Çankırılı Hayırsever İş Adamı Alaattin Ceceli Vefat Etti

Çankırı’nın Atkaracalar ilçesinde eğitim alanında büyük katkıları bulunan 89 yaşındaki hayırsever iş adamı Alaattin Ceceli hayatını kaybetti.

Çankırılı Hayırsever İş Adamı Alaattin Ceceli Vefat Etti
03 Eylül 2019 - 09:13

Ceceli Ailesinin Acı Günü

 

"innalillah ve innaileyhi raciun biz Allah'tan geldik dönüşümüz yine onadır" Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun, rabbim yakınlarına ve geride kalanlara sabr-ı cemil ihsan eylesin.

 

....Başsağlığı...

 

Ceceli şirketler grubu Başkanı Degerli Hemşerimiz Sayın Alaattin Ceceli hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 03.09.2019 günü Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde kılınacak Öğle namazını müteakip Çankırı Atkaracalar ilçesinde defnedilecektir.

 

Merhuma Allah'tan Rahmet Kederli Ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz..

 

Çankırı’nın Atkaracalar ilçesinde eğitim alanında büyük katkıları bulunan 89 yaşındaki hayırsever iş adamı Alaattin Ceceli hayatını kaybetti. 1930 yılında Atkaracalar'da dünyaya gelen Alaattin Ceceli, 9'lu yaşlarında Ankara’ya giderek ticari hayatına çok küçük yaşlarda testi ile su satışı yaparak başlamıştı. Bugün Milyonlarca lira ihracat yapan ve yüzlerce kişiye istihdam sağlayan şirketlerin temelini atmıştır. Ceceli okullarını kuran Merhum Ceceli, Atkaracalar’a kız yurdu yaptırarak binayı Atkaracalar Belediyesine devretmişti.

 

Hayırsever iş adamının cenazesi, Ankara Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde 3 Eylül 2019 Salı günü (yarın) öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazın ardından Atkaracalar'da son yolculuğuna uğurlanacak.

 

Alaattin Ceceli Kimdir?

 

1930 Yılında Çankırı Atkaracalar'da dünyaya gelmiştir. 9 yaşlarında Çankırı’dan Ankara’ya gelen Ceceli ticari hayatına çok küçük yaşlarda başlamış. Testi ile su satışı yaparak para kazanmaya başlamış bir girişimcidir. Bugün Milyonlarca lira ihracat yapan ve yüzlerce kişiye istihdam sağlayan şirketlerin temelini atmıştır. Çok fazla kişi tarafından bilinmese de Türkiye’ye hizmet etmiş başarılı iş adamlarındandır. Alaattin Ceceli’nin kurduğu şirketler içinde Emek boru, Ceceli okulları ve Ceceli Tel gibi bir çok firma bulunmaktadır. Geçmişten günümüze Demir çelik sektörünün gizli kahramanları içinde bulunan Alaattin Ceceli Fazla göz önünde bulunmayı sevmeyen mütevazi bir yaşam içindedir.

 

Vatani hizmetini bitirdikten sonra ticaretin hep içinde bulunan Ceceli Simit bile satmıştır. Bugün şirketlerinin Değerinin milyonlarca dolar olmasındaki en büyük başarısı çok çalışarak, hiç vazgeçmeden ve dürüst bir ticari faaliyetlerde bulunmasından kaynaklanır. Askerden sonra Hukuk fakültesine başlamış fakat çalışma hayatı nedeni ile tamamlayamamıştır.

 

Bir yakının yanında divan ve somya üretimi yapan Ceceli Demir çelik sektörüne girmek için Ailesinin tarlasını satıp başladığı bilinmektedir. Aynı tarlaları işleri büyütünce ödediği fiyatın birkaç katını ödeyerek geri almıştır. 1975 yılında Alaattin Ceceli ticarethanesinin şirketleşmesi ile ortaya çıkan Ceceli Demir Sanayi ve Ticaret A.Ş. uzun yıllardır hizmet veren bir Türk markası haline gelmiştir. Alaattin Ceceli’nin İş hayatındaki Sırları Kendi Ağzından Alaattin Ceceli’nin Başarısı ve iş hayatında başarılı olabilmek için çizdiği yolu okuyunuz. “Aslında kararlılık var, insanları kandırmamak var, insanlara yalan söylememek var, insanların birbirlerine ihtiyacı olduğunu bilmek var, en bilgisiz adama da ihtiyacınız var, muhtaçsınız ona da, en bilgilisine de… Bu insanlara muhtaç olduğunuzu bilirseniz ona göre davranırsınız, güven duyarlar size ve onlar da size ona göre davranırlar.” Mekanı cennet olsun. Amin.

 


 

Bu haber 7235 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • 8 ay önce
    Kıymetli beyefendiden karşılıksız (en ufak iyiliğin bile beklentiyle yapıldığı şöyle bir zamanda) burs almış bir doktor olarak rahmet diliyorum. Mesleki kimliğimi ifşadaki gayem dokunduğu hayatlardan sadece birtanesinin herkesçe bilinmesini istememdir. İşçi bir babanın ilme hevesli ama imkanları kısıtlı bir evladıyken çok katkılarını gördüm. Dilerim ben ve benim gibi pek çok gence bu kadar gönlü bol muamele etmiş biri olarak aynı muameleyi görür, güzelliklerle karşılanır...