Çankırı Şehir Merkezindeki Kaldırımlarda Çarpık Baca Ve Benzeri Sıkıntılar Ortadan Kaldırılacak (Özel Haber)

Sokaklardaki aksaklıklar, kaldırımlar, kaldırımdaki çarpık bacalar vb gibi sıkıntılarımızı masaya yatırdık.

Çankırı Şehir Merkezindeki Kaldırımlarda Çarpık Baca Ve Benzeri Sıkıntılar Ortadan Kaldırılacak (Özel Haber)
08 Eylül 2019 - 11:36

Çivitcioğlu Medresesi’nde basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı Esen ve Belediye Başkan Yardımcılarından Belediye çalışmalarının arasına kaldırımdaki çarpık bacaların düzeltilmesini istedik.

 

Geçmiş dönemlerde yapılan kaldırım çalışmalarına özen göstermeyen, abuk, subuk işlere imza atarak, tam anlamıyla işler bitmeden ödeneklerini alıp giden (vurgun yapan) işgüzarlardan kaynaklanan şikâyetlerimizi sıralayarak www.haberci18.com İnternet Medya Admini Mustafa Çelik olarak kamuoyu adına kaldırımlardaki sıkıntıları şehrimiz Belediye Başkan ve Belediye Başkan Yardımcılarına toplantıda ilettik.

 

Başkan Esen, “Sorumuza Şöyle Yanıt Verdi”

 

“Belirlenen yapılaşma şartlarına göre altyapı ve kaldırımlarda sağlıklı uygulama yapılacaktır. Bundan şüpheniz olmasın.”

 

Esen açıklamalarında şu ifadelere de yer verdi: "Şu anda altyapı projemiz müşavir firmada. Tahmini olarak 2020'nin 6 ayında altyapıya başlayacağız. Sokaklardaki aksaklıklar, kaldırımlar, kaldırımdaki çarpık bacalar bunun gibi sıkıntıların hepsi sil baştan yapılacağı için ayrı ayrı masraf etmek istemedik, iki iki ayrı iş yapmak istemedik. Anlayacağınız hepsi 2020'nin 6 ayında başlayacak olan altyapı çalışmalarıyla bir arada yapılıp sona erdirecek."dedi.

 

Başkan ve başkan yardımcıları sokaklardaki aksaklıklar, kaldırımlar, kaldırımdaki çarpık bacalar vb gibi sıkıntılı yerlerle ilgili şikayetleri olan vatandaşlarımızın da şikayetlerini Belediye Başkanlığı Hilal Masa veya Belediye Whaattsapp ihbar hattına bildirmelerini istediler.

 

 

 

 

 

 

Bu haber 4013 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • zeliha
  10 ay önce
  sayın başkan, bir bebek arabası ile şehirde yarım saat gezilmesi yeterlidir. tüm o eksiler ve zorluklar karşınıza çıkacaktır. bazı yerlerde karşıdan karşıya bile geçmek imkansız. bazı yerlerde yaya zor yürüyor, bebek arabası ile gezenlere sorun kaldırımları onlar size bir sürü yer gösterecektir.
 • zeliha
  10 ay önce
  Size minicik bir tavsiye sayın başkanım. Bir bebek arabası ile kaldırımlarda yürüyün, karşıdan karşıya geçin, dükkanlara girip çıkın. İşte o zaman Çankırımızın çarpıklıklarını daha güzel görürsünüz. Ara sıra da olsa çocuk arabasıyla çıkıyorum yollara. Yaşadığımız sıkıntıları ancak bizim gibi çocuk arabası sürerek görebilirsiniz. Kaldırım ortalarına koyulan engelli kardeşlerimiz için yapılan o sarı şeritler bile yolları yürünmez hale getirdi. bunlar illaki kaldırımın tam ortasından mı olmak zorunda. Bildiğim kadırı ile yurt dışında duvar dibine yakın yapılıyor tehlikelerden uzak olsun diye, bizde neden tam ortada. Ayrıca bir çok yerde tekekom yada elektrik kutuları ve reklam tabelalerı var kaldırımlarda. İşte tüm bunlar yürürken göze batmıyor ama bir çocuk arabası ile gezdiğinizde sorlukları anlıyorsunuz. Kolay geldin.
 • GÖRÜNEN KÖY
  10 ay önce
  Çankırıdaki kaldırımlardaki bacaların kaldırılmasından önce kaldırımlardaki tezgah.branda.masa ve sandalyelerin kaldırılması daha önemli. Bacaların insana bir zararı yok ama tezgahların zararı çok, Çankırıda kaldırımlar habishane yayalar mahkum olmuş, hiç bir yetkili görmek istemiyor bu kepazeliği.