Başkanın Gururu, Çerkeş'in İstikbali

7/24 vatandaşların her türlü istek ve şikâyetlerine zaman kaybetmeden müdahalede bulunan Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, özverili bu çalışması ile de vatandaşlardan tam not ve hayır dualar almaya devam ediyor.

Başkanın Gururu, Çerkeş'in İstikbali
25 Mayıs 2022 - 14:06 - Güncelleme: 25 Mayıs 2022 - 17:26
Çerkeş’in İstikbali

Nazik davetlerine icap ederek www.haberci18.com İnternet Medya Yönetmeni Mustafa Çelik, www.Çankırı Postası.com Yönetmeni Ercan Şeker arkadaşımla birlikte Çankırı’dan yola çıkarak, sağ salim Çerkeş’e ulaşıp Başkan Hasan Sopacı'nın konuğu olduk. Çerkeş’te neler olup bitiyor gözlemleyelim, kamuoyu ile paylaşalım istedik.

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı Ekibiyle Sahada

Çerkeş’i Şanyite Alanına Çevirdi

İkinci Dönem Kazandığı Seçimlerden Sonra Çerkeş Santiyeye Dönecek Demişti...Öylede olmuş.

Çerkeş’te Süper Çalışmalar Var

7/24 vatandaşların her türlü istek ve şikâyetlerine zaman kaybetmeden müdahalede bulunan Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, özverili bu çalışması ile de vatandaşlardan tam not ve hayır dualar almaya devam ediyor.

Başkan Sopacı Çerkeş ilçesinde, “AK Parti Grup Başkanvekili ve Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Milletvekili Salim Çivitçioğlu, İl Başkanı Abdülkadir Çelik, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, İl Kadın Kolları Başkanı Melike Çilhan, İl Gençlik Kolları Başkanı İsmail Çiftçi, Belediye Başkanları ve İlçe Başkanları ve birlikte devrim gerçekleştiriyor.”

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı'nın konuğu olduk. Özetlemek gerekirse; Çerkeş bir şantiye alanına dönüşmüş durumda. Her gidişimizde Çerkeşte yeni yatırımların yükseldiğıne şahitlik ediyoruz. Başkan Sopacı yine şaşırtmaya devam ediyor. Çerkeşte adeta sessiz bir devrim gerçekleşiyor. Fotografalarını sunduğumuz ve görmüş olduğunuz alanda yer altı otoparkı, kent meydanı, belediye binası, kapalı pazar alanı, konut ve çarşısıyla yeni bir Çerkeş yükseliyor.

www.haberci18.com İnternet Medya Yönetmeni Olarak, “Başkan Sopacı’ya Bu Gücü Nereden Alıyorsun?. Diye sorduk.

Ülkenin, Vilayetlerin, İlçelerin bu değişimi yaşamak zorunda olduğunu belirterek, değişim ve dönüşümü yapan, devamını yapacak olan siyasi kadro da (Sayın Cumhurbaşkanımız, Bakanlarımız, AK kadrolar ve emekleri geçen herkez) tarih boyunca unutulmayacaktır" ifadelerini kullandı.

“Belediyemize ve ilçemize yeni arsalar ve tesisler kazandırdık. Bütçemizi ve gelirlerimiz artırdık. Belediyemizde hizmet odaklı kurumsal bir kimlik oluşturduk. İstihdam odaklı çalışmalar yaparak önemli bir problem olan göçü oldukça azalttık, aksine Çerkeş’e göçü geriye döndürmek için çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor.” İfadelerini kullandı.

2022-2023 eğitim-öğretim yılından itibaren Çerkeş ilçesinde eğitim öğretim faaliyetlerine devam edecek olan Çerkeş Meslek Yüksekokulu akademik kadrosu Çerkeş’te ki ilk toplantısını Rektör Prof. Dr. Harun Çiftçi başkanlığında gerçekleştirdi.

www.haberci18.com İnternet Medya Yayın Yönetmeni Mustafa Çelik, www.Çankırı Postası.com Yayın Yönetmeni Ercan Şeker ve www.Çerkeş Vuslat Haber.com Yayın Yömetmeni Turan Demir’’in karşısına geçen hazurun önemli açıklamalarda bulunarak sorularımızı cevapladılar.

Çerkeş Meslek Yüksekokulu’na tahsis edilen mevcut Belediye Başkanlığı binasında gerçekleştirilen Çerkeş MYO Akademik Kurul Toplantısı’na Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Odabaş, Çerkeş MYO Müdürü Öğr. Gör. Bedri Eminsoy, Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Huri Seval Gönderen Çakmak ve okulun akademik kadrosu katıldı.

Toplantı öncesi Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı ve Çerkeş Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu ile kısa bir toplantı gerçekleştiren Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Çerkeş Meslek Yüksekokulu’nun Çerkeş ilçesinde hizmet verebilmesi için geçtiğimiz yıl yapılan protokol çerçevesinde gerekli fiziki imkanlar, altyapı çalışmaları, sosyal imkanlar noktasında hızlı bir çalışma yapan ve mevcut imkanlar içerisinde en uygun olanakları sağlayan Çerkeş Belediyesi ve Çerkeş Kaymakamlığı ile yerel dinamiklere çok teşekkür ettiklerini söyledi.

Belediye Başkanlığı ziyareti sonrası Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı ve Çerkeş Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu ile birlikte basın mensuplarına açıklamalar yapan ve soruları cevaplandıran Rektör Çiftçi, Çerkeş Meslek Yüksekokulu’nun akademik faaliyetlerini mecrasına uygun olarak Çerkeş’te gerçekleştirmesi için gerekli hazırlıkların yapılması amacıyla Çerkeş’te olduklarını söyledi.

“Süreç boyunca bizim her talebimizi karşılamaya çalışan, her türlü istişare ve desteğe açık olarak ellerinden gelenin fazlasını yapan Sayın Belediye Başkanımıza ve Sayın Kaymakamımıza teşekkür ediyorum. “ifadeleriyle konuşmasına devam eden Rektör Çiftçi, “Bu birimimizin buraya taşınması her yönüyle ele alınması gereken önemli bir karardı. Uygulamaya dönük olabilmesi için yerelden destek gerekiyordu. Bu desteği de yerel dinamiklerden aldık.

Bundan sonra da Çerkeş MYO’nun sürdürebilir bir eğitim süreci için de yine destek vereceklerini ifade ettiler. Güzel bir başlangıç olacağına eminiz.

Çankırı’nın en hızlı gelişen, en büyük ve sanayi yatırımının en yoğun olduğu ilçesi olarak Çerkeş bu okulun burada eğitim vermesini hak ediyordu. Tabi Türkiye’de son yıllarda bazı bölümlere öğrenci ilgisi az olunca yapılması gereken çalışmalar da beklemeye alındı. Bundan dolayı da Çerkeş MYO Çankırı merkezde hizmet veriyordu. Biz göreve gelir gelmez Çankırı’nın ve Çerkeş’in gelişimi ve potansiyelini inceledik. Özellikle eğitim konusunda yapacağımız yatırımlar için gerekli araştırmaları yaptık. Birçok parametrenin etkili olduğu bu süreçte Çerkeş Meslek Yüksekokulu’nu Çerkeş’e taşınmasının faydalı olacağından hareketle gerekli kararı aldık. Bu önemli kararın Çerkeş için de faydalı olacağını düşünüyoruz. Çerkeş öğrencilerimizi bağrına basacak ve onlar için ne gerekiyorsa elinden geleni yapacaktır. Özellikle sosyal donatı, kültürel etkinlikler, ulaşım noktasında gereken altyapı çalışmalarının yapılmasını da gördük ve sevinçle karşıladık. Öğrencilerimiz için şimdiden burs desteğine yönelik çalışmalar yapılmış. Öğrencilerimizin barınma noktasında da sıkıntı yaşamamaları hususunda birlikte gerekli çalışmaları yapacağız ve eğitim-öğretime başlayacağız. Önümüzde ki dönemde yeni program ve bölümlerin açılacağı müjdesini de buradan vermek istiyorum. Yani Çerkeş MYO önümüzdeki 5 yıllık süreçte akademik çalışmaları, öğrenci sayısı, eğitim faaliyetleri ile adından söz ettiren ve belli bir potansiyele ulaşan bir okul olacaktır. Ben bu sürecin hepimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.


Çerkeş Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, böylesi müstesna bir günde Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı ve Çerkeş Meslek Yüksekokulu akademisyenleri ile bir arada olmaktan son derece mutlu olduğunu vurguladı.

Kaymakam Bulgurlu, bu karar Çerkeş için son derece önemli bir karar. Çerkeş MYO Akademik Kurulu’nun bugün burada toplanması aynı zamanda Çerkeş’te yeni bir dönemin başladığını da ifade ediyor. Bu yeni dönemin başlamasında emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Çerkeş Kaymakamlığı olarak bu zamana kadar üzerimize düşeni yaptığımız gibi bundan sonra da yapacağımızı taahhüt ediyor hepinize saygılar sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Rektör Çiftçi ve beraberinde ki heyet, inşası devam eden Çerkeş Kültür Merkezi ve Çerkeş MYO kampüsü yapılması düşünülen arazi de incelemelerde bulunarak, Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sobacı ve Kaymakam Emir Osman Bulgurlu’dan bilgi aldılar.

Bu haber 1202 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum