Çankırı Şehir Merkezinde İntihara Teşebbüs

Olay yerine gelen Polis ekipleri şahsi ikna etmek için yaklaşık 1 saat uğraştı.

Çankırı Şehir Merkezinde İntihara Teşebbüs
13 Mayıs 2019 - 02:57 - Güncelleme: 13 Mayıs 2019 - 03:38

Çankırı'da eşiyle boşanma aşamasında olan bir kişi intihara teşebbüs etti.

 

Çankırı İlimizin en güzel ilçesi olan ve adına şiirler-şarkılar yazılan Ilgaz ilçemizden şehir merkezine gelerek intihara kalkışan şahıs son anda kurtarıldı.

 

Olay Cumhuriyet Mahallesi, Necip Fazıl Kısakürek Sokak No 24 adresinde bulunan bir iş merkezinin 4.ncü katında saat 01:00 sıralarında meydana geldi..

 

Çankırı'da bir iş merkezinin 4. katına çıkarak intihara teşebbüs eden H.D. eşiyle yaşadığı sıkıntılardan dolayı kendini atmak istedi.

 

Edinilen bilgilere göre, Ilgaz ilçesinde bir kurumda görevli olduğu, eşi ile sorunları bulunduğu bilgileri aktarılan, 13 yaşlarında ise bir erkek çocuğu bulunan H.D., isimli vatandaş Cumhuriyet Mahallesi, Necip Fazıl Kısakürek Sokak No:24 adresinde bulunan iş merkezinin dış kapısının açıklığından yararlanarak binanın içerisine girmek şekliyle yangın merdiveni ile merdiven boşluğu arasında bulunan havalandırma camından sarkarak yaşamına son vermek istediği öğrenildi.

 

Olay yerine gelen 112 ve itfaiye ekipleri de olay yerinde önlemlerini aldı.

 

Olayın ihbarı ile olay yerine çok sayıda Güvenlik güçleri, 112 Acil Ambulans Sağlık çalışanları, Çankırı Belediyesi İtfaiye ekipleri İntikal etti. Olay yerine gelen Polis ekipleri şahsi ikna etmek için yaklaşık 1 saat uğraştı.

 

Vatandaşların ikna çabasına karşılık vermeyen H.D., olay yerine çağrılan Psikologla ikna edilmeye çalışıldı. Eşinin olay yerine gelmesini isteyen H.D., oyalanarak her ihtimale karşı gerekli tedbirlerin alınması neticesinde yangın merdivenlerinden yukarı çıkan İtfaiye erimizin üstün gayretleri ile H.D., atlamaya teşebbüs ederken kol ve bacaklarından yakalayarak şahıs binanın iç kısmına doğru sağ salim indirildi.

 

Polisler ikna etmeye çalıştıkları kişiye yangın merdiveninden girerek kurtaran İtfaiye eri çevredeki vatandaşlar tarafından tebrik edildi. Yaklaşık 1 saat süren ikna etme çabaları sonrasında şahıs güvenli bir şekilde indirilerek Çankırı Devlet Hastanesine kaldırıldı.  

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 9936 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum