Çankırılı Badmintoncu Gençlik Ve Spor Bakanlığında Yılın Sporcusu Seçildi

Milli olan sporcular varken milli olmayan bir sporcuyu yılın sporcusu seçmek, Çankırı da yılın sporcusu seçilemeyen 2019 yılı Dünya 3. olan Doğan Altun Gençlik ve Spor Bakanlığın 2019 yılı sporun enleri arasında nasıl yılın sporcusu seçiliyor hiç merak ettiniz mi?

Çankırılı Badmintoncu Gençlik Ve Spor Bakanlığında Yılın Sporcusu Seçildi
18 Ekim 2019 - 14:57 - Güncelleme: 19 Ekim 2019 - 09:39

Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün 2019 Yılı Sporda Yılın Enleri ödülleri sahiplerini buldu.

 

Çankırılı Badmintoncu Doğan Altun 2019 yılında Taiwan/Taipe de düzenlenen İşitme Engelliler Badminton Dünya Şampiyonasında ülkemizi temsil etmiş ve tek erkekler kategorisinde dünya 3. olarak kürsüye çıkmıştır.

 

Milli sporcumuz Doğan Altun, 2018 yılında İşitme Engelliler Badminton Avrupa Şampiyonası Trencin/ Slovakya da bayrağımızı göndere çektirerek istiklal marşımızı okutmuş ve göğsümüzü kabartmıştır. Avrupa şampiyonu olan sporcumuz aynı turnuvada 3 madalya alarak şehrimizi ve ülkemizi gururlandırmıştır.

 

11-22 Temmuz 2019 tarihleri arasında Taiwan / Taipe de düzenlenen İşitme Engelliler Badminton Dünya Şampiyonasına katılan ilimiz milli takım sporcuları Doğan Altun, Gizem Nur Uludağ, Harun Enes Altınsoy Çankırı ilinde 2019 yılında engelli yılın sporcu adayı bile gösterilmeden milli olmayan İşitme Engelliler Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonu Petek Alagöz seçilmiştir. İki yıldır Avrupa şampiyonu ve dünya 3. olan bir sporcunun başarısı yok sayılmıştır.

 

Herkesin de bildiği gibi milli olan ve dünya şampiyonasında derece yapan sporcu varken bu sporcuları seçmeyip, kendi yakınındaki bir sporcuyu yılın sporcusu seçmek ne ile bağdaşır bilmeyiz ama etik olmadığı aşinadır. Biz hiçbir zaman birileri bizim başarımızı görsün diye çalışmadık. Biz Çankırı’mız için dünde çalıştık, bu günde çalıştık ve yarında çalışacağız.

 

Ve son olarak diyoruz ki milli olan sporcular varken milli olmayan bir sporcuyu yılın sporcusu seçmek, Çankırı da yılın sporcusu seçilemeyen 2019 yılı Dünya 3. olan Doğan Altun Gençlik ve Spor Bakanlığın 2019 yılı sporun enleri arasında nasıl yılın sporcusu seçiliyor hiç merak ettiniz mi?

 

Gençlik Spor İl Müdürlüğü olarak yakın dairenizde değil de biraz dışa açılarak kıyıda köşede ve ilçelerde çalışan vefakar antrenörleri de bir zahmet görmenizi temenni eder, Gençlik ve Spor Bakanlığın 2019 yılı sporun enleri arasında yılın sporcusu seçilen Doğan Altun ve hocasını kutlarız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 3319 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • hiç de şaşırmadım
    8 ay önce
    Merak etttiğim bu ödüllere kim hangi kriterlere göre karar veriyor? Bir iki kişi oturup bu bizden mi diyor; yoksa gerçekten hak etti mi diyor? Yazık Çankırı'da sporun geldiği son nokta başarılı olanı bile ödüllendirmekten aciziz. Gene Gençlik Spor, Gene Gençlik Spor.