, Meydan, TOKİ, Kentsel Dönüşüm, Otopark gibi yatırımları yapacaklarına inanmıyor ve de çok kızıyorlar.


İşte Kafalarımıza Takılan Birkaç Soru Başlıkları:

Milletvekilleri söz konusu alan için rant savaşına mı girdiler? Sosyal Sigorta Binası, Çay Bahçesi ve Marketin olduğu taşınmazlar kapanın elinde mi kalacak?

İddialara göre geçmiş yıllarda (eski para ile) 33 Trilyon TL fiyat konulan iş yerlerine; bu günlerde SGK Genel Müdürlüğünden Çankırı’ya gelen bir heyetin (eski para ile) 33 Trilyon TL fiyat konulan iş yerlerine ne acıdır ki bu gün (eski para ile) 17 Trilyon bedel konularak adının belirlenmiş olması çok düşündürücü bir hal almasına neden oldu, Çankırı’da tedirginlik yarattı. Bunları www.haberci18.com (g... neyi) uydurmuyor, duyduklarını, söylenenleri size iletiyor.


Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin projelerini desteklerken, AKP’li Milletvekilleri Çankırı’ya kazandırılması hedeflenen yeraltı otopark ve kent meydanı projesine neden sıcak bakmıyorlar, onay vermiyorlar? Değerli halkım, kıymetli Çankırılılar sizce Cumhur İttifakı var mı yok mu?

Şehrin Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen Yeraltı Otopark ve Kent Meydanı İçin Dişini Tırnağına Katarken; Şehrin Vekillerinin Bu Önemli Projeye Köstek Olması Konusunda Ne Düşünüyorsunuz?

Çankırı Çok Çile Çekti, Çekmeye de Devam Ediyor…

Unutulmasın Ki; Şehrimiz Çankırı Atalardan Bize, Torunlarımıza Bırakılmak Amacıyla Verilen Emanettir. Ben Çankırı'lıyım diyen, diyebilen, atanmış, seçilmiş, görevlendirilmiş, kim yada kimler varsa, bu şehrimiz ve kutsal sayılan emanetlerini, layıkıyla koruyup, gözetmek asli ve vicdani görevleridir. Sorumlu, sorumsuz, yetkili gibi gözüküp de yetkisiz, etkisiz halde, Çankırı’nın cadde, sokak, meydanlarında nara atan, çığırtkanlık yapan, bu memleketin ekmeğini yiyip, suyunu içerek, şehre hiçbir katkıda bulunamayarak olup bitenlerin seyrine bakan, sırtını sıvazlatan, başını okşatmak, gönlünü hoş tutmak isteyen, şehrimiz için çalıştığını zanneden, kendisi küçük, siyaseti büyük, siyasetçisi havalı şehitler, gaziler, yaranlar diyarı şirin Çankırı’m gelmiş geçmiş, iş bilmez yöneticilerden, siyasetçilerden, bazı müdür, amirlerden, kısacası mangalda kül bırakmayarak boş tenekeye tokmak sallayanlardan çok çile çekti; ne acıdır ki daha hala da eziyet görmeye, çile çekmeye devam ediyor.

Pes Etmedik; Etmeyeceğiz de. www.haberci18.com İnternet Medyası olarak, “Çankırı Diye Bir Sevdamız, Bir Derdimiz Var. Bu haklı davamızda Cenab-ı Allah’ım her zaman derman, güç vererek yardımcımız olmuştur.

Çankırı’yla dalga geçiniliyor, Bu şehir ile alay ediyorlar. Çok büyük iddialara göre de buraları rantçılara, Fetö’ye teslim etmeye büyük çaba sarf ediyorlar diye konuşanlar, dedi kodu yapanlar da yok değil. Bizden söylemesi. Çankırı rantcılarla mücadele ediyor. Şehrine, meydanına sahip çık Çankırılım demekten başka söz bulamıyoruz.  

Bu haber 4600 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • 18 li
  7 ay önce
  Çankırı bu kafayla daha çok çeker. Güzel bir fikir veren dinlenmiyor, fikri önemsenmiyor ancak rant peşinde gidenlere de güç yetmiyor. Para sahipleri hep bana demek yerine biraz Rabbena diyebilseler bu problemler çözülür, Mustafa Bey de Çankırı sevdası uğruna kafayı yemek zorunda kalmaz. Herhalde, doğru söyleyenin kovulduğu dokuzuncu köy Çankırı'dır zannediyorum. Kendine ve cebine hizmeti millete hizmetten aşağı görenler,Çankırı'ya başka türlü bir kader yaşatamazlar. Vebali çoktur ve büyüktür ama hangisinin umurunda acaba. Ama servet sahipleri şunu unutmamalıdırlar ki kazandığınız bir tek lirayı değil, insanlık ve Allah yolunda harcadıklarınızı öbür tarafa götüreceksiniz.
 • Çankırılı Vatandaş
  8 ay önce
  Çankırının Atatürk bulvarından başka ana caddesi yok ve mesai giriş çıkış saatlerinde trafik felç oluyor. İlk önce bulvara paralel bir cadde daha olması gerekiyor. Önce buna çare bulun. Zorsa hiç değilse otel kavşağını açın tekrar, en azından trafiğin bir kısmını alıyordu orası bulvardan. Bıktık bulvarın trafiğinden.
 • ERHAN Ayhan
  8 ay önce
  Bu Vaatler yıllardır boşa mı verildi? Çankırı Yarenlerine yaraşır Meydan istiyoruz, Çankırı halkının diğer iller hasta taşınmasını tedavi için çevre illere gitmek deyil..! 800 yataklı Devlet hastanesini istiyor. Toki yeni kent projelerinin biran önce başlamasını istiyoruz. Acaba Milliyetçi Vatan sever Çankırı Halkı Çok şey mi istiyor?