Çiçeği Burnundaki Belediye Başkanımız Mutlu Gözükse de Hak Sahipleri Mutsuz (Özel Haber)

Uygun fiyatlarla insanları ev sahibi yapmak amacıyla konut üreten TOKİ, hak sahipleriyle binalarda kullanılan kalitesiz malzeme ve kötü işçilik nedeniyle karşı karşıya gelebilir.

Çiçeği Burnundaki Belediye Başkanımız Mutlu Gözükse de Hak Sahipleri Mutsuz (Özel Haber)
27 Temmuz 2019 - 16:29 - Güncelleme: 27 Temmuz 2019 - 17:06

TOKİ’nin Yaptığı Konutları Ve İşçilikleri Beğenmediler!

 

Bazı Vatandaşlar, Konut Sahibi Olduklarından Değil, TOKİ’nin Yaptıkları Çalışmalardan Memnun Kalmadıklarını Dile Getirdiler.

 

TOKİ tarafından ihtiyaç sahipleri vatandaşlar için yapılan kalıcı konutların yarım kalan çalışmalar, anahtar teslim işlemleri tüm hızıyla sürerken, inşaatı biten ve kura sonucu yerleri belirlenen hak sahipleri binalarının iç ve dış kısımlarını gezerek incelemelerde bulundular. 

 

Çankırı Belediye Başkanı Esen anahtar teslimlerinin başlaması ile çok mutlu gözükse de; kura sonucuna göre konut sahibi olan ve Toki’ye arsalarını veren mülk sahipleri ise mutsuz.

 

Kentsel Dönüşüm Projesi 2 Etap Konut sakinleri anahtarlarına kavuştu.

 

Çankırı Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi 2 etap kapsamında inşa edilen konutların anahtar teslimine başlandı. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen konut sahasında düzenlenen törende iki bloğun anahtarlarını hak sahiplerine teslim etti.

 

Törende konuşan Başkan Esen, göreve geldiği günden itibaren en çok üzerinde durduğu konunun TOKİ olduğunu vurgulayarak “Ben bu mahallede doğdum, 5 yaşına kadar da burada yaşadım. Mahallenin derdini, problemlerini bir kardeşiniz, evladınız olarak biliyorum” dedi.

 

Anahtar teslimine başladığı için çok mutlu olduğunu aktaran Başkan Esen, Çankırı’daki ilk icraatının TOKİ birinci etap bölgesine çocuk parkı yapmak olduğunu belirterek “Bütün amacımız sorunları yerinde çözmek. Sağlık İl Müdürlüğü’ne bu bölgede yapılacak sağlık ocağı yerini biz hibe ettik. Allah nasip ederse yakın zamanda kurulacak” diye konuştu.

 

Açtılar Ağızlarını, Yumdular Gözlerini

 

"Kontrollerimiz inşatları denetlemeye iyi gitmemişler, İnşaatların işçiliğini beğenmiyoruz.” Dediler. 

 

Bir çok konutun temelinde ve iç-dış görselinde yapılan incelemelerde işçilik ve malzemedeki eksiklikleri gören hak sahibi vatandaşlar, Belediye Başkanlığı’nın, İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ve görevli kontrolörlerin inşaatları sıkı takip etmediklerini gözlemlediler, üzüntülerini dile getirdiler.

 

Toplu Konut İdaresi'nden (TOKİ) ev alan vatandaşlar, uygulamalarda yaşadıkları sıkıntıları yargıya taşıyacaklarını ağızlarında kaçırdılar.

 

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak felaket tellallığı yaptığımızı neyi düşünmeyin de; “TOKİ’nin Beğenilmeyen Konutlarına Dava Yağabilir”!

 

Uygun fiyatlarla insanları ev sahibi yapmak amacıyla konut üreten TOKİ, hak sahipleriyle binalarda kullanılan kalitesiz malzeme ve kötü işçilik nedeniyle karşı karşıya gelebilir. 

 

Sana Değil Çankırı’m; Kaderimize Ve Sahipsizliğimize Dargınım

 

Devletin toplu konut yapması, eğer kültürünün ağırlığının farkında ise, ne büyük bir onurdur o evlerde yaşamak. Ancak öyle olamıyorsa, işte o zaman vah ki vah... Tokiyle ilgili her haber gibi bu habere de şaşırmayın. Amaçlarından tamamen sapmış bir kurumun Çankırı’da yaptıklarını gözlerimizle görerek, çektiğimiz fotoğraflarımızla şahit olduk. Şahit olduğumuz durumlarda bizler de söz konusu zaten önce insanları loto’dan büyük ikramiye çıkmışcasına sevindiriyorlar sonrası eh işte!

 

Sonuç olarak “Sana Değil Çankırı’m; Kaderimize Ve Sahipsizliğimize Dargınım” Nokta. M.Ç.

 

 

 

 

 

“Deveye Sormuşlar Boynun Neden Eğri? Devede Demiş ki Nerem Doğru Ki? Demiş”

 

Bazen insanlar üst üste terslikler yaşayabilir. Bu insanın başına gelen olaylar onları belli bir doğrultuda etkiler. Sürekli felakete uğrayan kişiler artık o felaketi kanıksamaya başlar ve bu da insanlara olumsuz düşünme alışkanlığını verir.

 

Yukarı ve aşağıda fotoğrafını yayınladığımız Blok’a Allah aşkına bir bakarmısınız. Binanın oturum biçimi kafadan yanlış. Giriş önden, balkonlar resmen mezarlık istinat duvarına, adamım oturup dinleneceği balkonlar ise komşu Blok’un tuvalet ve banyo karşısına yapılmış. Bu işler yapılırken mimarlar, mühendisler, kontroller ne işlerle meşguldüler acaba? Kendi arsa veya inşaat alanlarına böyle yapılaşmaya izin verirlermiydi? Bu arada, kötülüğü düstur edinen, hiçbir şeyi düz­gün olmayan kişilerin varlığını da unutmamak gerekir.

 

 

 

Adamın evine balkon koyma, bu yetmez gibi en uygun yere konması gerekli havalandırmayıda adamın yatak odasının önüne yap. Yok böyle bir zihniyet. Bu işler ancak Çankırı'dan başka yerde yapılamazdı...

 

 


Bu haber 3881 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • mustafa
  1 yıl önce
  Burada toki evmi yapıyorki Tosya daki Ankara daki Tokilere bakın 120 metrekare evler burda 70 metrekare 90 metrekare ev yapıyorlar o kadar arsayı heba ediyorlar işçilik zaten rezil bakan eden yok balkonlarına 2 sandalye koysan 3. kişi çıkamaz balkonlarına adı Toki ev yaptı olsun işte Çankırı'ma hayırlı olsun
 • vatandaş
  1 yıl önce
  TOKİ 1NCİ ETAPTAKİ BİNALRIN BİR ÇOĞUNUN MALESEF YILLARDIR YANGIN ALARMLARI GAZ ALARMLARI ÇALIŞMIYOR..İNSANLAR BOMBA EVLERİN İÇİNDE YAŞIYORLAR!! ARAŞTIRIN LÜTFEN..