Çankırı Yeni Devlet Hastanesi İle İlgili Yaptığımız Manşete Bakanlıktan Cevap Geldi (Özel Haber)

"İl Sağlık Müdürlüğü tarafından zemin etüt çalışmaları yaptırılmış olup, raporlar değerlendirilmektedir. Akabinde proje çalışmalarına başlanacaktır." İfadeleri ile Çankırılılar olarak yeniden heyecanlanacak mıyız acaba?

Çankırı Yeni Devlet Hastanesi İle İlgili Yaptığımız Manşete Bakanlıktan Cevap Geldi (Özel Haber)
24 Eylül 2020 - 17:55 - Güncelleme: 24 Eylül 2020 - 18:28

Şehrini Düşünen Vatandaşlarımız Çankırı'ya Yapılması Gerekli Yeni Devlet Hastanesi İçin Ayaklanmaya Başladı!

Gurbetçimiz Sordu Yetkililer Yanıtladı

Şehrimiz sakinlerinden, gurbetçi Tuncay Çetin kardeşimden hem şehrine hem de haberimize destek.

www.haberci18.com yönetmeni Mustafa Çelik olarak, doğup büyüdüğümüz bu topraklara ve memleketimize olan bağlılığımız ile bağımsız, tarafsız ve objektif kişiliğimizle üstlendiğimiz İnternet Gazeteciliğimize saygı duyan Çankırılı hemşehrimiz Tuncay Çetin geçtiğimiz günlerde yayınladığımız, “Yanıtını Bekleyen Sorumuza Cevap Verebilecek Babayiğitler Nerelerdesiniz? Gün geçtikçe uzayan, uzadıkça unutulmaya yüz tutan Çankırı’nın 500 yataklı Devlet Hastanesi acil ihtiyacı Covid-19 pandemisi ile gün yüzüne çıktı” başlıklı özel haberimizi T.C Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi ve Sağlık Bakanlığına taşıyarak gündeme farklı bir damga vurdu.

Gurbetçi Tuncay Çetin’in T.C Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi ve Sağlık Bakanlığına 04.09.2020 tarihinde yapmış olduğu 2003954849 sayılı başvurusu 21.09.2020 tarihinde Etüt Proje Ve Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından cevaplandırılmıştır.

İşte Sağlık Bakanlığının Cevabı

Sayın Tuncay Çetin,

Başvuru Sayısı: 2003954849 Başvuru Tarihi: 04.09.2020

“Çankırı-Merkez (400 yataklı) Devlet Hastanesi yatırımının Kalkınma Bakanlığının 12.06.2018 tarih ve E.2443 sayılı yazısı ile yatak kapasitesinin 300'den 400'e’çıkarılması uygun görülmüştür. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından zemin etüt çalışmaları yaptırılmış olup, raporlar değerlendirilmektedir. Akabinde proje çalışmalarına başlanacaktır.

Başvurunuz ile ilgili tüm işlemleri CİMER’in internet adresinden takip edebilirsiniz.” İfadelerine yer verilmiştir.”

www.haberci18.com olarak baba sözümüzle satırlarımıza nokta koyuyuruz.

"Çankırılı siyasetçiler, seçilmişler şehitler, yaranlar, tuzun başkenti Çankırı halkını çok üzdüler. İnşallah Bakanlıktan gelen cevap üzücü bir habere dönüşmez…Altını çizerek yazıyoruz. İnşallah verilen cevap fos çıkmaz. Bekleyip göreceğiz. Zaman her şeyin ilacıdır. Nokta.


 
 


Bu haber 6738 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Dertli
  1 hafta önce
  Kimse kimseyi boşuna suçlamasın. Bakın bir hadisi şerifte Peygamberimiz ne buyuruyor. ''Sizler ne hal üzere iseniz öylece de yönetilirsiniz.'' Yani önce bizler dürüst, sözüne güvenilen ve emanete sahip çıkan insanlar olalım Allah (cc) bize huzur ve selameti vaat ediyor zaten. Bakıyorum burada bile yorum yaparken,her kes kendi menfaatine göre ve çıkarına göre yazılar yazıyor.Oysa aklın yolu birdir.Şehri emanet ettiğimiz lider ve yöneticilerce istişare edilir ve istişare sonunda alınan ortak kararla hastane yeri kolayca tespit edilir. Sağlık bakanlığı Çankırı'dan adam gibi bir karar gelmediğinden ne yapacağını bilemez halde bekliyor ne yapsınlar başka. Yani iş bizde bitiyor. Hadi samimi bir şekilde kolları sıvayıp memleketimiz için samimi olarak çalışalım. Hadi Bismillah.
 • Murat
  1 ay önce
  Nereye yapmayı planlıyorlar?
 • Servet KALFA
  1 ay önce
  İki yılda, zemin etüt araştırması, raporların değerlendirilmesi, bir iki yıl da projelendirilmesi sürer. çoook kısa bir süre. Kim yapıyorsa. Bir yılda 1000 yataklı tam teşekküllü hastane yapılıyor günümüzde.
 • Halk
  1 ay önce
  Çay işi gibi mi olacak abş