Çankırı Sevgi Evleri Öğrencileri, Çocukları Gazetecileri Unutmadı

Çankırı Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Murat Demir, "Kamuoyunun doğru ve eksiksiz bilgilendirilmesini ilke edinen tarafsız ve şeffaf basın; insan hak ve hürriyetlerini güvence altına alan gelişmiş devletlerin önemli güçlerinden biridir." dedi.

Çankırı Sevgi Evleri Öğrencileri, Çocukları Gazetecileri Unutmadı
11 Ocak 2020 - 09:34 - Güncelleme: 11 Ocak 2020 - 18:45

Çankırı Sevgi Evlerinde Kalan Çocuklar Basın Mensuplarını Bağrına Bastı. Çocuklarlar sohbet ederek gazetecilik hakkında bilgiler aldılar.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle Çankırı’nın çok değerli basın mensupları Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Çocuk Evinde İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım’ın düzenlediği programda buluştu.

Programa çocuk evlerinde kalan çocuklar da katıldı. Güzel sohbetlerin yapıldığı program sonunda Basın mensuplarına Şabanözü Rehabilitasyon merkezinden hizmet alan gençlerin iş uğraş atölyelerinde hazırladıkları hediyelikler il müdürü tarafından takdim edildi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Çankırı Aile Çalışma ve Sosyal İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, basın mensupları ile bir araya gelerek günlerini kutladı.

Çankırı Aile Çalışma ve Sosyal İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım ile Kurum müdür yardımcıları Bedriye Karakoç ve Adem Salih Aktepe, Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürü  Ayten Ceyhan'ın da katıldığı program çocuk evinde gerçekleştirildi.

Basının önemli bir şer işgal ettiğini dile getiren Yıldırım, “Mesai mefhumu gözetmeksizin gece gündüz çalışan ve halkın sesi olan tüm basın camiasının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum” dedi.

Kurum çalışmalarına da değinen Yıldırım, kurum olarak her geçen gün daha da büyüdüklerini, büyük projelere imza attıklarını dile getirdi.

Çocuk yurtları konusuna da değinen Yıldırım, "150-200 çocuğun kaldığı hizmet modeli sonlandırıldı ve çocuk evleri modeline geçildi. Bu yeni model daha verimli ve çocuklarımız için daha güzel oldu. Çocukların deneyimleri, eğitimleri ve davranışları değişti. Çocuk evlerinde kalan çocuklarımız artık hedeflerini yükseltemeye başlattı” dedi.

Çankırı’da 7 tane çocuk evinin de olduğu aktaran Yıldırım. “Bu evlerimizin 5’i erkek, 2’si kız evi. Ayriyeten Korgun’da sevgi evlerimiz var. Bazı sıkıntılardan dolayı çocuk evi sayımızı artıramadık. O sıkıntılar olmasaydı bu sayı 10-13’e ulaşırdı” dedi.

Admin Mustafa Çelik, “Çankırı Sevgi Evlerindeki Çocuklar Sağlam Ve Emin Ellere Emanet” dedi.

Hep birlikte çekilen aile fotoğraflarının ardından, etkinlik vesilesiyle etkilenerek bir konuşma yapan Çelik; “Başta, bize bu güzel ve anlamlı gecede ev sahipliği yapan Sevgi Evlerinde yetişen ve onların yetişmesinde çok büyük katkıları olan Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüze, kurum yetkililerimize, bu gecenin asıl kahramanları olan, birbirinden kıymetli evlatlarımıza teşekkür ediyor, tüm çocuklarımıza Rabbim’den sağlıklı, hayırlı, başarılı ve uzun ömürler diliyorum...” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü görevlilerinin nezaketinde gerçekleşen programda duyduğu memnuniyeti dile getiren www.haberci18.com İnternet Medya Haber Merkezi admini Mustafa Çelik, şu ifadelere yer verdi.

Sevgi Evlerinde kalan çocukların topluma yararlı ve özgüvene sahip birey olarak yetişmeleri için devletimiz her türlü imkânı kendilerine sağlıyor. Sevgi evlerimizde, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza bir aile ortamı sağlayarak geleceğe umutla bakan nesiller yetiştirmek amaçlanmaktadır, burada Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzde görevli  arkadaşlarımız bu çocuklarımızın  milli özelliklerimize sahip güzel insanlar olarak yetişmelerine katkıda bulunuyorlar, bu vesile ile  özveri ile çalışan ve emek sarf eden İl Müdürlüğü personeline  teşekkür ediyorum, Sevgi evlerimizde kalan yavrularımıza da hayırlı ömürler diliyorum dedi.

Çankırı Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Murat Demir, “Kalemini haktan ve toplumun menfaatinden yana kullanarak, iletişimin en etkili kanallarından biri olan basın; halkın doğru ve güvenilir haber alma, kamuoyunu bilgilendirme ve düşünce özgürlüğünün güvencesidir. Kamuoyunun doğru ve eksiksiz bilgilendirilmesini ilke edinen tarafsız ve şeffaf basın; insan hak ve hürriyetlerini güvence altına alan gelişmiş devletlerin önemli güçlerinden biridir. Bu anlamda, basın mensuplarımızın ülkemizin güçlenmesine, ilerlemesine, birlik ve beraberliğimizin korunmasına önemli katkıları vardır.” Dedi.

 


Bu haber 3162 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum