Koronavirüs Vakalarını İhbar İçin Whatsap Hattı Kuruldu

Dışarda gezen Koronavirüs vakalarını, hastalarını bu numaradan 0 533 897 40 18 ihbar edebilirsiniz.

Koronavirüs Vakalarını İhbar İçin Whatsap Hattı Kuruldu
12 Eylül 2020 - 18:20 - Güncelleme: 13 Eylül 2020 - 09:11

Covid-19 Vakalarını İhbar İçin Whatsap Hattı Kuruldu

Olması Gerekenlere İmza Atmanın Mutluğunu Yaşıyoruz. Coranavirüs İle Top Yekün Savaşıyoruz. Halk Pozitif Olanları Öğrensin!

Dışarda gezen Koronavirüs vakalarını, hastalarını bu numaradan 0 533 897 40 18 ihbar edebilirsiniz. (Kimlik bilgileriniz gizli tutulacaktır.)

İhbar Ve Taleplerinize Daha Kolay Ulaşın

Çankırı Valiliği Whatsap Hattı Kurdu

Covid-19 ile ilgili talep ve şikâyetlerinizi whatsap ihbar hattına iletebilirsiniz.

Acil durumlar haricindeki hastane nakil taleplerini, Karantinadaki vatandaşlarımız için acil ihtiyaç taleplerini,

Covid-19 ile ilgili şikayet ve ihbarlarınızı 0 533 897 40 18 nolu numaradan mesaj ile iletebilirsiniz.

Vali Ayaz'dan karantinayı ihlal edenlere sitem, "Bu büyük bir vebal"

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz; “Bunu kaç kişiye bulaştırdığını hiçbir zaman öğrenemeyeceğiz"

"Dışarı çıkıp bunu kaç kişiye bulaştırdığını hiçbir zaman öğrenemeyeceğiz"

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz karantina kurallarının ihlal edilmesine yönelik, "Bu büyük bir sorumluluk ve büyük bir vebal. Karantina altında olması gerekirken dışarı çıkıp bunu kaç kişiye bulaştırdığını hiçbir zaman öğrenemeyeceğiz" dedi.

Çankırı'da karantina kurallarını ihlal eden 2 kişi Çankırı Valiliği tarafından belirlenen yurda yerleştirilirken haklarında da idari para cezası uygulandı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, karantina kuralını ihlal eden 2 vatandaşın geri kalan süreyi yurtta devam edeceklerini belirtti. Vali Ayaz, "Bayramdan beri hiç istemediğimiz bir durumu yaşıyoruz salgınla ilgili olarak. Türkiye genelinde de, ilimizde de vakalar artmakta. Buna mukabil aldığımız tedbirler, denetimleri de elden geldiğince artırmaktayız. Tabi malum bu hafta içinde karantina altında olması gerekirken dışarı çıkmış olduğu tespit edilenlerin geri kalan karantina sürelerini yurtlarda tamamlamaları gerektiği noktasında bir karar alındı ve uygulamaya konuldu. Dün akşam da maalesef ilimizde karantina altında bulunması gereken 2 vatandaşımızı denetim yapan arkadaşlarımız tespit ettiler ve yurda yerleştirdi" dedi.

"Bu büyük bir vebal"

Bu konunun ciddiyetine değinen Ayaz, "Şunu belirtmek istiyorum ki bu büyük bir sorumluluk ve büyük bir vebal. Çünkü bu karantina altında olması gerekirken dışarı çıkıp bunu kaç kişiye bulaştırdığını ki muhtemelen bunu hiçbir zaman öğrenemeyeceğiz. Bulaşan kişilerin bu hastalığı nasıl geçireceklerini ağır mı vefat mı edecekleri belirsiz. Bu sebeple vatandaşlarımızı kurallara özellikle uymaları ama özellik karantina altında bulunması gereken vatandaşlarımızın karantina kurallarına riayet etmelerini 14 günlük süreyi evlerinde izole bir şekilde geçirmelerini istiyoruz. Buna mukabil istemediğimiz durumlarla karşılaşmak durumunda kalabiliriz. İnşallah bir daha böyle bir durumla karşılaşmaz kimseyi yurda yerleştirmek zorunda kalmayız. Tüm vatandaşlarımız kurallara riayet ederler. Malumunuz bununla ilgili ihbarları gerek emniyet, gerek jandarma, gerek 122 ve AFAD tedbirler almaktaydılar ancak ilave olarak Whatsapp çokta yaygın olduğu için devreye soktuk. Temennimiz bunların hiç birisini kullanmak zorunda kalmaması. Vatandaşlarımızın işletmelerimizin kurallara riayet etmeleri bizimde bir ihbarla yüz yüze kalmamamızı temenni ediyoruz" ifadelerine yer verdi.


 

Bu haber 2716 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Sergel
  4 ay önce
  Pozitif vakaların isimleri açıklanmazsa kim nasıl bilecekte ihbar edecek?
 • Pozitif
  4 ay önce
  Kaç kişi var Allah bilir hangi birini aklında tutacaksın hem milletimizi bilmiyor musun akrabasını ispiyonlar mı?