Çankırı Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner "Herkese Önemli Görevler Düşüyor" Dedi

2018 yılı yatırım programında yer alan projelere ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı İl Koordinasyon toplantısı dün Valilik Birlik salonunda gerçekleştirildi.

Çankırı Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner "Herkese Önemli Görevler Düşüyor" Dedi
20 Temmuz 2018 - 10:32

“Herkese Önemli Görevler Düşüyor”

 

2018 yılı yatırım programında yer alan projelere ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı İl Koordinasyon toplantısı dün Valilik Birlik salonunda gerçekleştirildi.

 

Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilen 27. dönem milletvekilliği ve yeni sistem de gündeme geldi.

 

Toplantıda bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner seçim değerlendirmesinde bulunarak özellikle milletvekili M. emin Akbaşoğlu’nun grup başkan vekili olmasının Çankırı açısından büyük önem arz ettiğini aktardı.

 

27. dönem milletvekilliği seçimimin 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştiğini belirten Aslaner, “Milletvekillerimizden bir tanesi değişti ama ondan daha önemlisi Muhammet Emin Akbaşoğlu Grup Başkanvekili oldu. Yeni sistemde parlamento kendi alanında daha etkili olacak idareye daha az bağımlı olacak. Dolayısıyla Grup Başkanvekili olan Milletvekilimizin de parlamento kanalıyla bütçeden diğer ödeneklerden ilimize bu manada daha büyük destek olacağını düşünüyoruz. Bu konudan umutluyuz ve bir beklenti içerisindeyiz. Gidişatta o yönde. Bu gidişatla 474 milyon belki 800 milyona bile çıkarmamız teorik olarak mümkün. Bu konuda bize düşen milletvekilimize ve bakanlıktaki yetkililere elimizdeki projelerin olabilir tarafını, ihtiyaçları, yapılması gerekenleri gösterip orada teknik bilgi vererek onlarda siyasi kararları vermesini sağlaması olacaktır.

 

Burada herkese önemli görevler düşüyor. Herkes kendi kurumunun yaptığı işi kendi şahsi işi gibi takip ederde oraya gerekli bilgiyi verirse oradan da belki hayal bile edemeyeceğimiz rakamların geleceğini ben umut ediyorum” dedi.

 

Yeni sistem hakkında da bilgi veren Aslaner, “Bakanlıkların teşkilatın yapısı değişince sadece teşkilat yapısı ve bağlılıklar değişmedi bazı görevlerde değişti. Bundan dolayı da iyi netice alacağımızı düşünüyorum. Yeni sistemde hizmetlerin daha hızlı yürümesi için değişiklikler yapıldı. Bu birleşmelerin ayrılmaların tek bir amacı var yavaş giden sistem biraz daha hızlansın vatandaşa gelen hizmet daha etkin olsun. Sistem şuan kuruluş aşamasında bu konuda da bize görevler düşüyor. Daha çok aktif olacağız. Kurumumuz hakkında işlerimizi daha iyi takip edip yukarıdan daha iyi kaynaklar talep edip daha iyi ve daha iyi hizmet etmek durumundayız” dedi.

 

Çankırı’da 132 Projeye Başlanamadı

 

2018 yılı yatırım programında yer alan projelere ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı İl Koordinasyon toplantısı dün Valilik Birlik salonunda gerçekleştirildi.

 

Açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, “Bugünkü toplantıda 2018 Yılı Yatırım Programı’nda yer alan projelere ilişkin değerlendirmeler yapılacaktır. Valiliğimize gönderilen raporlara göre 2018 Yılı Yatırım Programı’nda yer alan projelere ilişkin özet bilgiler şu şekildedir:

 

Toplam proje 675, biten 172, devam eden 310, başlanmayan 132, proje tutarı 3 milyar 822 milyon, önceki yıllar harcaması 1 milyar 244 milyon, 2018 yılı ödeneği 474 milyon 53 bin, dönem sonuna kadar yapılan harcama 178 milyon 863 bin” ifadelerine yer verdi.

 

Aslaner konuşmasına şu şekilde devam etti:

 

“Yatırım Programı’nda yer alan projeler temelde ilimizin sosyo-ekonomik göstergelerini ve kamu hizmetlerini iyileştirici niteliktedir. Devletimizin tahsis etmiş olduğu ödeneklerin yerinde ve zamanında kullanılması için yıl içerisinde her düzeydeki personel görevini özenle ve gayretle yerine getirecektir.

 

2018 yılı yatırım programı kapsamında kuruluşlarca uygulamayı etkin kılacak çalışma ve iş programları özenle takip edilerek ihale süreci ve mevsim şartları gibi unsurlar dikkate alınacaktır.

 

Yatırım Programı’nda yer alan projelerin zamanında bitirilmesi temel hedef olup, projenin her aşamasında bu temel hedefin dikkate alınması ve bu açıdan gerekli gayretin sürdürülmesi gerekmektedir.

 

İlimiz yatırım programında yer alan yatırımların kalkınma sürecimize en üst düzeyde katkı vermesini diliyorum”.

 

Aslaner’in konuşmasının ardından yatırımcı kurum temsilcileri Çankırı’daki proje çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

 

 


Bu haber 3704 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum