Çankırı Ziraat Odası Başkanlığı Çeşitli Kurslar Açıyor

Gamzeli, "Üyelerimiz için fayda sağlayan kurslara katılmaları ve ilgili belgeleri almaları menfaatine olacaktır." dedi.

Çankırı Ziraat Odası Başkanlığı Çeşitli Kurslar Açıyor
11 Haziran 2019 - 19:42

Çankırı Ziraat Odası Başkanlığı tarafından  ''Biçerdöver operatörü yetiştiriciliği kursu'' ve ''Tıbbi Aromatik yetiştiriciliği Kursu'' açılacaktır.

 

Katılmak isteyenlerin Çiftçilerimizin 14 Haziran 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar Yapraklı Yolu üzerindeki Çankırı Ziraat Odası Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

 

Bilindiği üzere Operatör belgesi olmayanların biçerdöver kullanmaları Kanun gereği yasaklanmıştır ve biçim izni verilmemektedir.

 

Tıbbi Aromatik yetiştiriciliği Belgesi Çiftçilerimizin Kırsal kalkınma Yatırımların Desteklenmesi kapsamında, yapacakları projelerde yaralanmalarında öncelikli avantaj sağlamaktadır.

 

Üyelerimiz için fayda sağlayan kurslara katılmaları ve ilgili belgeleri almaları menfaatine olacaktır.

 

2019 yılı ÇKS Kayıtlarını Güncelleme son tarihi 28 Haziran 2019 Cuma günüdür.

 

Üyelerimizin mağdur olmamaları için belirtilen tarihe kadar ÇKS güncellemelerini yaptırmaları gerekmektedir.

 

ÇKS başvurusu bulunmayan üreticilerimizin yıl içerisinde mazot, kimyevi gübre ve prim uygulamaları gibi tarımsal faaliyetlere ilişkin desteklemelerden yararlanmaları mümkün olmayacak. Ayrıca herhangi bir doğal afet sonucu meydana gelen zarar doğrultusunda prim borcu erteleme, Zirai Kredi Borç ertelemesi veya yapılacak her türlü tarımsal desteklemelerden faydalanmaları mümkün olmayacaktır. Çiftçilerimizin mağduriyet yaşamamaları adına ÇKS başvurularını ertelemeden mutlaka 28 Haziran 2019 Cuma gününe kadar yaptırmaları gerekmektedir.

 

Çankırı ziraat odası başkanlığından ilanen duyurulur.

 

Nejat Gamzeli Çankırı Ziraat Odası Başkanı

Bu haber 3486 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum