Gururuna Yediremeyip, İntihar Etti

Çankırı ili Handırı (Dereçatı) Köyü Nüfusuna Kayıtlı 21 Yıllık, 46 Yaşında ki Polis Memurumuz İsmail Zeybek Hayatını Kaybetti.

Gururuna Yediremeyip, İntihar Etti
29 Mart 2021 - 21:44
Hırsızlıkla Suçlandı! Gururuna Yediremedi!

Yaşamını Yitiren Polis Memurumuz Çankırı ili Handırı (Dereçatı) Köyü Nüfusuna Kayıtlı

İzmir'in Çeşme ilçesinde, bir komiser yardımcısının güneş gözlüğünün çalındığı iddiasıyla başlatılan soruşturmada, şüpheliler arasında bulunan 21 yıllık polis memuru 46 yaşındaki İsmail Zeybek, ifadesinin alınması ve evinde arama yapılamasını gururuna yediremeyip, başına dayadığı tabancayı ateşleyerek yaşamına son verdi.

İzmir'de iddiaya göre, Çeşme ilçesine bağlı Alaçatı Mahallesi'ndeki polis merkezinde görevli komiser yardımcısı H.Ö.Y., kendine ait bir güneş gözlüğünün polis merkezinde kayıp olduğunu ileri sürerek araştırma başlattı. Polis merkezindeki güvenlik kameralarını inceleyen komiser yardımcısı, gözlüğünün, 21 yıllık polis memuru olduğu öğrenilen İsmail Zeybek'in (46) aldığını ileri sürerek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Evinde Arama Yapıldı

DHA'da yer alan habere göre bunun üzerine konuya ilişkin soruşturma başlatılırken, savcılık olayın şeffaf olması gerektiğini vurgulayarak, incelemeyi ilçe jandarma komutanlığına devretti. Jandarma ekipleri, polis merkezindeki memurların ifadesini alırken, şüpheliler arasında bulunan İsmail Zeybek'in evinde arama yapıldı.

Kendi Gözlüğünün Faturasını Gösterdi

Yapılan aramada, Zeybek'in evinden bir güneş gözlüğü çıktı. Zeybek, kendisine ait olan güneş gözlüğünün faturasını gösterirken, komiser yardımcısı H.Ö.Y. de evde bulunan gözlüğün kendisine ait olmadığını belirtti.

Gururuna Yediremeyip, İntihar Etti

Konuya ilişkin soruşturma sürerken, polis memuru İsmail Zeybek, ifadesinin alınması, evinde arama yapılması ve komiser yardımcısının gözlüğünü çaldığı iddiasını gururuna yediremedi. Zeybek, dün gece saatlerinde evinde başına dayadığı tabancayı ateşleyerek yaşamına son verdi.

Soruşturma Derinleştirildi

Zeybek'in cenazesi, savcının incelemesinin ardından İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Zeybek'in ölümünün ardından konuya ilişkin başlatılan soruşturma derinleştirildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden Açıklama

Emniyet Genel Müdürlüğü ise olayla ilgili şu açıklamada bulundu: "Bazı basın yayın organlarında yer alan 'İzmir’in Çeşme ilçesinde hırsızlıkla suçlanan polis memurunun intihar ettiği' yönündeki haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması zorunluluğu doğmuştur.

"1 Polis 1 Mülkiye Başmüfettişi Görevlendirildi"

Alaçatı Şehit Doğan Sakarya Polis Merkezi Amirliği’nde yaşanan ve kamuoyuna yansıyan olayın tüm yönleriyle araştırılması için İçişleri Bakanlığı tarafından 1 polis başmüfettişi ve 1 mülkiye başmüfettişi görevlendirilmiş olup, tahkikata hemen başlanılmıştır.

Soruşturma Titizlikle Yürütülüyor

İddiaya ilişkin soruşturma tüm boyutları ile titizlikle yürütülmektedir. Elim olay, Türk Polis Teşkilatı'nı derinden üzmüştür. Meslektaşımıza Allah’tan rahmet, acılı ailesine başsağlığı, polis teşkilatımıza ve mesai arkadaşlarına da sabır dileriz."


Çankırı ili Handırı (Dereçatı) Köyü Nüfusuna Kayıtlı 21 Yıllak, 46 Yaşında ki Polis Memurumuz İsmail Zeybek Mekanın cennet olsun.
Bu haber 11755 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • K. yardımcısı istifa
  1 hafta önce
  Komiser yardımcısı hakkında soruşturma açılmalı. Kimseyi küçük düşürecek gururunu zedeleyecek şekilde davranmamayı öğrenmeli. Kamera görüntülerinde varsa, aldığı gözüküyorsa dahi onla bile suçlayamazsın. Oradan alıp başka bir yere, yada sana getirmek için, yada güvenli bir yere koymak için bile almış olabilir. Sen 21 yıllık temiz sicilli bir memuru hırsızlıkla itham edersen bu devlette senin bu yaptığını yanına bırakırsa çok büyük vebalde olursun.
 • Vatandaş
  1 hafta önce
  O gözlüğün sahibi ve soruşturma izni veren kimse açığa alınmalıdır tam fetö izi gibi geldi polisimiz gitti s...rım sizin gözlüğünüze başka mesele mi yok memlekette.
 • saban yigit
  2 hafta önce
  insALLAH gözlüğü takacak gözü olmaz yazık değil mi bir genci bunalıma sokup intihar etmesine sebep olmak.
 • Selami arslan
  2 hafta önce
  Hey gözlük sen neye kadirsin.silah arkadaşlarının arasına girmişsin.yazıklar olsun.