Çerkeş Ankara Yolu İçin Söz Alındı

Çerkeş ilçesi ile Ankara'nın Kızılcahamam ilçesi arasında sıkça yaşanan trafik kazaları nedeniyle yolun düzeltilmesi için girişimler sürüyor.

Çerkeş Ankara Yolu İçin Söz Alındı
09 Kasım 2023 - 09:55 - Güncelleme: 09 Kasım 2023 - 10:00
Çerkeş ilçesi ile Ankara'nın Kızılcahamam ilçesi arasında sıkça yaşanan trafik kazaları nedeniyle yolun düzeltilmesi için girişimler sürüyor.

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı yolun acilen yapılması ve yol hakkında bilgilendirme yapmak için geçtiğimiz ay Karayolları Genel Müdürü Ahmet Güleşen’i ziyaret etmişti. AK Parti Çankırı İl Başkanı Koray Erdoğan ve Ak Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu Kızılcahamam Çerkeş yolunda incelemelerde bulunarak yolun yapılması için çalışmaların sürdüğünü belirtmişlerdi.

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, AK Parti İl Başkanı Koray Erdoğan, Ak Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu ve ilçe belediye başkanları ile birlikte gerçekleştirdikleri ziyarette Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’ndan Kızılcahamam Çerkeş yolunun yapılacağının sözünü aldıklarını sosyal medya hesabından paylaştı.

Başkan Sopacı yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi; “Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sn. Abdulkadir Uraloğlu’nu Grup Başkanvekilimiz Muhammet Emin Akbaşoğlu, İl başkanı Koray Erdoğan ve Belediye Başkanı arkadaşlarımızla birlikte ziyaret ederek, Çerkeş - Kızılcahamam yolunun bir an önce ihale edilip yapılması konusunu istişare ettik. Sayın Bakanımıza halkımızın bu konudaki duyarlılığını aktardık, en uygun zamanda yolun yapılacağı sözünü aldık. Sayın Bakanımıza İlçemize vermiş olduğu desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Çerkeş için durmak, yorulmak yok.”

Bu haber 8149 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum