Çankırı Yüzme Havuzuna Kavuşuyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yatırım programına alınarak bütçesi onaylanan Çankırı Yüzme Havuzu Projesi hayata geçiyor.

Çankırı Yüzme Havuzuna Kavuşuyor
04 Mayıs 2020 - 20:45
Çankırı Havuzuna Kavuşuyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yatırım programına alınarak bütçesi onaylanan Çankırı Yüzme Havuzu Projesi hayata geçiyor.

Yaklaşık 2200 metrekare inşaat alanına sahip olan yarı olimpik yüzme havuzunun yapım ihale çalışmalarında sona gelindi. Bünyesinde bilardo, masa tenisi, fitness salonları, yönetim odası, antrenör odaları, saunalar, soyunma odaları, duş ve tuvaletleri bulunan yüzme havuzu; vatandaşlara daha aktif ve sağlıklı bir yer sunacak şekilde tasarlanması açısından dikkat çekiyor.

Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, “Bakanlığımız tarafından bütçesi onaylanan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu projesinin yapımına 2 ada 37 parselde (mevcut eski yeri) başlanacak. Yarı Olimpik Yüzme Havuzu; çocuklarımız ve gençlerimiz öncelikli olmak üzere Çankırı halkının kullanacağı modern bir tesis olacak. Şehrimizi, ulusal ve uluslararası müsabakalarda temsil edecek milli sporcularını yetiştireceğimiz bir marka haline getireceğiz. Sportif başarılar için gerekli alt yapı ve tesislerin olması önemli. Bakanlığımızın destekleri ile Çankırı sporunu şaha kaldıracak çalışmaları titiz bir şekilde sürdürüyoruz. Herkesin mutlu olduğu, yüzlerin güldüğü “Spor Kenti Çankırı” yı imar etme yolunda durmaksızın çalışıyoruz. Bir kez daha Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuzun Çankırımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 
Bu haber 7062 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • 18 li
  11 ay önce
  Emeği geçenlere teşekkürler. Yüzme havuzu giden müdür tarafından kurban kesilerek yıkılmıştı. Yeni yarı olimpik havuz da yeni idarecilerce bir an evvel dualarla açılır inşallah. İlimize böyle bir eseri kazandıran sayın vekillerimize de teşekkürü borç biliriz.
 • Dertli
  11 ay önce
  Yarı olimpik adı üzerine uluslararası yarışmaların dahi yapıldığı havuzlar sınıfına girer. Yavuz kardeş merak etme sen yüzmeye başla ya da çocuğunu gönder Çankırı'da da yarışlar yapılmaya başlar. Emek veren spor yöneticilerine ve Spor Bakanlığına teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.
 • Yavuz
  11 ay önce
  Neden yarı olimpik? Bu demek oluyor ki şehrimize yarışmalar için belli takımların dışında kimse gelmeyecek. Hep kaybeden neden benim memleketim oluyor? Siyasiler neden bunları görmüyor? Ne var sanki olimpik olsa, büyük yarışmalara büyük takımlar gelse, memleketime yılda bir de olsa biraz güç gelse para gelse? Ne yaşıyorsunuz siz anlamıyorum.
 • Abdullah
  11 ay önce
  Canım benim yarı olimpik havuzda her türlü yarışmalar yapılır da nerede kalacak bu millet. Hangi otelde ağırlayacaksın milli takım yarışmacılarını ha kuzum. Bir kafile nereden baksan bin kişi olur. Çankırı İmam Hatip Lisesi pansiyonunda mı ağırlayacağız misafirleri.
 • Ali Asgar
  1 yıl önce
  Kaç yıldır Çankırı ya hastane yapmak için yer bulunamadı. Stadyumu da kaldırıp o alanın tamamına Hastane yapılabilir. Spor kompleksi ise her yere kurulabilir.
 • milli yüzücü
  1 yıl önce
  Yıkılan yeri futbol sahasıyla birlikte millet bahçesi yapın şehrin meydanı yok. Kurban keserek yıkılanın benzerini yapmak sivri akıl işi mantıksız vah Çankırı'm. Yarı olimpik miş. Sosyete yüzer gariban bahçesinde gezer.....
 • Ahmet
  1 yıl önce
  Allah razı olsun emeği geçenlerden.