Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı'dan Çankırı'ya Gönderme

Sopacı, "Veteriner fakültesinin kazandırılması, Çankırı için büyük bir kazançtır. Gerçekten Çerkeş olarak onu planlıyoruz, düşünüyoruz." dedi.

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı'dan Çankırı'ya Gönderme
15 Ocak 2021 - 23:14 - Güncelleme: 16 Ocak 2021 - 09:52
Sopacı’dan Çankırı’ya Gönderme

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı gazeteciler ile bir araya gelerek çalışmalarını anlattı. Programın soru cevap bölümünde öyle bir soru yönettik ki adamcağız da benden daha doluymuş.

Sopacı sorumuzu dobra dorp cevaplamaktan çekinmedi.

İşte Sorumuz: Sayın Başkan Tarım ve hayvancılığın diyarı olan Çankırı Çerkeş ilçemize Veteriner Fakültesini kazandırmada daha neyi bekliyorsunuz?Hayvancılığın merkezi Çerkeş ilçemize sizce veteriner fakültesi gereklimi, Tarım ve hayvancılıkta ön sıralarda olan şehrimizde veteriner fakültesi olmaması gerçekten büyük bir sıkıntı değil mi? Veteriner Fakültesi açılması için ne gibi bir çalışmalarda bulundunuz, bulunmaya gayret gösterdiniz mi, her hangi bir müracaatınız oldu mu? Bu konuda sizce Çankırı neden arka planda bırakıldı?

Sopacı’nın Cevabı: Güzel bir konuya temas ettiniz. Size bu duyarlığınız ve düşüncelerinizden dolayı çok teşekkür ederim. Çankırı Karatekin Üniversitesi gelişip büyüdükçe Çankırı'da gelişip büyüyecektir, ilçelerimizde kalkınacaktır. Tabi sizin de dediğiniz gibi elimiz o kadar güçlüyken Veteriner Fakültesi neden olmasın? Veteriner fakültesinin kazandırılması, Çankırı için büyük bir kazançtır. Gerçekten Çerkeş olarak onu planlıyoruz, düşünüyoruz. Çekinmeden de ifade ediyorum, biz bu yola inanarak çıktık. Bunun çok yakın takipçisi olarak ilçemize Veteriner Fakültesini istiyoruz.

Gerçekleştirilecek bir Veteriner Fakülte projesi, hem şehrimizin yüzünü güldürür, hem de ilçelerimizin yüzünü güldürür. Aslında bu fakültenin ilçemiz de açılması çok büyük bir emeğin, çok büyük bir fedakarlığın ortaya çıkışıdır.

Dolayısıyla şu an helva yapmak için tüm malzememiz hazır. Biz Çerkeş’te bir Veteriner Fakültesi olmasının ötesinde bir hayvancılık üssü, modern bir eğitim kurumu, bir araştırma kurumu, bir örnek bölge olacağına inanıyoruz. Bunun için tüm fiziki çabamız, fiziki desteğimiz, sizlerin arkasında, Fakülte binası için uygun yer bulunur. 
Yeter ki yetkililer onay versin.” Dedi.
Bu haber 2723 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Alper ince
    2 ay önce
    Çerkeş'te hayvancılılık ve veterinerlik için ideal bir yer ama Çankırı merkeze bile veterinerlik açılmıyor Çerkeş de açılmaz. Metropol şehirlerde hayvancılılık ve tarım bölümlerinin olması tuhaf değil mi? Arazi uygulaması için bu bölümlerin küçük illerde ve ilçelerde olması lazım.