Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş'tan Çalışan Gazeteciler Günü Ve İdareciler Günü Mesajı

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş Çalışan Gazeteciler Günü Ve İdareciler Günü Mesajı münasebetiyle mesaj yayınladı.

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş'tan Çalışan Gazeteciler Günü Ve İdareciler Günü Mesajı
09 Ocak 2019 - 13:25

Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

 

10 Ocak, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanmaktadır. Basın ve gazeteci bu günün temel iki unsurudur.

 

Basın, kamuoyunun doğru ve eksiksiz bilgilendirilmesi açısından toplum ve devletlerin önemli kuvvetlerinden biridir. Basın bu kuvvetini hür ve tarafsız gazeteciler eliyle kullanmaktadır.

 

Gazeteci, halkın haber alma hakkı çerçevesinde vatandaşlara gelişmeleri hızlı bir şekilde aktararak, kamuoyunun bilgilenmesi ve bilinçlenmesinde önemli rol oynamaktadır. Yazılı ve görüntülü basının yanında, internet gazeteciliği ve sosyal medya da basının ve gazeteciliğin önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Bu durum doğru ve tarafsız habercilik anlayışını her zamankinden daha önemli hale getirmiştir. Tüm bunlar, basın mensuplarının basın meslek ilkelerini gözetmesi ve kişilik haklarına itina göstermesinin son derece önemli bir husus olduğunu öne çıkarmaktadır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle gazetecilik mesleğini icra eden bütün basın mensuplarının Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım.

 

İdareciler Günü Mesajı

 

10 Ocak,1971 yılında yaşanan, idarecilerin hak arama mücadelesinin hatırasını yaşatmak üzere,1978 yılından beri İdareciler Günü olarak kutlamaktadır.

 

İdareciler vasıfları gereği, devletimizin bekası ve milletimizin huzur ve refahı için çalışan insanlardır. Kendilerine verilen bu ağır mesuliyetin farkında olarakvazifelerini en iyi şekilde yapma gayreti içerisindedirler. Bu anlayış içerisinde önemli, kıymetli ve unutulmayacak hizmetlere imza atmışlar ve atmaya da devam etmektedirler.

 

Bu vesileyle tüm idarecilerimizin İdareciler Günü'nü kutlar, vefat edenlere Allah'tan rahmet, hayatta olanlara sıhhat ve afiyetler dilerim.

 

Hamdi Bilge Aktaş Çankırı Valisi

Bu haber 3277 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum