Çankırılı Eski Milli Sporcumuz Seyit Özdemir Hayatını Kaybetti

Beş yıldır kolon kanseri tedavisi gören Çankırılı eski Milli sporcu Seyit Özdemir (43) amansız hastalığa yenik düşerek evinde vefat etti.

Çankırılı Eski Milli Sporcumuz Seyit Özdemir Hayatını Kaybetti
07 Eylül 2019 - 11:12

Eski Milli Sporcu amansız hastalığa yenik düştü Beş yıldır kolon kanseri tedavisi gören Çankırılı eski Milli sporcu 1976 doğumlu Seyit Özdemir amansız hastalığa yenik düşerek evinde vefat etti.

 

Özdemir Ailesinin Acı Günü

 

"innalillah ve innaileyhi raciun biz Allah'tan geldik dönüşümüz yine onadır" Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun, rabbim yakınlarına ve geride kalanlara sabr-ı cemil ihsan eylesin.

 

Beş yıldır kolon kanseri tedavisi gören Çankırılı eski Milli sporcu Seyit Özdemir (43) amansız hastalığa yenik düşerek evinde vefat etti. Çankırı Merkez Tüney köyü nüfusuna kayıtlı Çubuk Yıldırım Beyazıt Ortaokulu Müdür Yardımcısı Milli Sporcu Seyit Özdemir, dün öğle saatlerinde evinde fenalaşarak evinde yaşamını yitirdi.

 

Ata sporumuz Güreş’te 1998 yılında üniversiteler arası Dünya Şampiyonası'nda 85 kg da Dünya Şampiyonu olarak Ay-Yıldızlı bayrağımızı göklerde dalgalandıran Özdemir’in ani kaybı, ailesi ve güreş camiasında büyük bir üzüntü ile karşılandı. Hastalığına rağmen okuldaki görevine devam eden Özdemir, çocukluktan beri kopamadığı güreşte ise bir spor salonunda antrenör olarak sporcu yetiştirmeye devam ediyordu. Kendisini eğitime ve gençleri güreş sporunu sevdirmeye adayan Özdemir, binlerce sporcuya güreşi sevdirerek çok sayıda sporcunun milli takıma seçilmesine vesile oldu. Özdemir'in son nefesini verene kadar ki hedefi, gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştırarak yaşama tutunmalarını sağlamak ve Çubuk'ta Dünya Şampiyonu güreşçi yetiştirmekti. Çocukluk yıllarında ilkokula giderken ata sporu güreşe başlayan Özdemir, üniversite yıllarında ise milli takıma seçilerek ülkesini yurt dışında temsil etti. Söz konusu yıllarda hem güreşte dünya şampiyonu olmayı hem de eğitimini tamamlamayı başaran Özdemir, Gazi Üniversitesi Beden Eğitim Bölümden (BESYO) mezun olmuştu.

 

Şampiyon güreşçimiz Çankırı Tüney köyünde 06 Eylül 2019 günü Cuma namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Özdemir, evli ve iki çocuk babasıydı.

 

Merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, güreş camiasına, Tüney köyü halkına yüce yaradan dan sabırlar vermesini niyaz ederiz. Mekânı cennet olsun. Âmin.

 

 

Çankırı Merkez Tüney köyü nüfusuna kayıtlı, Çubuk Yıldırım Beyazıt Ortaokulu Müdür Yardımcısı Milli Sporcu Seyit Özdemir kardeşimiz.


Bu haber 6294 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum