Çankırı'ya Yapılacak 400 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi İçin Yeniden Yer Arayışı Başladı (Özel Haber)

Çivitçioğlu, "Ankara yolu üzerindeki atıl durumda bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu binalarının olduğu yerin, zeminin Çankırı’ya yapılacak 400 yataklı yeni şehir Devlet Hastanesi için uygun olmadığı kanaatine varıldığını söyledi."

Çankırı'ya Yapılacak 400 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi İçin Yeniden Yer Arayışı Başladı (Özel Haber)
31 Ağustos 2019 - 23:24

Çivitcioğlu, Yeni Alternatif Yer Arayışı Gerektiğini Ağzından Kaçırdı

 

AKP Çankırı milletvekili Salim Çivicioğlu, 27 Haziran 2018 tarihinde milletvekili seçildiğinin yıldönümünde nihayet bir basın toplantısı düzenledi. Çivicioğlu, toplantıda yeni hastanenin nereye yapılacağını da açıklamış, "Şehrimize yakışır tam donanımlı modern fiziki ve teknik imkanları yeterli stratejik noktada bölgeye hizmet verecek olan, 400 yatak kapasiteli 80 bin metrekare alana yapılacak yeni devlet hastanemizin yeri belirlendi. 2019 yatırım programına alınmış olan hastanemiz Abdulhalik Renda Mahallesi Küçük Sanayi Sitesi Ankara yolu bölge trafik yanıdır." demişti.

 

Tarih 31.08.2019, “Bir Yıl Sonra Yeni Alternatif Yer Arayışı Gerektiğini Üzülerek Söyledi.”

 

Adalet Ve Kalkınma Partisi Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu, 31.08.2019 Cumartesi günü AK Parti Çankırı İl Başkanlığı tarafından düzenlenen İl Danışma Meclisi Toplantısında “Ankara yolu üzerindeki atıl durumda bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu binalarının olduğu yerin, zemininin Çankırı’ya yapılacak 400 yataklı yeni şehir Devlet Hastanesi için uygun olmadığı kanaatine varıldığını, yeni alternatif bir yer bulunulması arayışı içerisinde bulunulması gerektiğini 100. Yıl Kültür Merkezi salonunda bulunan topluluğun huzurunda sıcak gelişme olarak söyledi.

 

Baştan Söyledik Ankara Yoluna Hastane Olmaz Diye!!!

 

Etüd Çalışması Yapan Mühendislerden Olumsuz Yanıt Geldiğini Açıkladı.

 

Ne diyelim? Ankara yolu ağırlık kazanmıştı ama; üzücü ve bir o kadarda moral bozucu açıklama Milletvekili Salim Çivitçioğlu’ndan gelince bütün planlar alt üst oldu. Etüd çalışmaları Kredi ve Yurtlar Kurumu binalarının olduğu alana hastanenin yapılamayacağının sinyallerini verdi. Çünkü yer, zemin ve güzergâh bu iş için uygun değil. Nedeni ise “Bozkır Formasyonu denilen Jipsli toprak’ın olması, zeminin altında obruk oluşması, alanın kayması.”

 

Çankırı’da yılan hikâyesine dönen Yeni Hastane yeri ile ilgili bir çok alternatifler düşünen, bir çok projeler üreten araştırmacılar yine hüsranla karşılaştılar.

 

400 Yataklı Yeni Şehir Devlet Hastanesi Bilmecesi Gün Geçtikçe Çözülemiyor. Çankırı’ya yapılacak yeni şehir hastanesi için alternatifler aranılıyor.

 

Yeni hastane ile ilgili olarak 2019 yılı bütçesine ödenek konulduğunu ve temelinin de 2020 yılında atılacağını da kamuoyu ile paylaşmıştık. Peki şimdi ne olacak?

 

Yeni Hastane Yeri Bulmakta Kıvranan İdarecilere, Siyasilere Ve Yöneticilere Tavsiye Edebileceğimiz Bir İki Alan Bulduk!!!

 

Araştırmacı Kalem Çelik “Siz büyüklerimiz daha iyisini bilirsiniz, ancak benimki sadece bir fikir.“ Dedi.

 

Sayın Cumhurbaşkanımız ve Bakanlarımız projelerinden bahsediyorsa kimse kusura bakmasın Mustafa Çelik olarak bende cahil kafamla Çankırı’nın, Çankırılının menfaatine olacak projelerimi kendilerine sunarım. (Ama olur görür, ama görmez. Zaman her şeyin ilacıdır.)

 

Her Defasında Hastane İçin Uygun Gördüğümüz İki Yer!

 

Usta gazeteci, araştırmacı Çelik “400 Yataklı Yeni Şehir Devlet Hastanesi yeri olarak Köy Hizmetlerinin yerine yapılmasını millet çok istiyor. Buranın Arkasında Çankırı Karatekin Üniversitesi var. Her an Tıp Fakültesi, Araştırma Hastanesi de gündeme gelebilir, bir birini pekiştirir diye düşünüyorum. İster anket yapılsın isteseler oylama yapılsın.

 

Bildiğim kadarıyla, yanılmıyorsam Cezaevi güzegahı, Tuzlu bağları bölgesinde imar planı bitirilmişti. 13 bin 500 konutluk imar planı da hazırdı. Burada Belediye olarak şehircilik altyapısı açısından çalışmalarda gerçekleşti. Her şey hazır” burayı da millet çok istiyor. Bura içinde ister anket yapılsın, isteseler oylama yapılsın.” Diyerek bu saatten sonra bu iki yerden başka Çankırı’ya yapılacak 400 Yataklı Yeni Şehir Devlet Hastanesi için yer aramanın cahillik olacağını söyledi.

 

Sonuç olarak, “Uzun süredir gündemden düşmeyen Çankırı Yeni Devlet Hastanesi’nin yeri ile ilgili çalışmalarımızı sürdürerek şahsımızın bildiği kadarıyla Ankara Yolu üzeri Bölge Trafik karşısındaki yerin alternatifler arasında düşünülmesi hususunun olumsuz karşılaşacağını biliyorduk. Tespitimizde yine yanılmadık. 400 yataklı bir hastane için Sağlık Bakanlığı en az 70 dönümlük arazi istiyor. Olacak ya devlet hazinesine ait 70 dönümlük yer bulmakta sancılı günler geçiren Çankırı’ya bir katkımız olabilir mi düşüncesiyle Devlet Hazinesine ait uygun alanları karış karış gezmeye karar verdik. Özel arabamla, motosikletimle haftalardır gezdim de.

 

Yeni yapılacak Çankırı Devlet Hastanesinin yeri değişecek gibi gözüküyor. Planlanan yerin etüdünün sağlam olmadığı kanaatine varılarak yeni yer arayışlarına başlandığını sezdik. En güzel yer Ceza Evi arkası. Alanı geniş eğer yanılmıyorsak zemini uygun. En güzel yer Yapraklı yolu Ceza Evi arkasıdır. Hastaneden Ankara’ya sevklerde 112 Ambulanslar direk çevre yoluna çıkıp şehir trafiğine girmeden çevre yolundan Ankara’ya gidebilir. Ama bir şartla. Çevre yolu bir an evvel yapılarak Çankırı’ya yapılacak olan yeni hastanenin bir an önce temelinin atılmasını sağlayacaktır diye düşünüyoruz. Plansız işler yapmaya çalışanların oyunlarını hep birlikte bozalım istiyorum. Hayırlısı neyse o olsun diyelim. İnşallah yukarıda güzergahlarını açıkladığımız bölgelere 400 Yataklı Yeni Şehir Devlet Hastanemiz yapılır, Çankırı’da sağlığına kavuşur.

 


Bu haber 16616 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 14 Yorum
 • vatandaş rıza
  11 ay önce
  Hastanenin yeri belirlenmiş yeni yer arayarak zaman kaybedilecegine biran önce hastaneye başlanılsın herkes kendi köyüne yakın istiyor nasıl bir siyaset anlayışı nasıl bencillik anlamak mümkün degil. Yapın hastaneyi biran önce vatandaş hizmet alsın.
 • Vatandaş
  11 ay önce
  Boyalıcalılar da hemen rant peşine düştüler.. Nee alaka şimdi boyalıca
 • misafir18
  11 ay önce
  Sayın yetkililer saglık bakanlıgı krıterlerine göre en uygun yerin esentepe mah.oldugunu bilyormusunuz? Ayrıca tutturmuşlar hastane şehir merkezinden uzak olsun, neymiş şehir gelişecekmiş bırakın bu saçmalıgı kardeşim yok Ankarada, İstanbulda hastanye 5 km. gidiliyormuş o zaman Ankara yoluna veya veya Yapraklı yoluna gerek yok. Ankara'ya yakın olsun diyorsanız Akyurt ilçesine yapılsın. Tekrar söylüyorum bakanlık krıterlerine göre Esentepe mah. uygun dur..saygılarımla
 • Recep Kemba
  11 ay önce
  En güzel hastane yeri Köy Hizmetleri yeridir. Üniversitenin de yakın olması nedeni ile ileride şehrin Kırkevler tarafına genişlemesi bakidir.
 • duyarlı bir vatandaş
  11 ay önce
  Üniversite ve Hastaneyi en başından beri planlı bir şekilde düzgün bir yere yapılmış olsaydı hiçbir şey sorun olmazdı dağın başına yaparak büyük sorunların oluşacağı (zemin kayması vs.) tekrardan ayrıca bir masrafa sokmak çok gereksiz oluyor.
 • muhtarlar
  11 ay önce
  Biz 83 muhtar (merkez mahalleler dahil) daha önce talebimizi Sayın Cumhurbaşkanımıza önceki Sağlık Bakanımıza Yapraklı yolu Cezaevi yanındaki yer olarak ilettik. Çünkü burada 840 dönüm alan var. Alttan yapraklı yoluna üstten çevre yoluna bağlı. Yanı orman tertemiz hava yönü güney. Sonrası için Üniversite hastanesine de istediğin kadar yer var. Allah için Devletimizin parasını israf etmeye kimsenin hakkı yok. Daha önceki siyasiler 10 km yere hastane yapacağız diye ısrarla niye uğraştılar kafamızda hala bir çok soru işareti var. Aslında herkes çok iyi biliyor ama onlar herkesin bildiğini bilmemezlikten geliyorlar. Onun için bir kaç kişinin rantına bu memleketi kurban etmeyin inanın vebali çok ağır olur. Belediye seçimlerinde millet uyarısını yaptı anlaşılmadı ise siz bilirsiniz.
 • Çankırı Sevdalısı
  11 ay önce
  Önerilerim; 1- Çankırı Yem Fabrika civarları 2- Köy Hizmetlerinin olduğu alan 3- Cezaevi civarları
 • Yaren18
  11 ay önce
  En doğru tercih olarak havası temiz arazisi bol olarak Esentepe tabikide. Üniversite kalnin arkasına uluyazıya yapıldıda iyi mi oldu sanki. Zamanın milletvekili İdris Şahin bile hata yapıldı oraya yapmakla diye açıklama yapmıştı hatırlayan hatırlar. Neden? Öğrenci şehre inmiyor uzak ve gelişmeye müsait bir yer değil. Halbuki kastamonu veya ankara yolu , esentepe tararfına olsaydı çankırı gelişirdi. Şimdi ise hastanenin üzerine çöküyor. Hesap ortada
 • İrfan çelik
  11 ay önce
  Sanayi sitesini kaldırmak tam yeri orası bence.
 • Saygın
  11 ay önce
  Eski yetiştirme yurdunun üstü çok uygun
 • Vatandaş
  11 ay önce
  Hastaneye gerek yok mevcut hastanenin arkasını tepeyi birde askeriyeyi ordan kaldırın otopark ve dereyi kapalı sisteme çevirin yeter.ama nerde bu işler ile uğrayacak kişi.illede boş yere birileri para kazanacak.gel görkü her dönem aynı hata yapılıyor.herkesin bir çıkarı var sakın ha hastane yapmayın içini doktor ve cihazla doldurun.temizliğe dikat edin .otopark işini çözün hepsi bu...
 • Hilmi çağlar
  11 ay önce
  Çok doğru düşünüyorsun Mustafa bey. Yeni hastane için en uygun alan cezaevi tarafında tespit edilen alan zemin sağlamlığı açısından çevre yolu bağlantısı açısından bencede uygun olacağı kanaatindeyim.
 • VATANDAŞ18
  11 ay önce
  EN UYGUN YER ESENTEPE MAHALLESİ MERKEZE YAKIN TEMİZ HAVASI BOL OKSİJEN .TABİKİ HEMEN ZEMİN KÖTÜ KAYGAN DENİLİYOR KARDEŞ ÖNCE ZEMİN ETÜDÜ BAKILMALI YARGISIZ İNFAZ OLMASIN BAKILSIN DERİM ESENTEPE MAH. GERÇEKTEN KULANIŞLI OLDUGUNU DÜŞÜNÜYORUM.
 • Vatandas
  11 ay önce
  Halk için, millet için, devlet için Çankırı'nn yeni yüzü için en uygun yer Köy Hizmetlerinin yeridir. Artık bir beş yılda yine yer aramayla geçer günümüz. Valilik binasina döner ve şuan yapılan kısacası yapılamayan Valilik binası gibi. Otoparksiz yarım yamalak bir hastanemiz olur İnsallah 10 yıl sonra. Sayın editor, Çankırı'nın korkusuz kalemi sizden ricam Valilikte kaç personel çalışacakmış, günde kaç bin vatandaş Valilige giriş çıkış yapacakmış? ve bütün bunlara ragmen yeni Valilik binasında kaç araçlık otopark varmış? Bunun sorusunu sorarak cevabını almak için birilerine sorup ögreniverin size zahmet.