Çankırı Yüzme Havuzuna Kavuşuyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yatırım programına alınarak bütçesi onaylanan Çankırı Yüzme Havuzu Projesi hayata geçiyor.

Çankırı Yüzme Havuzuna Kavuşuyor
04 Mayıs 2020 - 20:45

Çankırı Havuzuna Kavuşuyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yatırım programına alınarak bütçesi onaylanan Çankırı Yüzme Havuzu Projesi hayata geçiyor.

Yaklaşık 2200 metrekare inşaat alanına sahip olan yarı olimpik yüzme havuzunun yapım ihale çalışmalarında sona gelindi. Bünyesinde bilardo, masa tenisi, fitness salonları, yönetim odası, antrenör odaları, saunalar, soyunma odaları, duş ve tuvaletleri bulunan yüzme havuzu; vatandaşlara daha aktif ve sağlıklı bir yer sunacak şekilde tasarlanması açısından dikkat çekiyor.

Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, “Bakanlığımız tarafından bütçesi onaylanan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu projesinin yapımına 2 ada 37 parselde (mevcut eski yeri) başlanacak. Yarı Olimpik Yüzme Havuzu; çocuklarımız ve gençlerimiz öncelikli olmak üzere Çankırı halkının kullanacağı modern bir tesis olacak. Şehrimizi, ulusal ve uluslararası müsabakalarda temsil edecek milli sporcularını yetiştireceğimiz bir marka haline getireceğiz. Sportif başarılar için gerekli alt yapı ve tesislerin olması önemli. Bakanlığımızın destekleri ile Çankırı sporunu şaha kaldıracak çalışmaları titiz bir şekilde sürdürüyoruz. Herkesin mutlu olduğu, yüzlerin güldüğü “Spor Kenti Çankırı” yı imar etme yolunda durmaksızın çalışıyoruz. Bir kez daha Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuzun Çankırımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 

Bu haber 5338 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Ali Asgar
  1 ay önce
  Kaç yıldır Çankırı ya hastane yapmak için yer bulunamadı. Stadyumu da kaldırıp o alanın tamamına Hastane yapılabilir. Spor kompleksi ise her yere kurulabilir.
 • milli yüzücü
  2 ay önce
  Yıkılan yeri futbol sahasıyla birlikte millet bahçesi yapın şehrin meydanı yok. Kurban keserek yıkılanın benzerini yapmak sivri akıl işi mantıksız vah Çankırı'm. Yarı olimpik miş. Sosyete yüzer gariban bahçesinde gezer.....
 • Ahmet
  2 ay önce
  Allah razı olsun emeği geçenlerden.