Çankırı Özel Karatekin Hastanesi İki Yeni Cihazı Çankırı'ya Kazandırdı

Cihaz ile ilgili bilgiler veren Üroloji Uzmanı Dr. Sabuhi Alishov, “Bu cihaz erkeklerde sertleşme, penis eğriliği ve prostatit üzerinde çok etkili. Hiçbir yan etkisi yok. İlaç kullanma ihtiyacı da olmuyor. Ayrıca...devamını okuyunuz.

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi İki Yeni Cihazı Çankırı'ya Kazandırdı
17 Mayıs 2023 - 11:50 - Güncelleme: 17 Mayıs 2023 - 11:54
İki Yeni Cihaz Çankırı’ya Kazandırıldı

Geçtiğimiz haftalarda iki yeni hekimin poliklinik hizmetine başladığı Çankırı Özel Karatekin Hastanesinde iki yeni medikal cihaz da hastaların hizmetine sunuldu.

Hastane ilk olarak, erkeklerin cinsel sorunlarına yönelik olarak Ses Dalgası Yöntemi ile alternatif ve etkili çözüm üreten ED1000 isimli cihazı aldı.

Cihaz ile ilgili bilgiler veren Üroloji Uzmanı Dr. Sabuhi Alishov, “Bu cihaz erkeklerde sertleşme, penis eğriliği ve prostatit üzerinde çok etkili. Hiçbir yan etkisi yok. İlaç kullanma ihtiyacı da olmuyor. Ayrıca ağrı ya da acı da hissetmiyorsunuz. Haftada iki kez seans yapıyoruz ve toplamda üç haftada tedavi tamamlanıyor’’ diye konuştu.

Hastanenin ilimize getirdiği ikinci cihaz ise bel ve boyun fıtıklarına çözümler üreten Robotik Antialjik Traksiyon Cihazı. İnsan omurgası hakkında bilgiler genel bilgiler veren Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Ayhan Esmer, “İnsan vücudunda 33 omur bulunur. Bunların her birinin arasında diskler bulunur. Bu disklerin üzerine binen basınç artarsa ağrılar oluşmaya başlar. Robotik Antaljik Traksiyon cihazımız sayesinde omurgaya binen yük kaldırıldıktan sonra orada negatif basınç oluşur ve baskı kalkar. Bu cihaz ile problemli bölgenin sıvı akışını arttırılarak bölgenin hızla iyileşmesi sağlanır’’ dedi.

Amerika Birleşik Devletleri İlaç ve Gıda dairesi (FDA) tarafından, bel ve boyun omurga fıtıklarında baskı giderici tedavi olarak onaylanmış Robotik Antaljik Trak cihazının, aynı zamanda dünyanın ilk eklem hareketliliğini arttırıcı omurga dekompresyon sistemi olduğunu belirten Dr. Esmer “Bu yöntem; hastaya ağrısız ve güvenli bir tedavi imkânı sunan yenilikçi bir tedavi şeklidir. Hastanın tedavi süresini kısaltarak işine daha çabuk dönmesini sağlar.” şeklinde konuştu.

Hastane yönetiminde yapılan açıklama, her iki cihazın da Çankırı ve bölge insanı için hayırlı ve uğurlu olması temenni edilerek, medikal teknoloji alanında kazanımların devam edeceği vurgulandı.

Bu haber 6447 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum