Çankırı'da Temizlik Seferberliği Tam Gaz Devam

Çankırı’da Belediye ekipleri, cadde ve sokaklar ile kaldırımları corona virüs tedbirleri kapsamında dezenfekte ediyor. Temizlik seferberliğini arttıran Çankırı Belediyesi, şehri ilaçlı sularla yıkıyor.

Çankırı'da Temizlik Seferberliği Tam Gaz Devam
21 Mart 2020 - 18:21 - Güncelleme: 22 Mart 2020 - 17:22

Çankırı, Dezenfekte Ediliyor

Çankırı Belediyesi, tüm dünyada tehdit haline gelen corona virüse karşı vatandaşlarını korumak ve virüsün büyük bir salgına dönüşmesini önlemek amacı ile aldığı tedbirleri uygulamaya devam ediyor.

Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında özel kıyafetli ekipler, kent genelinde dezenfeksiyon çalışmalarını titizlikle yürütüyor. Çankırı’da vatandaşların yoğun olarak bulunduğu toplu taşıma araçları, belediye otobüsleri, şehir içi parklardaki oyun grupları, kameriyeler, banklar, spor aletleri, konteynerler, çöp tenekeleri, camiler, sağlık ocakları, belediye hizmet binası, otobüs durakları, yaya korkulukları ve kaldırımlar ilaçlanıyor. Çalışmalar kapsamında tüm cadde ve sokaklarda da dezenfekte ve yıkama çalışmaları gerçekleştirecek.

Vatandaşın en çok kullandığı ve temas ettiği alanlar başta olmak üzere şehir genelinde önemli bir çalışma yürüttüklerini belirten Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, dışarı çıkmak zorunda olmayanlar için bu süreci evde kalarak geçirmenin önemli bir vatandaşlık görevi olduğunun altını çizdi. Belirli kriterleri oluşturan Belediye çalışanlarına da 16 Mart’tan itibaren 12 gün boyunca izin verdiklerini ifade eden Esen, önceliklerinin halk sağlığı olduğunu belirterek bu süreci el birliği ile atlatacaklarını söyledi.

Çankırı’da Temizlik Seferberliği Tam Gaz Devam

Çankırı’da Belediye ekipleri, cadde ve sokaklar ile kaldırımları corona virüs tedbirleri kapsamında dezenfekte ediyor. Temizlik seferberliğini arttıran Çankırı Belediyesi, şehri ilaçlı sularla yıkıyor.

Vatandaşların yoğun olarak bulunduğu alanlarda titiz bir dezenfekte çalışması yürüten Çankırı Belediyesi, cadde ve sokaklara el attı. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen koordinesinde yürütülen çalışmalarda; Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri başta olmak üzere birçok personel sahaya çıktı.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri dezenfeksiyon işlemi öncesinde araçları çektirerek yol emniyeti sağlarken, İtfaiye Müdürlüğüne ait araçlar ve Belediyeye ait tüm tankerler; cadde, sokak ve kaldırımların ilaçlanarak yıkanmasında rol aldı. Büyük Camii ve çevre yollarından başlayan dezenfekte çalışmaları; Mektep Sokak, Hilmi Astarlıoğlu Sokak, Bedesten Sokak, İmaret Caddesi, Mehmet Emin Erişen Sokak, Necati Asım Uslu Caddesi, Alparaslan Türkeş Caddesi, Şehit Mehmet Ata Sokak, Namık Kemal Parıltı Caddesi, Elif Caddesi, Belediye çevresi, Atatürk Bulvarı, Fuar Yolu, Hoca Ahmet Yesevi Camii çevresi, Adnan Menderes Caddesi, Necip Fazıl Kısakürek Sokak, Tevfik Fikret Caddesi, Selahattin İnal Sokak, Manolya Sokak, Zeki Ömer Defne Sokak, Eşikli Aralık Sokak, Akkaya Sokak, Şehit Kadir Yıldırım Sokak, Şehit Pehlivan Tevfik Caddesi, Mehmet Kazım Arar Caddesi, Şehit Astsubay Yüksel Kaya Caddesi, Öztaş Sokak, Terminal Caddesi, Çarşamba Pazarı çevresinde gerçekleştirildi.

Çalışmaların diğer bölgelerde de devam edeceğini belirten Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “Yerel yönetim olarak bu süreçte elimizden gelen hassasiyeti gösteriyoruz. Aynı duyarlılığı da vatandaşlarımızdan bekliyoruz. Bu zor günleri, birbirimize destek olarak atlatacağız. Birbirimize mesafe koymak zorunda kalmış olabiliriz, ama gerçekte birbirimizi daha çok düşündüğümüz bir zamanı yaşıyoruz. Bir kişinin ihmali başkaları için ağır sonuçlar doğurabiliyor. Lütfen bu sürece destek olalım, bizden beklenen önlemleri alalım. Bizler, sizin için görevimizin başında elimizden geleni yapıyoruz. Vatandaşımızın sağlığı için dezenfekte çalışmalarını özveri ile yürüten mesai arkadaşlarıma da canı gönülden teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

HABER VİDEOSUNU SEYRETMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYINIZ:

https://www.youtube.com/watch?v=xo8tfXphWvs

ABONE OLUP BEĞENMEYİ UNUTMAYIN 


 


Bu haber 4879 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum