Çankırı Sevdalısı Birisi Var ki; Şehrini Canı Gibi Gözetliyor (Özel Haber)

Çankırı İş Bilmeyenlerle Çok Çile Çekti; Ne Acıdır ki Daha Hala da Çile Çekmeye, Eziyet Görmeye Devam Ediyor

Çankırı Sevdalısı Birisi Var ki; Şehrini Canı Gibi Gözetliyor (Özel Haber)
14 Eylül 2021 - 15:15 - Güncelleme: 14 Eylül 2021 - 15:52
Çankırı Şehitliği Tabelamız Yakışa Geldi

"Pes Etmedik; Etmeyeceğiz de!”


Şehitler, Gaziler Diyarı Çankırı’nın hak ettiği her türlü projeyi, hizmeti, ihtiyaç duyulan bütün yatırımları gönülden destekleyen, şehrine kazandırılması için kıran kırana mücadele eden, kaleme aldığı can alıcı haberleri yazılı ve sözlü eleştirileri, şehrin menfaatine olan sorduğu tüm soruları Çankırı’yı yöneten sorumlu, sorumsuz, yetkili gibi gözüküp de yetkisiz, etkisiz halde, Çankırı’nın cadde, sokak, meydanlarında nara atan, çığırtkanlık yapan, bu memleketin ekmeğini yiyip, suyunu içerek, şehre hiçbir katkıda bulunamayarak sahte gülücükler atarak olup bitenlerin seyrine bakan, sırtını sıvazlatan, başını okşatmak, gönlünü hoş tutmak isteyen, şehrimiz için çalıştığını zanneden, kendisi küçük, siyaseti büyük, siyasetçisi havalı şehitler, gaziler, yaranlar diyarı şirin Çankırı’nın gelmiş geçmiş, iş bilmez yöneticilerinden, siyasetçilerinden, bazı müdür, amirlerden, kısacası mangalda kül bırakmayarak boş tenekeye tokmak sallayanlardan hesap sormaya devam ediyor.

Çankırı İş Bilmeyenlerle Çok Çile Çekti; Ne Acıdır ki Daha Hala da Çile Çekmeye, Eziyet Görmeye Devam Ediyor

Usta Kalem Çelik, “Pes Etmedik; Etmeyeceğiz de!”

“Çankırı diye bir sevdamız, bir derdimiz var. Bu haklı mücadelemizde, davamızda Cenab-ı Allah’ım her zaman derman, güç vererek yardımcımız olmuştur diyen Mustafa Çelik, atalarımızdan, şehit ve gazilerimizden bize emanet kalan; bizden de torunlarımıza bırakılmak amacıyla verilen emanetlerimize sahip çıkarak, “Ben Çankırı'lıyım, Çankırı sevdalısıyım diyen, diyebilen, Çankırı’nın, Çankırılıların sesi, gözü, kulağı olan www.haberci18.com İnternet Medya imtiyaz sahibi, yönetmeni Mustafa Çelik, atanmış, seçilmiş, görevlendirilmiş, kim yada kimler varsa, şehrimiz ve kutsal sayılan emanetlerini, layıkıyla koruyup, gözetleyerek asli ve vicdani görevlerini aksatmayarak yerine getirmeye, yolunda emin adımlarla yürümeye devam ediyor.

www.haberci18.com İnternet Medyası Olarak Çankırı Şehitlik Anıtına Olan İlgisizliği Manşetten Vermiştik

18 Yıldır Şehit Ve Gazilerimize Dahi Saygı Göstermiyordunuz!

Çelik, “İl merkezinde şehitleri yad edecek, aziz hatırlarını her zaman canlı tutacak bir şehitler müzesi, tüm şehit ve gazi ailelerini tek çatı altında toplayabileceğimiz şehitler, gaziler derneğimizin olmadığına dikkati çekerek, şunları kaydetti: “Şehit ve gazilerimizin anıt alanına dahi saygı göstermiyorsunuz. Bu ayıp size yeter” dedi.

Yeni tüzük ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın emirleri doğrultusunda (eski) adıyla Garnizon Şehitliği, şimdiki kimliği ile Çankırı Şehitliği ismini alan tabelanı değiştirilmesi zorunluydu.

Fakat tüzük gereği eski tabelada Çankırı Garnizon Şehitliği ibaresi bulunmuş olması nedeniyle sökülüp Valimiz Abdullah Ayaz’ın düzenlemiş olduğu basın ile buluşma toplantısında konuyu kendisine ileterek tabela değişim işinin yapılmasını, Çankırı Şehitlik Anıtına olan ilgisizliğe sessiz kalan kurum ve idarecilerinin haklarında gerekenler yapılarak soruşturma açılıp, açılamayacağı konusunu sorarak, “Sorumlu olduğunuz bu Anıt şehitlikleri ziyaret etmez misiniz? Çankırı Şehitliğine olan ilgisizliğinizi nasıl açıklayacaksınız? Çankırı’ya bu ayıbı yaşatmaya ne hakkınız var? Sizlerin duyarsızlık ve ilgisizliğinizi Çankırılılar olarak biz ödemek zorunda mıyız? Diyerek ortalığı germiştik.

Konuyu duyan Sayın Valimiz Abdullah Ayaz duyarlı şekilde hemen harekete geçtiler. Önce şehitlik anıtın bulunduğu çevre düzenlemelerinden kim sorumludur diye de bir araştırma yaptık. Çankırı Valiliği Şehit mezarlarının, yeniden yapım, bakım, onarımlarından Türkiye de İl Özel İdarelerin sorumluluğu altında olduğunu söyledi.

Top yekûn çabalarımızla Çankırı’mıza yakışır bir şehitlik anıtımız, tören alanımız, şehitler müzesi olacaktır İnşallah. Tek bir dernek, tek bir şehitler gaziler müzesini de Çankırı’mıza kazandıracağız. Bundan şüphem yok. İhtiyaç olmaması temennisiyle bu şehitliğimizi sadece anma amaçlı, onların aziz hatıralarını hafızalarımızda canlı tutmak ve şehitlerimizin ruhuna dualar okumak için kullanalım.

Önemli olan sorunun çözülmesiydi. Sorumlu olanlar ilgisiz davransalar da, sorumlu olmayanlar daha duyarlı davrandılar. Geçte olsa Çankırı Şehitlik Anıtını bakıma aldılar. Kuruyan ağaçları kesip yerine yeni ağaçlar dikmek için kolları sıvadılar. Daha doğrusu Şehitlik Anıtını komple bakıma aldılar.

Çankırı İçin Ter Akıntanların Hakkını Vereceğiz, Kendilerinden Övgüyle Söz Edeceğiz


Gösterdikleri duyarlılık nedeniyle bu konuda duyarlılığını bildiğimiz ve talimat veren Çankırı Valimiz Ayaz’a, Çankırı İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği, Çankırı Belediyesine, emeği geçenlere www.haberci18.com İnternet medyası olarak teşekkür ediyoruz.

Mustafa Çelik konuyu gündeme getirdi, sorumlular Şehitlik Anıtı bakıma alarak sorunu çözmek için iradesini ortaya koydu. Amacımız Çankırı Şehitlik Anıtının sahipsiz kaderine terk edilmesini gündemimize taşımak gibi bir niyetimiz yok.

Çankırı Şehitliğine gittik, gördüklerimizi yazdık, bir ayıba son verilmesini, yapılması gerekenlerin yerine getirilmesini sağladık. Yönetmen Mustafa Çelik farkıyla bütün işler yapılırken, tüm sorunlarda ortadan kaldırılıyor. Omzumuzda çok yük var. Varsın olsun. Şehrim ve insanları için hamal olmaya talibim. Eleştirilerimize katlananlara teşekkür etmesini, şehrimize verdikleri emeklerden dolayı da kendilerini taçlandırma görevimizi de yerine getirdiğimiz bilinmelidir.


Teşekkürler Ayaz, Teşekkürler Çankırı Şehitlik Anıtına El Atanlara…

Bu vesileyle tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum, şehitlerimizin ruhları şad, mekanları cennet olsun.” İnşallah.

Bu haber 5851 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ERHAN Ayhan
    2 yıl önce
    Vatan sever yiğit Türk insanı Yarenler diyarına, Ayasofya dan selamlar Saygılar getirdik.