Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği 2.Genel Kurulu Gerçekleşti

Çankırı Şehit Ve Gaziler Derneği Başkanlığına Şehit kardeşi Mehmet Uçar seçilirken, Başkan Yardımcılığına Şehit Babası Yusuf Erdoğan, getirildi. Yönetim Kuruluda Şehit Babası Ali Kaya, Şehit Babası Muzaffer Ersoy, Şehit Babası Cafer Şentürk’den oluştu.

Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği 2.Genel Kurulu Gerçekleşti
13 Nisan 2021 - 16:38 - Güncelleme: 13 Nisan 2021 - 16:47
Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği 2.Genel Kurulu Gerçekleşti

Yönetim kurulu adına bir konuşma yapan Mehmet Uçar değerli katılımcılara teşekkür ederek sözlerine başladı.

Uçar, “Kıymetli katılımcılar, değerli üyeler Derneğimiz bir buçuk yıl önce kuruldu, bu süre zarfı içerisinde Çankırı olarak 183 bilinen şehit sayımızı araştırmalarımız sonucunda 400 civarı olarak tespit etmiş durumdayız ve bu sayı araştırmalarımız sonucunda da yükselmektedir. Araştırmalarımız şehitlerimiz ve gazilerimiz üzerinde devam etmektedir. Kimse ile bir yarış halinde değiliz bizler faaliyetlerimizi sadece Allah’ın rızasını kazanmak Şehit Aileleri ve Gazilerimizin duasını almak için gerçekleştiriyoruz.” Dedi.

Uçar konuşmasına şöyle devam etti: Yaptığımız bu hizmetimizi gelecek nesillere aktararak Çankırı’nın maneviyatını yükseltmek adına çalışıyoruz. Çankırı içerisinde ve dışarısında ziyaret etmedik şehit kabri bırakmadık. Bağışçılarımızın desteği ile beş şehidimizin kabrinin yenilenmesine vesile olduk. Birçok şehidimizin kabrinin başında maalesef uğruna can verdiği bayrağı bile yoktu. Bu vesile ile planlamalarımızı yaparak yirmi civarı şehidimizin kabri başına bayrak direği dikerek Şanlı bayrağımızın şehidimizin başında dalgalanmasını sağladık.

Ayrıca bir bayrak kampanyası başlattık. Bize destek verenlerin bağışladığı bayraklarımız ile de bayrakları eskiyen şehitlerimizin bayrak değişimini gerçekleştirdik ve altı ayda bir de her şehidimizin bayraklarını değiştirmeye devam ediyoruz. Ayrıca bu bayraklarımızı ziyaret ettiğimiz köylerdeki muhtarlarımıza da teslim ederek bizlerin ulaşamaması halinde şehitlerimizin bayraklarının yenilenmesini sağlıyoruz. Hali hazırda devam etmekte olan ve İçişleri Bakanlığımızda almış olduğumuz projemizi devam ettirmekteyiz ve bu kapsamda birçok faaliyet gerçekleştirmekteyiz.


Hedefimiz, Nereden çıkıyor bu şehitler demek yerine zaten var olan bu şehitlerimizi gün yüzüne çıkarmaya çalışıyoruz. Kurulma amaçlarımızın en başında da zaten bu hedefimiz bulunmaktadır. Tespitini gerçekleştirmiş olduğumuz şehit ve gazilerimizin listesi elimizde mevcuttur. Dileyen herkes ile bu bilgilerimizi paylaşmaya hazırız. Tespitlerimizin doğruluğu sabittir ve arşivimizde kayıt altına alınmaktadır. Ayrıca şehit ailelerimizi ve gazilerimizi özel günlerde arayarak hal ve hatırlarını soruyor dertlerini dinliyoruz. Bu anlamda da yapabileceğimiz bir şey olur ise gücümüz yettiğince yapmaya çalışıyoruz.

Şunu da ifade etmek istiyoruz ki; Siyaset ile illa ki iç içe olacağız Ancak biz şehit aileleri ve gazilerimiz olarak siyaset ile anılmak istemiyoruz.

Uçar, ”Bizlerden her konuda desteğini esirgemeyen, Çankırı Valiliği, Belediye Başkanlığı ve siyasi parti il başkanlıklarına teşekkür ediyoruz.

Bu vesile ile Bizlerin her daim destekçisi olan Çankırı halkından daha yüksek destek beklemekteyiz. Şehit ve Gazilerimiz hakkında bilgi almak isteyen Tüm hemşerilerimize kapımız sonuna kadar açıktır. Bizlere destek olan herkese Şehit aileleri ve gazilerimiz adına yürekten teşekkür ederiz.” İfadeleri ile sözlerine son verdi.

Genel kurul sonrası hayırlı hizmetler temennisinde bulunuldu. Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği yeni yönetim kurulu hayırlı olsun.

Çankırı Şehit Ve Gaziler Derneği Başkanlığına Şehit kardeşi Mehmet Uçar seçilirken, Başkan Yardımcılığına Şehit Babası Yusuf Erdoğan, getirildi. Yönetim Kuruluda Şehit Babası Ali Kaya, Şehit Babası Muzaffer Ersoy, Şehit Babası Cafer Şentürk’den teşekkül etti.

Bu haber 2600 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum