Celal Kaman Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı

Kaman aday adaylık başvurusunu 15.03.2023 Çarşamba günü saat 16:00’da gerçekleştirdi.

Celal Kaman Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı
15 Mart 2023 - 22:23 - Güncelleme: 15 Mart 2023 - 23:03
Kurt Siyasetçi Aday Adaylığını Açıkladı

Kaman, “Bu seçim ittifaklar seçimi olarak tarihe geçecektir”


Kaman aday adaylık başvurusunu 15.03.2023 Çarşamba günü saat 16:00’da gerçekleştirdi.


14 Mayıs 2023’te yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için milletvekili aday adaylığı başvuru süreci başladı.

Celal Kaman, AK Parti’de Çankırı milletvekilliği aday adaylığını açıklamak için basınla bir araya geldi.

Toplantıda konuşmasını yapan Kaman, “Öncelikle 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen asrin en büyük deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, depremzedelerimize sabır metanet diliyor ülkemize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Tarih boyunca böyle büyük bir felaketin yaşanmadığı birçok bilim insanı tarafından belirtilmekle birlikte, devletimiz ve milletimizin tüm gücüyle tüm birimleriyle tüm imkanlarıyla deprem bölgesinde depremzedelerimizin yanında olmuş ve olmaya devam etmektedir. Ak Parti olarak da tüm teşkilatlarımız, üyelerimiz, İl Yönetimlerimiz, Genel Başkanımız Gönüllülerimiz Milletvekillerimiz, Bakanlarımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ve talimatları ile bu yardım faaliyetlerinde var güçleriyle bulunmuşlardır. Bizler de gerek vatandaş olarak gerekse temsil ettiğimiz STK’nın deprem bölgesine yardımların ulaşmasında gerekenleri yapmaya devam etmenin manevi huzurunu yaşamaktayız” ifadelerini kullandı.

“30 yılı aşkın siyasi hayatım boyunca milletimize memleketimize hizmet etme noktasında temsil ettiğim siyasi kadrolarda bulunmaktan her zaman gurur duydum” diyen Kaman, “2001 yılında Liderimiz Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kurulan AK Parti’nin Çankırı Teşkilatında kurucular kurulunda olmak ve halen bu kadrolarda bulunmak ömrüm boyunca taşıyacağım bir madalya gibi tanımlayabileceğim bir duygudur. Ak Parti’nin kurulduğu günden bu güne kadar partimizin her kademesinde görev almış, 2016-2019 yılları arasında ifa ettiğim İl Başkanlığı görevim sırasında 5 seçim ve bir darbe dönemi geçirmiş, seçimlerin her birinde Çankırı’mızı Türkiye sıralamalarında en üst yerlerde görmek yaşanan hain darbe girişiminde tüm hemşehrilerimiz ve tüm teşkilatlarımız ile dimdik ayakta duruşumuzu göstermek de bu davaya adanmışlığımızın bir göstergesidir. Celal Kaman olarak partimize milletimize hemşehrilerimize hizmet etme noktasında yeni bir sayfa açmak üzere bugün burada huzurlarınızdayım, toplantımız sonrasında da Ak Parti İl Başkanlığımıza giderek Milletvekilliği Aday Adaylığı müracaatımı yapacağım” dedi.

Kaman konuşmasına şu şekilde devam etti, “Türkiye Yüzyılı vizyonuna sahip partimizin hizmet politikalarını Çankırımızda daha etkin daha aktif ve sonuca odaklı yürütmeyi hedef alarak böyle bir yola çıkmış bulunmaktayım. Kıymetli destekleri Genel Başkanımız hemşehrilerimizin Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdir ve taltifleri ile bu göreve layık görüldüğüm takdirde şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da partimizin siyasi ve içtimai tüm hedeflerini Çankırı’mızda yaşatmayı şahsıma verilmiş en büyük emanet en büyük görev olarak göreceğimin bilinmesini isterim.

Bildiğiniz gibi itibariyle partimize aday adaylığı müracaatında bulunacağız bizimle birlikte birçok arkadaşımız kardeşimiz de bu müracaatta bulunacaklardır. Diğer aday adayı arkadaşlarımıza kardeşlerimize özellikle bir ricam olacak. Zira İl Başkanlığı yaptığım dönemde ve daha önceki siyasi tecrübelerimde gördüğüm kesin aday listesi açıklandığında aday adaylığı müracaatında bulunan arkadaşlardan adaylığı kabul görmeyenlerin bir anda ortadan kaybolduklarına birçok kez şahitlik etmiş birisi olarak, tarihimizin en önemli seçimi olan bu seçimde her kim olursa olsun bu davaya gönül vermiş her bir ferdimiz ile birlikte aday adaylığı kabul görmeyen arkadaşlarımızın da bu seçimde canla başla çalışmalarını özellikle rica ediyorum”.

Aday olsun ya da olmasın Recep Tayyip Erdoğan’ın yalnız bırakılmaması gerektiğini anlatacağını belirten Kaman, “Her vatandaşımızın, sizlerin ve bizlerin de bildiği gibi siyaset arenasında olanlar gözününde olan insanlardır, sevenlerimiz olduğu gibi sevmeyenlerimizin de olması gayet normal kabul edilmekle birlikte sadece siyasi görüş farklılığı nedeniyle insanlara iftira atılması karalanması ise hem siyasi hem insani ahlaka sığmamaktadır, bu tarz girişimler geçmişte olduğu gibi bundan sonra da maalesef olacaktır. Bir söz vardır “ayinesi iştir kişinin, laf’a bakılmaz” diye… bizler laflara kulak asmadan işimize odaklanıp daha fazla hizmet getirmenin daha fazla hizmet etmenin gayreti içersinde olmaya devam edeceğiz” dedi.

“Bu dava bu günlere böyle geldi her bir mensubu canını dişine taktı milletimiz partimiz kurulduğu günden bu yana desteklerini esirgemedi ve ülkemizin partimizin iktidarı sürecinde dünya ülkeleri yarışır vaziyete gelmiştir” diyen Kaman, “Sizlerin de bildiğiniz gibi bu seçim ittifaklar seçimi olarak tarihe geçecektir. Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde oluşan Cumhur ittifakında bulunan Milliyetçi Hareket Partisi Büyük Birlik Partisi gibi partilerimiz ile tam bir söylem birliğiyle tam bir milli birlik ve beraberlik duygusuyla hareket ederek milletimizin hemşehrilerimizin destekleriyle yeniden işbaşında olacak ve ülkemizin kalkınmasında dünya ülkeleriyle rekabet eden atılımlara imza atacaktır” ifadelerine yer verdi.

Kaman, konuşmasını şu sözlerle bitirdi, “Tüm ömrünü memleketi Çankırı’da geçirmiş biri olarak işi gücü eşi aşı dostu arkadaşı Çankırı’da olan, Çankırı’da kazandığını Çankırı’ya yatırım yapan, Çankırı dışında 1 m² toprağı olmayan, 1 dikili ağacı olmayan Çankırı’nın evladı olan Celal Kaman olarak, Çankırımızın 12 ilçesini 4 beldesini 371 köyünü, 96 mahallesini, her sokağını insanını tanıyan, derdini, tasasını, düğününü, cenazesini, sorununu ve çözümünü bilen Çankırı’ya Çankırı’dan bakan bir kardeşiniz olarak bu yola çıkmış bulunmaktayım. Tüm hemşehrilerimizden olduğu gibi sizlerden de destek talebinde bulunuyorum.

Seçimlerimizin ülkemiz için Çankırımız için hemşehrilerimiz için hayırlara vesile olmasını hayırlı hizmetlerde bulunmaya vesile olmasını Cenabı Hak’tan niyaz ediyor tüm hemşehrilerimize sizlerin aracılığıyla selamlarımı saygılarımı iletmek istiyorum”. ifadeleriyle alkışlar eşliğinde konuşmasını bitirdi.

Bu haber 3226 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • altan doğan
    11 ay önce
    Hadi canım Ak parti Çankırı teşkilatı kendi ayağına sıkmaz demi. Yanlış haber olduğunu söyleyin lütfen.