Çankırı-Yapraklı Arası Cezaevi Önündeki Keskin Viraj Kaldırılıyor

2,5 km uzunluğundaki yeni yapılacak yolun Ekim ayında bitirilmesi bekleniyor.

Çankırı-Yapraklı Arası Cezaevi Önündeki Keskin Viraj Kaldırılıyor
16 Haziran 2020 - 11:39 - Güncelleme: 16 Haziran 2020 - 11:44

Keskin Viraj Yok Edilecek

Çankırı Yapraklı arası Cezaevi – MKE silah fabrikası önünde sürücülerin zor anlar yaşadığı ve birçok kazanın yaşandığı keskin virajlı yolun yerine yeni yol yapımına başlandı.

Yeni yapılacak yolda çalışmalar başlarken AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu ve Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen bölgede incelemede bulundu. 2,5 km uzunluğundaki yeni yapılacak yolun Ekim ayında bitirilmesi bekleniyor.

Bölgede incelemede bulunan milletvekili Çivitcioğlu, “Bizim için çok önemli olan cezaevi önündeki (2.400mt) yol trafiğini düzenleyip MKE’nin de yolunu rahatlatacak çalışmayı 10. ayda bitecek şekilde bugün itibariyle ‘Bismillah’ diyerek karayolları ekiplerinin koordinesinde başlatıyoruz. Tüm hemşehrilerimizi yakından ilgilendiren konularda milletvekili olarak bizlerin de verilen tüm hizmet alanlarında yaptığımız incelemelerle konunun takipçisi olduğumuz konusunda endişeniz olmasın. Memleketimiz için hep daha iyiye güvenle, umutla.” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Esen de şunları kaydetti: “Bismillah dedik, MKE önünde bulunan ve yaşanan çeşitli kazalarda can kayıplarına neden olan virajı ortadan kaldıracak yeni yolun temel atma törenine sayın vekilimiz Salim Çivitcioğlu ile birlikte katıldık. Memleketimize hayırlı uğurlu olsun.”
 

Bu haber 4231 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Ertan sayar
  2 hafta önce
  Orası yine iyi taman. Yeni yol yapılınca dahada iyi olur inşallah. Hele birde kembağın orası aman yarabbim tam bir akıllara zarar bir mühendislik ziyanı.ben böyle bir kavşak böyle bir saçma yol yapımı görmedim. Versene yolu dümdüz oradan dönüyorsun oradan göbekten dönüyorsun.bu ne ya nasıl bir yol yapımı.kardeşim burayı herhalde bir gecede kimse görmeden çabucak yapalım kaçalım demişler galiba.
 • Adem çay
  2 hafta önce
  Eski yol zaten oradaydı. Baştan niye o viraj yapıldı ki. Devletin her işini yap boz tahtası gibi yapıyorlar. Yazık değil mi?
 • Adem çaycı
  2 hafta önce
  Adem Çay isimli yorumcu Size ne yapsa yaranamaz bu devlet. Siz muhalefet olmayı seviyorsunuz. Daha önceden yapılmış sonra belirli nedenler ile eski yolu kapatıp burası yapıldı. Çevre yolu yapılacağı için buranında önemi var bağlantı acısından. Belediye ve iktidar partisi vekilleri ne güzel beraber yapılması için çaba gösterildi. İşe başlamışlar ama Adem efendi senin gibi insanlara değmez zaten sizin amacınız da muhalefet olmak bir kerede taktir edin yapılan işi boş işleri bırakın da.