Çankırı'ya Yapılacak Yeni Şehir Hastanesi 2019 Yatırım Programına Alındımı? Yeri Belirlendi mi? (Özel Haber)

Bu eksikliğin Türkiye için utanç verici bir eksiklik olduğunu söylemeye gerek var mı bilemem ama? Daha dün il olan ilçelerin bile koca koca devlet hastanelerine sahip olduğunu görünce Çankırı ve Çankırılılar adına içim yanıyor.

Çankırı'ya Yapılacak Yeni Şehir Hastanesi 2019 Yatırım Programına Alındımı? Yeri Belirlendi mi? (Özel Haber)
13 Mayıs 2019 - 08:25 - Güncelleme: 13 Mayıs 2019 - 08:38

Yeni Yapılacak 400 Yataklı Çankırı Devlet Hastanesi 2019 Yatırım Programına Alındımı?

 

Sessiz Kalmayacağız. Hesabını Tabiî ki Soracağız…Yarım Kaldığımız Yerden Yolumuza Devam Etmek İstiyoruz

 

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak; “Yüz verip adam ettiysek sizleri sıfırla çarpıp hiç etmesini de biliriz.” Diyoruz. Bunun lamı, cimi yok.

 

Soruyoruz da; “Milletin vekili seçilip 16 senedir Çankırı’ya hiçbir şey yapmadıklarınızdan dolayı Çankırılıların sırtından aldığınız maaşlarınızı kolay yiyebiliyor musunuz? Milletle helalleştiniz mi?

 

Çankırı'mıza yapılacak yatırımlar konusunda istişarelerde bulunanlara sesleniyoruz, “Çayla simitle ekonomi düzelmez. Yatırım gerek, üretim gerek, en önemlisi memleketin için çalıştığına inanmak gerek…!!

 

-www.haberci18.com İnternet Medyası Olarak Çok Ciddi Mücadeleler Ediyoruz-

 

Çankırı ya Yapılacak Yeni Devlet Hastanesi Bilmecesi ne Oldu?

 

“Sorunlar yumağına dönen Çankırı Devlet Hastanesi bilmecesini Çankırı’nın yerel basını olarak şahsımız tarafından da sürekli gündeme getirilmektedir, gündemden de düşürmek istememekteyiz.

 

Yeni Yapılacak 400 Yataklı Çankırı Devlet Hastanesi 2018 Yatırım Programına Alınmıştı.

 

Şimdi İse Yıl 2019!

 

Soruyoruz, “Çankırı'mıza yapılacak yatırımlar arasında 2018 yılı ekonomik ayarlamalarına göre 120 Trilyon liraya mal olacak ve 2020 yılında hizmete girecekti denilen 400 yataklı Yeni Çankırı Devlet Hastanesi 2019 yatırım programına alındımı? 2018 bütçesinde ayrılan paraya ne oldu? Yeri belirlendimi?

 

Çankırı Şehir Hastanesi'ne kendi menfaat çatışmaları yüzünden yer gösteremediler ve hastane parası da yer gösteremediklerinden dolayı geri gitti. Projenin hızla hayata geçirilmesi adına yeni hastane yerinin tespiti noktasında istişarelerinizi ve çalışmalarınızı hızlandırıp en ideal yeri buluna kadar hem fikir olmaya devam edeceğiz.

 

Bir Hayır İşe Yaramıyorsunuz Bari Çankırı Devlet Hastanesinde Doktor İhtiyaçlarını Gideriniz!

 

Ne büyük olay hastanede doktor yok, donanım yok yok. Şehirde oturup ta bir doktor için Ankara, Kırıkkale, Kastamonu veya bazı vilayetlere gidiyoruz vallahi utanın. Yeni hastanemizi yapamıyorsunuz bari mevcut hastanemizin içerisini doldurun, daha kapsamlı doktorlar gelsin de insan muamelesi görelim. En ufak bir şeyde bile Ankara’ya sevk etmek çözüm mü?

 

Çankırı da en büyük eksik branşlardan birisi Romotoloji. Daha öncede belirttiğim gibi Çankırı kırsal soğuk iklime sahip, yaşlı kesimi daha çok bulunan bir ilimiz. Böyle olunca da Romatizmal hastalıklar hat safhada ve bu branş hekimi Çankırı’mıza acilen gerekli diyorum...Çünkü bu branştaki hastaların çoğu ilacını diğer doktorlar yazamıyor, uzman Romotolog gerekli oluyor....

 

Nefroloji gelsin kaç senedir yok imza için Ankara’ya gidiliyor. Hiç gelişmiyor Çankırı yüz yıl geçse aynı tas aynı hamam. Nefroloji doktoru da gelse iyi olur Ankara ya giden var gidemeyen var.

 

Ortodonti doktoru da istiyoruz hep çevre illere gitmek zorunda kalıyoruz. Herşey de sevk yazılıyor biraz vizyonumuzu genişletelim lütfen hastanemiz var doktorlarımız noksan ama sevklerimiz bitmiyor.

 

Gastroloji uzmanı var mı? Endokrinoloji neden yok. Tip1 DM hastaları neden hep mağduriyet yaşıyor? Endokrin doktoru istiyoruz.

 

Ankara Duy Sesimizi; Çankırı Devlet Hastanesine Gastroloji Endokrinoloji Ve Nefroloji Uzmanı İstiyoruz

 

Bu ilin Valisi, İl Sağlık Müdürü, Kamu Hastanelerinin Sekreteri ve Çankırı Devlet hastanesinin Başhekimi, Milletvekilleri, Parti il başkan ve yöneticileri Nefroloji Uzmanı ve Gastroloji, Endokrinoloji uzmanının Çankırı Devlet Hastanesinde olmadığını hala bilmiyorlar galiba… Bu doktorlarımızı da Çankırı’da görmek istiyoruz. Çankırı da en önemli doktorlar yok. Sebebi nedir acaba?

 

Bu ilin Valisi, İl Sağlık Müdürü, Kamu Hastanelerinin Sekreteri ve Çankırı Devlet hastanesinin Başhekimi, Milletvekilleri, Parti il başkan ve yöneticileri Nefroloji Uzmanı ve Gastroloji Endokrin Uzmanının Çankırı Devlet Hastanesinde olmadığını hala bilmiyorlar galiba… Eleştirilerimize de kimse kızmasın lütfen.

 

Hastalarımıza İlaç Raporlarını Çıkarttırabilmek İçin Başka İllere Gitmek Mecburiyetinde miyiz???

 

Evet evet senelerdir Çankırı ilinde, Devlet Hastanesinde Nefroloji Uzmanı yok. Çankırı merkezde, Özel Karatekin Hastanesinde, ilçelerimiz Kurşunlu, Ilgaz ve Çerkeş Devlet Hastanesinde diyalize giren hastalarımız var. Bu hastalarımıza ilaç raporlarını çıkarttırabilmek için Nefroloji Uzmanı olan başka illere gitmek zorunda bırakılıyor ve o illere giderek ilaç raporlarını çıkarttırıyorlar. Bende hastam için tam Ankara’ya ilaç raporu için gidiyorum ve hastamı da götürüyorum. Kan tahlilleri vs.vs. olmadan raporda çıkarmıyorlar.

 

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak Sayın Cumhurbaşkanıma, Sağlık Bakanıma sesleniyorum. Sizlerden isteğim Çankırı’nın sahibi yok, yani memleketimize sahip çıkan kimsemiz yok. Çankırı’da sen ben kavgası büyük. Sıkıntı çok. Çankırı’da herkes rolünü çok güzel oynuyor. Çankırı’da yaklaşık en az 150 tane hasta var diyalize giren. Sağlıkta gelişimlerimiz bu mu? Sağlıkta değişimlerimiz bu mu? Biz Çankırı’daki açıkları ortaya çıkarıyoruz. Siz büyüklerimize bu konuları aktaramayan, aktarmak istemeyen sıkıntılı insanları size şikâyet ediyoruz. Hani nerede ihtiyaç duyulan doktorlarımız?

 

Bu haberimizi şimdiye kadar askıda bekletiyordum. Acaba konu ile ilgilenirler mi diye çok bekledik ama yine verilen sözler fos çıktı. Bu özel haberimizle  Ankara nasıl çalkalanıyor hep birlikte göreceğiz. Bu önemli sağlık skandalının peşini bırakmayacağız, Ankara bunu bilin yeter. Bu vesilelerle duy sesimizi Ankara diyoruz. Sorunlarımızı sizler bari çözüme kavuşturun, boşluklarımızı sizler doldurun diye haykırıyoruz.

 

Sayın Sorumlular “Yaranlar Diyarı, Şehitler Diyarı Şirin İlimiz Çankırı’yı İyi Ezberleyin!”  

 

-Dersinize İyi Çalışıp, Çankırı İçin Var Gücünüz İle Uğraşmalarınız Karşılıksız Kalmayacaktır.-

 

Bir sürü sorunlarımız varken başka işlerle uğraşanlara hakkımızı helal etmiyoruz. Başta şahsımız ve sahibi olduğumuz İnternet Medyamız olmak üzere halkımıza, siz sorumlulara yanlış yapıyorsak hiç çekinmeyin sizlerde bize hakkınızı helal etmeyiniz gönül koymayız. Cenab-ı Allah yardımcımız olsun. İnşallah.  

 

Çankırı’da yaşananlara bakılırsa “Buna tek kelimeyle sağlıkta skandalın en büyük örneği diyebiliriz.” Yazık vallahi Çankırı’ya yazık. Artık söylenilecek bir söz kalmadı diyorum. Saygıdeğer büyüklerim ve kardeşlerim amaç Çankırı'da doğmuş ve yetişmiş bir vatandaş olarak sorunlarımızı dile getiriyoruz. Yaptığımız haberciliğin farkındayız. Kimseyi karalama, sorgulama ve linç etme gibi bir lüksümüz yok. Her şey Çankırı için, Çankırı’nın güzel insanları için. Rabbime çok şükür Çankırı ve Çankırı insanına güzel hizmetler yapabiliyoruz.

 

Yetkililere Duyurulur!

 

Devlet kurumlarına çöreklenmiş bu sendikacılardan Çankırı’yı kurtarın. Elerindeki hastaneye sahip çıkamadılar doktor atanacakmış vay be kim inanır sizlere bundan sonra. Hiç düşündünüz mü? Hastane çiftlik olmuş. Kimsenin umurunda değil. Sağlımızla oynayanın sağlıgıyla oynamasını da iyi biliriz.

 

Her yerde yatak sayısı ve bölümler çoğalırken biz yerimizde sayıyoruz. Yatak sayısı fazla olmalı. Şehrin nüfusu çoğaldı, hasta çoğaldı vesselam. Ha birde kadın doğum, çocuk, göğüs ayrılmalı, anjiyo, göz, lazer, dil çene cerrahı olmalıdır. Daha neyi sayalım sayın yöneticiler? Polikliniklerde hastalar biri birini eziyor, bir birinin sırtına çıkıyor . Bunlardan da haberiniz varmaydı? Şu an ki mevcut hastanemizde yaşananları gözlerimizle gördüğümüzden inanın çok utanıyoruz. Sizlerde utanıyor musunuz acaba?

 

Çankırı Devlet Hastanesinde Hizmet Veren Bölüm Ve Branş Doktorlarımızın durumlarını bilemiyoruz. Hatalı bilgiler olabilir. Eğer yalan yanlışımız varsa doğrusunu bizlere sizler öğretin veyay resmi açıklamalarda bulunun. Çankırı sağlıkta geriye gidiyor, yoksa bana mı öyle geliyor. Vatandaşlar tarafından yapılan eleştiri ve açıklamalara göre Çankırı sağlığı beğenilmeyen kurumlarda üst sırada. Sağlıkta hükümet Türkiye de devrim yaptı. İnşallah bunun etkileri ilimizde de görülmeye başlanır.

 

Bu eksikliğin Türkiye için utanç verici bir eksiklik olduğunu söylemeye gerek var mı bilemem ama? Daha dün il olan ilçelerin bile koca koca devlet hastanelerine sahip olduğunu görünce Çankırı ve Çankırılılar adına içim yanıyor. Daha fazla söze hacet yok sanırım. Sayın yetkililer lütfen Çankırı'ya destek verin. Tek isteğimiz bu.

 

İlginize şimdiden teşekkür ediyorum. Allah’a emanet olun..... 

 

Bu haber 9155 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Uğur ÖZ
  1 yıl önce
  Ben Çankırı da yaşayan bir memurum ve ülseratif kolit hastasiyim Çankırı da Dahiliye ve Genel Cerrahi ye gidince aldığım cevap şu idi "senin hastalığın bizi aşar..." tedavi bulamadiiiim için hastalığım ilerledi ve memleketim Adana da 6 gün hastane yatisi sayesinde tekrar sağlığıma kavuştum bir ilde nasil Gastroentroloji olmaz bunu anlamış deilim
 • Misafir
  1 yıl önce
  Çankırıya yapılacak hastane yeri köy hizmetlerinin yerine yapılmasını millet çok istiyor ister anket yapılsın isteseler oylama yapılsın İfan Dinç'in gösterdiği yerde Köy Hizmetleri gitsin ne işi var hastane nin Çankırı dan 10 km uzakta olmasına?
 • boşver
  1 yıl önce
  Mikrofonu alınca bırakmayan, gazel okuyan simitten para artıranlar nerede?
 • mehmet aslan
  1 yıl önce
  Önce teşekkürler. Bu tür haber ve yorumlarınızı sürekli yayınlamanız biz Çankırı halkı olarak memnun etmektedir. %70 lere varan bir AKP Oy alan milletvekillerin bunları okuyup düşünmeleri açısından olumlu.