Karatekin Hastanesi Uluslararası Pazara Açıldı

16-18 Ağustos’da, İstanbul’da düzenlenen fuara Arap ülkelerinden, Afrika ülkelerinden ve Orta Asya ülkelerinden çok sayıda katılımcı geldi.

Karatekin Hastanesi Uluslararası Pazara Açıldı
24 Ağustos 2023 - 16:19 - Güncelleme: 24 Ağustos 2023 - 16:24
Çankırı’nın özel sağlık hizmetlerinde öncü kurumu Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Türk-Arap İşbirliği Derneği TURAB tarafından düzenlenen 1. EXPO Sağlık Turizmi Fuarına katıldı. 16-18 Ağustos’da, İstanbul’da düzenlenen fuara Arap ülkelerinden, Afrika ülkelerinden ve Orta Asya ülkelerinden çok sayıda katılımcı geldi.

İlimizi temsil eden Çankırı Özel Karatekin Hastanesi; estetik operasyonlar, kilo verme işlemleri, Kök Hücre uygulamaları ile fizik tedavi hizmetleri, saç ekimi ve tuzun sağlık alanında kullanımı gibi konular ile fuara katıldı.

Büyük ilgi gören fuar ile ilgili açıklamalarda bulunan Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Genel Müdür Yardımcısı ve Tuz Rehabilitasyon ve Sağlık Turizm Derneği Başkanı Önder İzmirlioğlu fuarda Çankırı kaya tuzunun sağlık alanında kullanımının büyük ilgi gördüğünü belirterek, “Kaya tuzu Çankırı için bir değer. Bugüne kadar sofralarda ve endüstriyel alanlarda tuzu kullandık. Şimdi hastane olarak Çankırı tuzunun tedaviye uygun akciğer hastalıklarında, alt üst solunum yolu, cilt hastalıklarında ve uyku bozukluklarında ve Kovid-19 sonrası düzelmeyen rahatsızlıklarda kullanılması için çalışmalarımızı yoğunlaştırıyoruz.

Çankırı Yer altı Tuz şehri bir kaplıcadır. Dede ve torunun aynı anda rehabilitasyon görecekleri güzel bir imkandır. Hastalarımız ilimize gelerek burada konaklayarak, hekimlerimizden sağlık bilgisi alıp, gerekli sürede ve sağlık personeli eşliğinde tedavi alabilirler. İdame veya eksik günlerini hastanemizce geliştirilen ve son katıldığımız fuarda büyük ilgi gören halojeneratörle tamamlayabilirler. Şimdiye kadar 100’ün üzerinde hastada tuzun kalıcı iyileşme etkilerini gördük. Pek çok uluslararası firma Tuz Mağarasını görmek ve hastalarını yönlendirmek için ilimize gelecek. Tuzun sağlık alanında kullanılması hem şehrimize hem de ülkemize büyük katkı sağlayabilir. Bu fuar ilimizin ve tuzumuzun tanıtılması için de çok başarılı oldu’’ diye konuştu.

Pek çok katılımcının Tuz Mağarasını ve tuz ile yapılan Haloterapi’yi merak ettiğini ve Çankırı’ya geleceklerini belirten İzmirlioğlu, ‘’Fuarda yetmişin üzerinde firma ile görüştük. Bu firmaların hizmet verdiği ülkelerden Çankırı’ya hastaların gelmesini bekliyoruz. Ankara Esenboğa Havalanına çok yakın bir konumdayız. Bu durumu avantaj olarak kullanmak istiyoruz. Önümüzdeki dönemde mağaranın sağlık alanında kullanılabilmesi için girişimlerimize başlayacağız. İnşallah güzel sonuçlar alırız ve tuzun sağlık alanındaki faydalarını tüm dünyaya anlatırız’’ dedi.

İki gün süren fuarın sonunda TURAB Genel Başkanı Sabuhi Attar, Çankırı Karatekin Hastanesine katılım için teşekkür ederek, Anadolu’daki hastanelerin sağlık turizminde yeni aktörler olarak yer almasının kendilerini sevindirdiğini söyledi.

Bu haber 6250 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • fuat
  6 ay önce
  güzel yani teşekkürler.
 • Mehmet Ersoy
  6 ay önce
  Karatekin hastanesini tebrik ediyorum ama başarılı doktorlar başka hastanelere gidiyorlar. Bu durum beni biraz üzüyor