Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Ve Son Başbakan Binali Yıldırım'ın Çankırı Ziyaretleri

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile son Başbakan Binali Yıldırım inceleme ve açılış töreni gerçekleştirmek amacıyla saat 11:00 sıralarında Çankırı'ya giriş yaptılar.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Ve Son Başbakan Binali Yıldırım'ın Çankırı Ziyaretleri
04 Haziran 2022 - 22:42 - Güncelleme: 05 Haziran 2022 - 15:48
Çankırı 03.06.2022 Cuma günü siyasi olarak hayli hareketli bir gün yaşadı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile son Başbakan Binali Yıldırım inceleme ve açılış töreni gerçekleştirmek amacıyla saat 11:00 sıralarında Çankırı'ya giriş yaptılar.

Milli Eğitim Bakanı Özer ve Yıldırım'ı Çankırı'ya gelişlerinde başta Çankırı Valisi Abdullah Ayaz olmak üzere AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu karşıladı.


Bakan Özer ile Yıldırım'ın ilk durağı Çankırı Valiliği olurken, ikinci durak Çankırı Belediyesi oldu.

Son Başbakan Binali Yıldırım AK Parti Çankırı Teşkilatı İle Buluştu

Son Başbakan, AK Parti Genel Başkan Vekili, İzmir Milletvekili, Binali Yıldırım AK Parti Çankırı İl Başkanlığında İl, İlçe Başkanları ve teşkilatı ile bir araya geldi. AK Parti Çankırı İl Başkanı Avukat Abdulkadir Çelik, “Değerli Başbakanımıza İlimize göstermiş olduğu yakın ilgi ve muhabbeti nedeniyle şahsım ve teşkilatım adına şükranlarımı sunuyorum.” Dedi.

Güzel Çankırımıza teşrif eden son Başbakan ve AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Çankırı Valiliğimizi, Çankırı Belediye Başkanlığını Ziyaret Etti

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen; “Son başbakanımız, Ak Parti Genel Başkanvekili Sayın Binali Yıldırım ile Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer beyefendiyi belediyemizde misafir ettik. Nazik ziyaretleri için kendilerine teşekkür ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Valiliği Ziyaret Etti

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, çeşitli etkinlik ve toplantılara katılmak üzere 03 Haziran 2022 Cuma günü ilimize geldi.

Valilik Makamını ziyaret eden Bakan Özer, Valilik Şeref Defterini imzaladı. Ardından basın mensuplarına açıklama yapan Bakan Mahmut Özer, “Eğitim ile ilgili problemleri çözmeye büyük gayret sarf ediyoruz. Bu vesileyle bugün Çankırı’ya geldik. Çankırı ilimizin detaylı bir şekilde eğitim resmini çıkartarak mevcut durumu inceleyip eğitim kalitesini arttırmak için hangi ihtiyaçlar var, neler yapabiliriz diye Bakanlık olarak onları kapsamlı bir şekilde değerlendireceğiz.” şeklinde konuştu.

Akabinde Valilik Toplantı Salonunda İlçe Belediye Başkanları ve İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle değerlendirme toplantısına katılan Bakan Özer, toplantı sona erdikten sonra Valilik Şeref Salonunda basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Bakan Özer'den LGS açıklaması: "Öğrenciler maskesiz şekilde sınavda rahat süreç geçirecek"

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer "Yardımcı kaynaklarla ilgili yeni bir açılım yapıyoruz"

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Covid-19 sonrası öğrencilerimiz maskesiz şekilde sınava girecekler. İnşallah maskesiz şekilde sınav sürecini rahat geçirirler" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Çankırı Valiliğini ziyaret etti. Burada LGS ile ilgili açıklama yapan Bakan Özer, "Bildiğiniz gibi pazar günü liselere yerleştirme LGS kapsamında sınav yapacağız. Bu dönem öğrencilerimizin LGS'ye hazırlanması için çok kapsamlı destek verdik. Sadece öğretici sorular değil, yardımcı kaynaklarla da. Öğrencilerimize çok daha kapsamlı destekle vermeye çalıştık. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın açıkladığı gibi 2021-2022 eğitim öğretim yılı yardımcı kaynaklarla ilgili yeni bir açılım yapıyoruz. Sadece eğitim öğretim yılı başladığı zaman ders kitaplarını öğrenciler masalarında bulmayacaklar. Aynı zamanda tüm yardımcı kaynakları da masalarında bulacaklar. Böylece eğitim camiası içerisinde yıllardan beri tartışılan yardımcı kaynak konusunda tamamen ortadan kaldırmış olacağız" dedi.

Özer, "Biz sayın cumhurbaşkanımızın liderliğinde gençlerimizin öğrencilerimizin sorunlarını teker teker çözmeye çalışıyoruz. Bu vesileyle Pazar günü sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Covid-19 sonrası öğrencilerimiz maskesiz şekilde sınava girecekler. İnşallah maskesiz şekilde sınav sürecini rahat geçirirler" diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Sayın Mahmut Özer, Açıklamalarına Şöyle Devam etti: “Milli Eğitim Bakanlığı olarak Çankırı’da devam eden yatırımlarımız, güçlendirme çalışmalarımız için 2022 yılı içerisinde 156 milyonluk yatırım planlamışız. Bu yatırımlar başarılı bir şekilde devam ediyor. Bugünkü değerlendirme toplantımızda 156 milyonluk yatırımlara ilave olarak 240 milyonluk yeni yatırım yapma kararı aldık. Çankırı’daki Milli Eğitim Bakanlığı yatırımlarını 400 milyona çıkartmış oluyoruz. Çankırı’da en fazla ağırlık verdiğimiz konulardan biri güçlendirme çalışmaları. Şu ana kadar 52 okulumuzun güçlendirmesini tamamlamışız, 22 okulumuzun güçlendirmesini de değerlendirme toplantısında gündemimize aldık. İnşallah bir sonraki eğitim öğretim yılında Çankırı’da güçlendirme ihtiyacı olan hiçbir okulumuz kalmayacak.” Dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Son Başbakanı ve 28. TBMM Başkanı Sayın Binali Yıldırım ve Eşleri Hanımefendi Semiha Yıldırım Valiliğimizi Ziyaret Etti

Hacı Mehmet Üner Kızılay Anaokulunun açılış programına katılmak üzere 03 Haziran 2022 Cuma günü ilimize gelen Türkiye Cumhuriyeti son Başbakanı ve 28. TBMM Başkanımız Sayın Binali Yıldırım ve Eşleri Hanımefendi Semiha Yıldırım Valiliğimizi ziyaret ettiler.

Sayın Binali Yıldırım ile eşi Semiha Yıldırım; aynı gün ilimizde bulunan Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, Valimiz Abdullah Ayaz, Milletvekilimiz Salim Çivitcioğlu, Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Esen, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Erdem, Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, Vali Yardımcısı Mehmet Zahid Uzun, İlçe Belediye Başkanları, AK Parti İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik ve protokol üyeleri tarafından Valilik binası önünde karşılandı.

Valilik katında Şeref Defterini imzalayan Sayın Binali Yıldırım ve beraberindekiler Valilik Makamına geçerek bir süre sohbet etti.

Daha sonra Sayın Binali Yıldırım ve Eşleri Hanımefendi Semiha Yıldırım, düzenlenecek olan diğer etkinliklere katılmak üzere Valiliğimizden ayrıldı.

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım "5 yıl önce terör bu ülkenin birinci sırasındaydı, artık birinci sırasında değil. Ülkemizin her tarafına vatandaşlarımız rahatça seyahat edebiliyor, işlerini güçlerini yapabiliyor. Elhamdülillah güvenlik sağlandı." dedi.

Yıldırım, Hacı Mehmet Üner Kızılay Anaokulunun açılış törenine katılmak üzere geldiği Çankırı’da, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile esnaf ziyaretinde bulundu.

Daha sonra Bakan Özer ile Çivitcioğlu Medresesi'ne geçen Yıldırım, bir gazetecinin "olası Sürüye operasyonu"yla ilgili sorusu üzerine, Suriye operasyonlarının bugünün meselesi olmadığını belirterek, "Hatırlarsanız 15 Temmuz hain darbe kalkışmasından sonra başbakanlığım dönemimde Ağustos ayının başında Fırat Kalkanı operasyonu yaptık. Daha sonra yılbaşında Zeytin Dalı, daha sonra Barış Pınarı harekatları yapıldı. Güney sınırımız en uzun sınırımız. Suriye'de bir iç savaş olduğu için, onlar da sınırlarına sahip olamadığı için buradaki terör unsurlarının ülkemize, milletimize zarar vermesini önlemek amacıyla sınırlarımız boyunca güvenlik kuşağı oluşturma çalışması başlatılmıştır.

Ülkemizin toprak bütünlüğüne, vatandaşımızın can ve mal güvenliğine yönelen her türlü tehdidi bertaraf etmek bizim görevimiz. İçerde olduğu gibi dışarda da teröristi yok etmek asli görevimizdir." ifadelerini kullandı.

Kahraman Mehmetçiğin bu çerçevede gece gündüz demeden faaliyetlerini sürdürdüğünü anlatan Yıldırım, "5 yıl önce terör bu ülkenin birinci sırasındaydı, artık birinci sırasında değil. Ülkemizin her tarafına vatandaşlarımız rahatça seyahat edebiliyor, işlerini güçlerini yapabiliyor. Elhamdülillah güvenlik sağlandı.

Bunun sürdürülebilir olması da önemli. Bunun için de bu faaliyetler devam edecek. Bundan kimsenin gocunmasına gerek yok. Bunlar saçma sapan, zırva uydurma şeyler. Türkiye bu işleri yönetecek güçte. Türkiye 15 Temmuz'u görmüş bir ülke. 17-25 Aralık’ı görmüş, ardından 3 ay sonra seçim yapmış bir ülke. Bunlar seçimleri kaybedecekleri korkusuyla, seçim üzerine şayia çıkarma gayretinden başka bir şey değil." diye konuştu.

Bu haber 1359 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum