Çankırı'ya Yapılacak Yeni Devlet Hastanesi İle İlgili Çalışmalar Ankara Yolu Ballıca Mevkiinde Devam Ediyor

“Hastane yeri konusunda bakanlık nezdinde çalışmalar sürüyor. Ankara yolu Ballıca mevkiinde oradaki zemin etüdü durumuna göre hastane ile ilgili çalışmalar en kısa sürede başlayacaktır."

Çankırı'ya Yapılacak Yeni Devlet Hastanesi İle İlgili Çalışmalar Ankara Yolu Ballıca Mevkiinde Devam Ediyor
01 Kasım 2019 - 14:47

AK Parti Çankırı İl Başkanlığı tarafından gündeme dair açıklamaların yapıldığı basın toplantısı düzenlendi. Bir kafede gerçekleştirilen basın toplantısına İl Başkanı Abdulkadir Çelik, Milletvekili Salim Çivitcioğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç, Kadın Kolları Başkanı Melike Çilhan, Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Furkan Altuntaş ve partililer katıldı. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu ise, annesinin rahatsızlığından ötürü toplantıya katılamadı.

 

Gündeme dair sorularımızı yanıtlayan İl Başkanı Abdulkadir Çelik, 31 Mart seçimlerinden sonra il yönetimini oluşturup, teşkilatlanma çalışmalarına başladıklarını söyledi.

 

Yeni Hastaneyle İlgili Ballıca da Çalışmalar Sürüyor

 

“Hastane yeri konusunda bakanlık nezdinde çalışmalar sürüyor. Ankara yolu Ballıca mevkiinde oradaki zemin etüdü durumuna göre hastane ile ilgili çalışmalar en kısa sürede başlayacaktır. Bu işin takipçisiyiz. Ankara’da vekillerimiz burada biz gerekli kurumlarla ilgili takiplerimizi yapıyoruz.

 

Soruları cevaplandıran Çelik, yapılması planlanan 400 yataklı devlet hastanesinin yeri ile ilgili Sağlık Bakanlığı tarafından Ankara yolu üzerinde zemin etüd çalışmalarının devam ettiğini, süreci yakından takip ettiklerini, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Hüseyin Keskin’in kendi istediği doğrultusunda tayin edildiğini, Dr. Hüseyin Sarıkaya’nın göreve vekâleten getirildiği, asaleten müdür atanması ile ilgili Sağlık Bakanlığı tarafından çalışmaların devam ettiğini  aktardı.

 

Sağlık Konusunda Önemli Açıklama

 

Sağlık müdürümüz 2 ay önce istifa dilekçesini vermişti, görevden alınma durumu söz konusu değil.

 

Çankırı Devlet Hastanesi’ne yeni tomografi cihazı alımını Sağlık Bakanlığı’nın istemediğini, cihaz kiralamasının  3 yıllığına yapılması konusunda çalışmaların sürdüğünü, sevklerde yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırmak için sorunu bakanlık düzeyinde çözmek adını çalıştıklarını, Hastanenin ihtiyacı olan tomografi cihazı ile ilgili yeniden cihaz alınması yoluna gidildi. Ama bakanlık yeniden alınmasını istemiyor başka hastaneden temin edilmesini istedi. İhale devam ediyor. Bunla ilgili gereken neyse yapılacak.

 

Sağlık konusunda soruşturmalar konusunda biz taraf değiliz. Yargılamalar denetlemeler müfettiş raporları tarafsız yapılıyor. Zarara uğratma gibi bir durum olursa biz kimsenin arkasında değiliz, olayın açığa çıkması noktasında elimizden geleni yaparız. Başhekim atanması süreci uzun bir süreç oldu. Yeni başhekim yeni ekibini kuruyor. Sağlık müdürü istifa ettikten sonra eksiklikler konusunda çaba sarf ediliyor.

 

Çankırı'daki Hastaların Mağdur Olmamaları İçin Ankara ve Diğer Hastanelerle Protokol İmzalanmasını Talep Ettik

 

Çankırı devlet hastanesi ile Ankara’daki hastaneler arasında hasta kabulü noktasında gerekli protokolle ilgili çalışmalar yapılacak. Bu eksiklerimizi bundan sonra daha hızlı yapacağız. Şu anda tespit çalışmaları yapıyoruz. Siyasette barılı sağladığımız için bürokraside de tüm kurumlarda bu barışı sağlamayı hedefliyoruz. Kurumlar arası çatışma olduğunda başarı elde edilemiyor. Kurum ve bürokrasi noktasında daha verimli çalışmalar kısa sürede gerçekleşecektir.

 

 

 

 

 

Bu haber 2732 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Mehmet İnce
  3 ay önce
  İncesuyun tepe daha uygundur. Ballıcada dere mi koklayacağız. Cebinizi değil halkı ve devleti düşünün. Astsubay okulu, Üniversite, çevre yolu hastane gibi hatalarınızdan ders çıkartamıyorsanız Çankırı'ya hastane yapmayın. Biz Ankara’ya gitmeye razıyız. Bunu söylemek isterim. Saygılar.
 • Mustafa Çelik
  3 ay önce
  Çivitcioğlu, Çankırı Devlet Hastanesi’nde yapılan soruşturmayla ilgili olarak, yanlış yapan, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyen kim olursa olsun gözünün yaşına bakılmayacağının altını çizdi.