Çankırıda Aile Şirketi Gibi Çalışan Resmi Kurum Neresi? (Özel Haber)

Çankırı’da resmi görünen ama özel şirket gibi çalışan bir kurum var. Bu kuruma Çankırılı kişiler alınsa içimiz acımayacak ama maalesef Çankırı’yla alakası olmayan bir çok kişi işe alınmış.

Çankırıda Aile Şirketi Gibi Çalışan Resmi Kurum Neresi? (Özel Haber)
16 Eylül 2019 - 22:02 - Güncelleme: 17 Eylül 2019 - 00:11

Çankırı Kimin Elinde?

 

Çankırı'da aile şirketi gibi siyasi olan kişilerin tanıdıklarını alan kurum neresi buna göz yumanlar kim?

 

Memleketin İçine Ettiniz Daha da Doymadınız!!!

 

Haber merkezimize gelen bilgi üzerine geniş kapsamlı bir araştırmaya koyulduk kurumları gezdik. Sorunları gördük zamanla hepsini de teker teker yazacağız elbet. Çankırı ile ilgili tüm kötü dosyaları kamuoyu ile paylaşacağız.

 

Edindiğimiz bilgiye göre Çankırı’da resmi görünen ama özel şirket gibi çalışan bir kurum var. Bu kuruma Çankırılı kişiler alınsa içimiz acımayacak ama maalesef Çankırı’yla alakası olmayan bir çok kişi işe alınmış.

 

Yaptığımız araştırmada kurumun bir şirketinin olduğu ve bu şirket üzerinden kişileri işbaşı eğitim programı kapsamında 3 ay devlet destekli çalıştırıldıktan sonra 6 ay boyunca şirket üzerinde çalıştırıldıktan sonra bu kişiler tam zamanlı sözleşmeli olarak çalıştırılıyor.

 

Çankırı'da iş bulamayan o kadar gencimiz var ki bunları gördükçe içimiz acıyor ve bu gençlerimizin bir kısmı belirli bir zaman sonra suça yöneliyorlar ama maalesef siyasi bir tanıdıkları olmadığından bazı siyasilerin peşinde başkanım vekilim diye gezmediklerinden dolayı herhangi bir yerde çalışamıyorlar.

 

Yine edindiğimiz bilgiye göre bazı siyasilerin tanıdıkları, bazı kişilerin damadı ve orada annesi babası çalışırken çocuklarının da oraya alınması bir nevi aile şirketine çevriliyor. Daha bir çok kişiye söz verildiği söyleniliyor.

 

Çankırı'da o kadar genç işsizken kişilerin adamlarının işe alınması ne kadar doğru?

 

Haber merkezimize bunun gibi bir çok bilgi geliyor. Bizler Çankırı vatandaşının sesiyiz bu güne kadar kimsenin adamı olmadık olmayacağız da. Çankırı'da falancanın adamı filancanın akrabası diyerek işe sokulan kaç kişi var? İnsanlar işe girerken illa birilerinin tanıdığı yada akrabası mı olması gerekiyor?

 

Vekillerimize siyasi parti temsilcilerimize buradan tekrar sesleniyoruz. Eğer birilerini işe koyacaksanız tanıdığınız yada akrabanız olanlardan önce işe muhtaç olanları araştırın. Bu sizin asli göreviniz bu kişileri araştırarak iş sahibi yapın. Bu zamana kadar bunca yapılan işlere sözlü olarak uyardık ama bundan sonra sözlü uyarma sırası halkımızda. Biz her zaman Çankırı halkının sesi olduk. Kimseye haksızlık yapmadık. Kimsenin de hakkının yenilmesine müsaade etmedik.

 

Vekillerimize Çağırı Yapıyoruz

 

Sayın vekillerimiz eğer vekillik görevinizi ciddi anlamda yerine getirecekseniz lütfen yanınızda gezen kişilere değil gerçekten muhtaç olan kişilere yardımcı olun.

 

Adı Açıklanmayan Kurum Yetkilisinin Sürekli Yandaşlarına Hizmet Etmeye Devam Ettiği Belirtiliyor!

 

Bu zamana kadar vekillere yakın olan bazı STK ve dernek temsilcilerinin ellerinde işe girmesi gerekenler listesi olduğunu biliyoruz. Hatta işe soktuğu bazı kişilerinde liste yaptığını. Eğer bunu araştırarak kişilerin gerçekten işe muhtaç olduğundan dolayı yapıyorlarsa helal olsun. Fakat kişiler mevcut işinden istifa edip siyasi yönden referanslarla Çankırılı olmadığı halde hali hazırda bir işi olduğu halde başka işlere getiriliyorsa o zaman ipliğiniz pazara çıkar. Halkımız dilsiz ve sağır değil elbet. Bazı şeylerin dersini vermeyi de bilir. Sadece doğru zamanı bekler. Çankırı'yı içinde bulunduğu darboğazdan, küçük hesaplar uğruna heba olmaktan kurtaralım...

 

Uyarılarımıza rağmen ısrarla iki yanlıştan bir doğru elde edilmeye çalışılmaktadır. Çankırı’mızda ne yazık ki yönetim anlayışının bu şekilde olduğunu görüyoruz. 

Bu haber 8478 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • İsmail
  8 ay önce
  Bunlar kamuoyu ile paylaşılmalı herkes görmeli. Çözüm şeffaflık liyakat adalette. Başta belediye olmak üzere işe girişte bir DUYURU bir SINAV neden yapılmıyor. Soru çalmak torpil yapmak hep aynı şeyler. Allah korkusu olmayan herşeyi yapıyor ve hiçbir denetleme yok. Kimi kime şikayet edecen
 • Ahmet
  8 ay önce
  Kurumu, müdürleri açıklayın herkes bilsin.Hangi kurum bu şekilde çalışmıyor birde bunu sorun.
 • Hakan
  8 ay önce
  Adı geçen kurum Köy hizmetleri adıyla bilinen İl Özel İdaresi Müdürlüğüdür. Sümen altından adam alıp kadroya geçiriyorlar. Bu arada kendi yakınlarıyla dolu soyismini ve akrabalık derecelerini bi araştırın. Merak edip admini neden isim yazmıyorsun diye zan altında bırakanlara duyurulur. Bu kurumdaki müdürlerin şeflerin yatacak yeride yok. Haberci18.com admini adam gibi adam, korkusuz, doğru ve dürüst haberci kendisini kutlarız.