Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çankırı Belediyesi'ne İki İş Makinesi Hibe Etti

Başkan Esen, “Girişimlerimiz sonucu Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından belediyemize iki yeni iş makinesi hibe edildi." dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çankırı Belediyesi'ne İki İş Makinesi Hibe Etti
01 Mart 2021 - 21:05
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, gelen talep üzerine Çankırı Belediyesi’ne 2021 model iki iş makinesi hibe etti. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, gönderilen iş makinelerini Belediye hizmet binası önünde sergileyerek desteklerinden dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a teşekkür etti.

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in Bakanlıklarda gerçekleştirdiği görüşmeler netice vermeye devam ediyor. Başkan Esen’in Katı Atıkların Kontrolü Yönetmeliği kapsamında çevrenin korunması, çevre kirliliğinin önlenmesi ve çevre temizliğinde kullanılmak üzere bir adet ekskavatör ile bir adet yol süpürme aracı talebi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından olumlu yanıt aldı. Bakan Murat Kurum, Fen ve Temizlik İşleri Müdürlükleri bünyesinde belediyenin saha hizmetlerinde kullanılmak üzere istenilen iş makinelerini Çankırı Belediyesi’ne hibe etti. 2021 model ekskavatör 1 milyon 27 bin TL, yol süpürme aracı için ise Bakanlık tarafından 800 bin TL hibe bedeli karşılandığı bildirildi.

Başkan Esen, “Girişimlerimiz sonucu Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından belediyemize iki yeni iş makinesi hibe edildi. Araç filomuza eklediğimiz iş makineleri Fen ve Temizlik İşleri Müdürlüklerimizin iş programına destek sağlamak için kullanılacak. Amacımız halkımıza en iyi şekilde hizmet edip hayır dualarını alabilmek. Bizden desteğini esirgemeyen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum Beyefendi’ye canı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni araçlarımız halkımıza hayırlı olsun." dedi.


Bu haber 1929 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Dertli
  3 hafta önce
  Sayın Bakan adamın hası vallahi. Muhalefet te olsa Cumhur ittifakı olan partili belediyeye devasa iki araç hibe etmesi çok manidar gerçekten. Sağ olasın sayın Bakan Çankırı size minnettardır. Belediyemiz adına teşekkürler.
 • 18 li
  3 hafta önce
  İşte Cumhur ittifakının gereğini yerine getirmek böyle olur. Helal olsun Sayın Bakan Murat Kurum'a. Siz de eski Başkan Yardımcılarına eziyet edip sağa sola sürün olur mu. Sizin ittifak anlayışınız da bu her halde. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın Belediyemize armağan ettiği yeni araçlar Çankırı'mıza hayırlı ve uğurlu olsun.