"Haydi Çocuklar Camiye" Cami Buluşması

(ÇEKÜLDER) tarafından organize edilen buluşma Hoca Ahmet Yesevi Camii'nde gerçekleşti.

"Haydi Çocuklar Camiye" Cami Buluşması
29 Ocak 2024 - 06:19 - Güncelleme: 29 Ocak 2024 - 06:24
"Haydi Çocuklar Camiye" projesi kapsamında Türkiye genelinde aynı anda cami buluşmaları gerçekleştirildi. Çankırı'da ise bu buluşma, Çankırı Çevre Kültür Derneği (ÇEKÜLDER) tarafından organize edildi ve Hoca Ahmet Yesevi Camii'nde gerçekleşti.

Program, Çankırı İl Müftüsü Mehmet Şahin'in katılımıyla daha da anlamlı hale geldi. İl Müftüsü Mehmet Şahin, çocuklarla namazın önemi üzerine kısa bir sohbet gerçekleştirdi. Namazın neden kılınması gerektiği, camilerin toplum için taşıdığı önem ve namazın camilerde kılınmasının avantajları gibi konular ele alındı. Çocuklarla yapılan samimi sohbetler, onlara bu kutsal ibadetin önemini ve değerini anlama fırsatı sundu.

Programın sonunda, katılımcılara ve cami cemaatine ikramlarda bulunuldu. Bu özel buluşma, çocukların cami atmosferini daha yakından tanıması ve toplumun dinî ve kültürel değerlerine daha derin bir şekilde bağlanmasını sağladı.

AK Parti Belediye Başkan Adayı Hüseyin Filiz, “Maşallah size çocuklar. Okumak, yazmak ve öğrenmenin tılsımı, camii saflarında bir araya geldiğimizde bir bilgi mucizesine dönüşüyor. Çocuklarımızı tebrik ediyor, onlara ilim dolu uzun ve güzel bir gelecek diliyorum.
Çankırı Çevre ve Kültür Derneği’nin düzenlediği Haydi Çocuklar Camiye Projesi’nin cami buluşmasında çocuklarımızla beraberdik.” İfadelerini kullandı.

Bu haber 3283 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • rahmi
  2 ay önce
  Şu dinimize siyaseti karıştırmaktan ne zaman vazgeçeriz işte o zaman gerçekten büyük, ileri, modern ve örnek bir ülke oluruz. Kim olursa olsun siyaset için dinimizi kullanan, kutsalımıza zarar verir ve gözümde bir değeri yoktur. Elbette ki dinimiz öğrenecek çocuklarımız aksi idda edilemez. ama Lütfen siyaseti buna katmayın.
 • Tuncay Hoca
  2 ay önce
  Çok gecikmiş ama yinede harika bir proje olmuş. nBu tür programlar geleceğimizin mimarı olan çocuklarımız için sıkça yapılmalı ve asla ihmal edilmemelidir. Çocukları boş bırakırsanız ya el alır ya da sel alır misali nereye savrulacakları belli olmaz. Devletin kontrolü bünyesinde çocuklarımıza dinimizi ve buna bağlı olarak geleneklerimizi öğretmemiz yerinde olacaktır. Onları hem ilim ile ve hem de bilim ile donatarak, çağın gerektirdiği en iyi şekilde yetiştirmeliyiz. Çalışan ve üreten bir gençliğin imanlı olduğunu da sayarsak, Allah'ın yardımı ile de neler meydana getireceğini tahayyül bile edemiyorum. Bu tür organizasyonları yapanlardan Allah razı olsun diyor kendilerine yavrularımız adına teşekkür ediyorum. Vesselam...