Çankırı Şehit Ve Gaziler Derneği Basın Açıklaması

Şehidimin Emanetleri Annelerimiz Babalarımız Şehidimin Can Eşleri ve Ciğerpareleri Evlatlarımız için bu yola Baş koyduk.

Çankırı Şehit Ve Gaziler Derneği Basın Açıklaması
18 Kasım 2019 - 08:54

Basın Açıklaması

 

Çankırı Şehit Ve Gaziler Derneği yazılı basın açıklamasında bulundu.

 

Vatana can, bayrağa al rengini kanıyla veren koç yiğitler rahat uyuyun ve emin olun unutulmadınız, unutulmayacaksınız, unutturmayacağız.

 

Şehidimin Emanetleri Annelerimiz Babalarımız Şehidimin Can Eşleri ve Ciğerpareleri Evlatlarımız için bu yola Baş koyduk. Unutuldunuz hata ettik ders çıkardık. Daim yanınızda olamaz isek de Sizleri hatırlamak-hatırlatmak adına Vatana Can-Bayrağa Renk Olmuş (Resmi Kayıtlara göre) terör ve 15 Temmuz sürecinde mağdur olmuş) 197 Şehidimizin Ailelerinin; 120 si il dışında 77 si İlimiz Merkezinde ve İlçelerinde ikamet etmektedir.

 

Bu Değerlerimizin Hatırlanması Emanetlerine Sahip Çıkılması adına ve ayrıca Cennet ülkemizin değişik illerinden Çankırı’mızda ikamet eden Şehit yakınlarımız ve Gazilerimizin Tespit edilmesi Hatırlanması ve Gönül Sofralarına misafir olarak hak ettikleri Saygı, ilgi ve alakayı gösterebilmek için Saygı değer Halkımıza güvenerek bir çalışma başlattık. Bu Çalışmamız da il dışında faaliyet gösteren Çankırı Derneklerimiz ile istişare yaparak Şehitlerimizin ilimiz dışında ikamet eden Emanetlerinin de hatırlanması için görüşlerini aldık ve güvenimizin ne kadar haklı olduğunu koca yürekli can hemşehrilerimizden pozitif geri dönüşlerde bir kez daha öğrenmiş olduk.

 

Bu Kapsamda Bizlere Desteklerini esirgemeyen ve gücümüze güç katacağına inandığımız iletişim halinde olduğumuz İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu Başkanı Sayın Zeynettin Aydın, Ankara Çankırılılar Derneği Başkanı Sayın Aydın Öksüz, İzmir Çankırılılar Derneği Başkanı Sayın Bekir yurt, Çayırova Çankırılılar Derneği Başkanı Sayın Habip Köse, Antalya Çankırılılar Derneği Başkanı Sayın Mehmet Yakar’a sonsuz şükranlarımızı sunarız.

 

Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği olarak Değerli Çankırılı Hemşehrilerimiz sizlerden aldığımız güç ile Dernekler olarak Unutulmuş Kore ve Kıbrıs Şehitlerimizin bilgileri ve yakınları ile (Resmi Kayıtlara göre) terör ve 15 Temmuz sürecinde mağdur olan 224 Gazimiz ile Kore Ve Kıbrıs 318 Gazimiz ve Ahirete irtihal etmiş Gazilerimizin Emanetlerine de Ulaşmak adına program dahilin de değerlendirmek cesaretini verdiğiniz için hepinizden ALLAH Razı Olsun.

 

Devletimiz imkanları ile her daim yanımızdadır. Ancak bizler Dernekler olarak Hem Devletimize hem de Şehitlerimizin Emanetleri ile Gazilerimiz ve Emanetlerine sahip çıkmak adına İlgili Kurumlardan istişare ile destek alarak Sosyal Psikolojik sorunlarımızın tespiti ve sorunlarımızın giderilmesi noktasında neler yapabiliriz, Ülkemizin küçük illerinden olmamıza rağmen nüfus oranına göre en çok şehit veren İllerimizden biri olan Çankırı’mızın Şehitler Anıtı Projesi ile siz değerli hemşehrilerimiz ve kurumlarımızın desteği ile yakın zamanda proje aşamasına başlayacağımız Şehitler Ormanı Projesine hem desteklerinizi hem de katkılarınızı bekliyoruz. Çankırı Şehit ve Gaziler Derneğimiz için yer sorunumuz geçici olarak giderilmiş olduğundan Tüm halkımızı Derneğimize Şehit Babalarımız ve Gazilerimiz ile Bir olmaya Birlik olmaya, sohbete ve çay içmeye bekliyoruz, ifadelerine yer verildi.

 

 

Bu haber 2101 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum