Çankırı'da Giriş Ve Çıkışlar Emniyet, Jandarma Ekipleri Tarafından Kontrol Ediliyor

Şehirlere giriş ve çıkışlarda yeni tip korona virüs (Covid-19) tedbirleri arttırılarak...devamını okuyunuz.

Çankırı'da Giriş Ve Çıkışlar Emniyet, Jandarma Ekipleri Tarafından Kontrol Ediliyor
30 Mart 2020 - 17:12

Son Dakika Corana Virüs Tedbirleri Arttı

Şehirlere Giriş Çıkışlar Kayıt Altına Alınıyor…

Şehirlere giriş ve çıkışlarda yeni tip Korana virüs (Covid-19) tedbirleri arttırılarak, şehir dışından gelen araçlar durdurulup yolcuların ateşi ölçülüyor. Cihazlarla ateş kontrolü yapıldıktan kişiler kayıt altına alınıyor.
Çankırı’da Giriş Ve Çıkışlar Emniyet, Jandarma Ekipleri Tarafından Kontrol Ediliyor

Çankırı’da Ekipler Koronavirüs Uygulamasını Aralıksız Sürdürüyor

Merkez de 87 Bin nüfusa sahip Çankırı’da şehre giriş ve çıkışlarda ekipler kontrollerini sürdürüyor.

Çankırı'da Korona virüs (Covid-19) salgını dolayısıyla giriş ve çıkışlarda kontrol uygulamaları başladı.

Dünya genelinde yayılan Korona virüs (Covid-19) salgını çeşitli tedbirleri de beraberinde getirdi. Önlemler kapsamında şehirler arası otobüslere kısıtlama getirilirken şehirlere giriş ve çıkışlar da kontrol ediliyor. Bu kapsamda Çankırı'da da giriş ve çıkışlar Emniyet ve Jandarma ekipleri tarafından kontrol ediliyor. Şahsi araçlarla gelen vatandaşların ateşleri ölçüldükten sonra yaşlarına bakılarak evlerinde kalmaları noktasında uyarılar yapılıyor. Gerekli kontrolleri yapan ekipler, herhangi bir olumsuzluğa rastlamazken denetimlerine de devam ediyor.

Valiliklerce seyahatine izin verilmiş otobüsler yanı sıra kendi özel araçlarıyla seyahat edecek vatandaşlar, şehirlerin giriş-çıkışlarında oluşturulan kontrol noktalarında denetleniyor. Vatandaşların, ateşleri ölçülerek, ateşi yüksek olanlar olursa 14 gün karantinaya alınacak.

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü, "Çankırı girişindeki tüm uygulama noktalarında araçları durdurarak, vatandaşın nerden geldiğini ve nereye gittikleri yönünde bilgiler alıyoruz. Ayrıca burada ateşlerini ölçerek risk durumlarının olup, olmadığını kontrol ediyoruz. Ateşi yüksek olan veya herhangi bir belirtisi bulunan kişileri karantinaya alınmak amacıyla sağlık ekiplerince hastaneye gönderiyoruz" dedi.

Kontrol noktalarından geçen vatandaşlar ise uygulamanın yerinde olduğunu belirterek memnuniyetlerini ifade etti.
 

Bu haber 10214 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Vatan
  1 ay önce
  Uygulama cok iyi ama mevcut konumu itibari ile yanlış... Sanayi kavşagı daha uygun olcagı düşüncesindeyim. Yinede emniyet teşkilatımız daha iyi bilir.
 • İsimsiz
  1 ay önce
  Gerçekten doğru aşağı yoldan gidebilirler.