Çayyolu Elektrikçi takipçi satın al takipçi hilesi düşmeyen takipçi hosting

Alın Teri, Göz Nuru Yöresel Yemekler Ve Garantili Çerkeş Balı (Özel Haber)

Başkan Sopacı, "Çerkeş'in kurabiyesi ismini değiştirip tescillettirmek olmamış. Madem böyle birşey yapacaksınız ismini değiştirmeyin Çerkeş kurabiyesi ile tescillettireydiniz."

Alın Teri, Göz Nuru Yöresel Yemekler Ve Garantili Çerkeş Balı (Özel Haber)
06 Eylül 2023 - 16:33 - Güncelleme: 06 Eylül 2023 - 17:08
Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı Çerkeş 17. Kültür Hayvancılık ve Bal Festivali etkinliklerinde www.haberci18.com İnternet Medyası yönetmeni Mustafa Çelik'in özel röportajına katıldı.

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak, “Çerkeş 17. Kültür Hayvancılık ve Bal Festivali etkinliklerimiz kapsamında düzenlenen Bal Yarışması Standında arıcılarımız ile bir araya gelerek yarışmada dereceye giren ballarımıza baktık. Yarışmaya katılan bütün ballarımız birinciliği hakediyor.. Üreticilerimizi tebrik ediyoruz.”

Kesinlikle ilaç kalıntısı ve şeker bulunmayan Garantili Çerkeş Balını Üretici Cumhur Gevşemez’den, şahsına ait 0 543 320 50 81 nolu cep telefonundan ulaşarak bal temin edebilirsiniz.

17. Çerkeş Kültür, Hayvancılık ve Bal Festivali kapsamında düzenlenen Yöresel Yemek Yarışması standlarına baktık, doyumluk değil tadımlık lokmalar yudumlayarak damaklarıımzdaki tada doyamadık. Hanımlar elleriniz dert görmesin.. Hanımlar, elleriniz dert görmesin.. Alın teri ,göz nuru…. emekleriniz zayi olmasın inşallah.


Kurabiyenin Taklitlerinden Kaçının

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı Çerkeş 17. Kültür Hayvancılık ve Bal Festivali etkinliklerinde Çerkeş kurabiyesi Çerkeş'indir. Her iş bitti, bir tek derdimiz coğrafi işaret tartışması olmaması gereklidir dedi.

Çerkeş'in ve bölgenin yıllarca 'Çerkeş Kurabiyesi' olarak bildiği saraylarda ve meclislerde ikram edilen kurabiye, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen'in girişimleriyle 'Çankırı Ehlibilir' tatlısı ismiyle coğrafi işaret alarak çekişmeye neden oldu.

Ama Başkan Hasan Sopacı her alanda, “Çerkeş Kurabiyesinin Taklitlerinden Kaçının” ifadeleri tekrarlıyor. Çerkeşin kurabiyesi ismini değiştirip tescillettirmek olmamış. Madem böyle bişey yapacaksınız ismini değiştirmeyin Çerkeş kurabiyesi ile tescillettirseydiniz." 

Çerkeş Kurabiyesi, Çerkeş Lokumu, Su Böreği, Sırma Baklava vs unlu mamül ürünleri, alın teri, göz nuru ile yöresel yemekleri yapan insanlara sunan fedakar, cefekar kadınlarımızı da teprik ediyoruz.

Bu haber 1495 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum