Çankırı'nın Çerkeş İlçesi Ören Köyü Sakinlerinden Burak Karaağaç Ölümden Döndü

Soruşturma bürosu tarafından yapılan değerlendirme kapsamında şüpheli Tarık Tosun'un Türk Ceza Kanunu 81/1, 35'inci maddeleri gereğince tutuklamaya sevk edilmiş, nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından atılı suçtan tutuklanmıştır" denildi.

Çankırı'nın Çerkeş İlçesi Ören Köyü Sakinlerinden Burak Karaağaç Ölümden Döndü
08 Ağustos 2021 - 12:06 - Güncelleme: 08 Ağustos 2021 - 12:20
Hemşehrimiz Burak Karaağaç Ölümden Döndü

Ankara’da kamyon şoförünün sıkıştırması sonucu kaza yaparak yaralanan motosiklet sürücüsü Burak Karaağaç, “Allah’tan kamera kayıtları var, ne olduğu ortada” dedi.

Ölümden Dönen Motosiklet Sürücüsü, Kamyon Şoförüne İsyan Etti

Kaza sonrası Ankara Yenimahalle Devlet Hastanesi’nde sağ bacağına dikiş atılan, tedavisinin ardından taburcu edilen evli ve iki çocuk babası 26 yaşındaki Karaağaç, memleketi Çankırı’nın Çerkeş ilçesi Ören köyünden dönerken yolda kamyon şoförünün kendisini sıkıştırdığını ve şoföre dönerek “Ne yapıyorsun? Öldüreceksin beni. İleride polis çevirme noktasında görüşürüz” dediğini söyledi.

Bu sözler üzerine şoförün hızlanarak ‘direksiyonu üzerine kırdığını’ anlatan Karaağaç, kaçmaya çalıştığını ancak kamyon daha hızlı olduğu için çarpışmaya engel olamadığını ifade etti.

Burak Karağaç, etraftakilerin yanına gelerek ambulans çağırdığını ve başından ayrılmadığını belirterek, kendisine yardımcı olan herkese teşekkür etti.

"Kasksız Hiçbir Arkadaşım Motora Binmesin"

O sırada ailesinin arabayla arkasından geldiğini dile getiren Karaağaç, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Aramızda bir veya iki kilometre vardı. Ambulans yanlarından geçip benim yanıma geliyor. Beni ambulansa aldıklarında ailem benim motorumu yerde görüyor. Eşim, 2 çocuğum, annem, ağabeyim hepsi arabanın içinde, onların ne yaşadığını düşünemiyorum zaten. Neler düşündüklerini, feryatlarını bilmiyordum. Belki de ölecektim. Allah beni çoluğuma, çocuğuma bağışladı.

Kafamda kask olması çok önemliydi. Kasksız hiçbir arkadaşım motora binmesin. Bir metrelik bir yer bile olsa kaskını taksın."


Burak Karaağaç'ın annesi Kadriye Karaağaç, olay günü köyden döndüklerini, oğlunun motoruna fasulye, yağ, peynir gibi kışlık mutfak ürünlerini yüklediklerini söyleyerek, "Yazık günah değil mi anaları niye ağlatıyorlar? Onun ekmeği o, iki tekerin üzerinde gidiyor. Yazık günah değil mi bu gençlere. Kamyon sürücüsünün çalıştığı şirketin sahibi aradı bizi şikayetimizi geri çekmemiz, şikayetçi olmamamızı istedi. Bana '3 bin lira, 5 bin lira verebilirim, motoru da tanıdığım tamirciler var yaptırabilirim anlaşalım' dediler. Bu sabah da aradı. Kesinlikle kabul etmiyoruz. Bırak 3 bini 3 trilyon verseler de benim oğluma yaşattıklarını silemezler. Bir şey olsaydı ne yapardım ben?" diye konuştu.

Ankara Emniyet Müdürlüğünün sosyal medya hesabından motosiklet sürücüsünün yaralandığı kazaya ilişkin görüntüler paylaşılmıştı. Kayıtlarda çevre yolunda 06 ZTE 10 plakalı kamyonuyla seyir halindeki Tarık T'nin, aynı yönde ilerleyen 06 DP 4648 plakalı motosiklet sürücüsü Karaacağaç ile tartıştıktan sonra aracını üzerine sürdüğü, çarpmanın etkisiyle Burak Karaağaç'ın metrelerce sürüklendiği ve kamyon şoförü Tarık T'nin kaza yerinden kaçtığı yer alıyor.

www.haberci18.com İnternet Medyası Olarak Her Zaman 
Burak Karaağaç  Kardeşimizin Yanındayız!

Sevgili dostlarımız, bir çoğunuzun haberdar olduğunu düşündüğümüz Ankara çevre yolunda yaşanan trafik kazası diyemediğimiz cinayet girişimi ile ilgili bilgi paylaşmak gereği duyduk. Olay günü 06 ZTE 10 plakalı kamyon sürücüsü Tarık Tosun 06 DP 4648 plakalı motosiklet sürücüsü Çankırılı hemşehrimiz Burak Karaağaç a kasten ve planlı bir şekilde çarpmış Burak kardeşimiz ağır şekilde yaralanırken Kamyon sürücüsü olay yerinden hiç birşey olmamışcasına seyrine devam ederek uzaklaşmıştır. Olayın yaşandığı bölgede seyir halindeki duyarlı sürücüler kamyonu olay yerinden uzakta zorla durdurmuşlar ve gerekli aramaları yaparak şahsı polise teslim etmişlerdir. Motosiklet kullanıcısı kardeşimizin kırıkları olduğu ama hayati tehlikesinin olmadığı bilgisi içimizi ferahlatsa da kasten adam öldürme girişiminde bulunan kamyon şoförü idari para cezası kesilmek suretiyle serbest bırakılmış olduğu bilgisi bizleri çok üzdü.

Bir gazeteci olarak Videoyu izledim. Tam bir cinayete teşebbüs.. Bazı yorumlarda motosiklet sürücüsü ile kamyon şoförü arasında daha önceden bir tartışma yaşandığı ve bu tartışma sonucunda da bu olayın meydana geldiği söyleniyor. Öncesinde ne yaşamış olursa olsun, bu olay tam bir cinayete teşebbüstür. Motosiklet sürücüsü arkadaşıma duyduğum üzüntü yanında, bu cinayet girişimini hala anlamayan, göremeyen, görmek istemeyen, empati yapmaktan aciz, insanlıktan nasibini alamamış bu insanlarla bu ülkede yaşıyor olmakta beni ayrıca üzdü..

www.haberci18.com İnternet Medyası Yazı Ailesi olarak olaydan duyduğumuz üzüntü ve endişeyi sizlerle paylaşmak adaletin tecelli etmesini sağlamak için gayret içinde olduğumuzu bilmenizi istedik. Saygı, Sevgi, Selam ve Dualarım ile.…


Ankara Başsavcılıktan Açıklama

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, motosiklet sürücüsü Burak Karaağaç'a çarparak, yaralanmasına neden olan kamyon sürücüsü Tarık Tosun'un tutuklandığını açıkladı. Açıklamada, "06 ZTE 10 plakalı kamyon sürücüsü Tarık Tosun tarafından yol verme tartışması yaşadığı 06 DP 4648 plakalı motorsiklet sürücüsü Burak Karaağaç'ın üzerine kullanmış olduğu kamyonu kasten sürerek hayati tehlike geçirecek şekilde yaralanmasına neden olduğu, Cumhuriyet Başsavcılığımız Müracaat ve Suç Üstü Soruşturma bürosu tarafından yapılan değerlendirme kapsamında şüpheli Tarık Tosun'un Türk Ceza Kanunu 81/1, 35'inci maddeleri gereğince tutuklamaya sevk edilmiş, nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından atılı suçtan tutuklanmıştır" denildi.

Bu haber 6030 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • kahraman
    3 ay önce
    Videoyu izlemiştim ama hemşehrim olduğunu haberi haberci18 de okuyunca şimdi öğrendim. Geçmiş olsun.