Çankırı'da Vakalar 109,13'e Yükseldi

Tüm ülkede olduğu gibi Çankırı’da da vaka sayılarındaki artış ‘eskiye dönüş’ olarak değerlendiriliyor.

Çankırı'da Vakalar 109,13'e Yükseldi
06 Ağustos 2021 - 18:31 - Güncelleme: 06 Ağustos 2021 - 18:39
Kurban Bayramı Sonrası Çankırı Adım Adım Eskiye Dönüyor!

Tablo Endişe Yaratıyor

Yoğun Bakımlarda Hasta Sayısı Artıyor!

Vaka sayılarına bağlı olarak yoğun bakımlarda yatan hasta sayısında da artış izleniyor.  Tüm ülkede olduğu gibi Çankırı’da da vaka sayılarındaki artış ‘eskiye dönüş’ olarak değerlendiriliyor.

Çankırı’da merkez ve ilçelerdeki hareketlilik vaka sayılarını tetiklerken, Çankırı’da günlük vaka artışının çok olduğu gözlemlendi.

17-23 Temmuz arasında 43,13 olan ortalama vaka sayımız, 24-30 Temmuz haftasında 109,13 e yükseldi. Lütfen aşı olalım ve tedbiri elden bırakmayalım. Bu artışa hep beraber Dur diyelim.

15 Temmuz’da 4’ü serviste, 1 yoğun bakımda olmak üzere hastanemizde 5 hastamız varken; bugün 25’i serviste, 5’i yoğun bakımda 30 hastamız bulunmakta. Aşı olmak için daha fazla beklemeyelim, lütfen aşı olalım. Koronavirüse hep birlikte dur diyelim.

Vaka sayılarının artmasıyla birlikte hastanelerdeki yoğunluk da artış gösteriyor. Özellikle yoğun bakımlarda yatan hastaların artması uzmanların aşıya olan çağrılarını yeniletiyor.

"Pandeminin başından beri aşılamanın en önemli silah olduğunu söylüyoruz. Şu anda da yoğun bakımda takip ettiğimiz hastaların yüzde 60-70’inden fazlası aşısı yapılmamış kişilerden oluşuyor. Bu nedenle aşısız bireylerin hastalığı ağır geçirmesi yoğun bakım ihtiyaçlarını da artırıyor."

Normalleşme süreciyle birlikte rehavete kapılan vatandaş aşı da olmayınca vaka sayılarının önüne geçilemiyor. Özellikle aşı karşıtı yapılan kampanyalar nedeniyle vaka sayılarında ki artış giderek artıyor. Yetkililerde aşı olunması yönünde ki çağrısı giderek artarken, vaka sayılarında ki artış korkutuyor.

Bu işin şakası yok dostlar. Genç, yaşlı, ihtiyar demiyor insanların yakasına yapışıyor. Korona virüs ile mücadelenin en önemli unsurunun maske, mesafe, temizlik ve aşı olduğunu vurgulayarak Maske, mesafe, temizlik tedbirler ve aşı ile Covid-19’u hep birlikte aşabilelim diye mücadele ediyoruz.

Lütfen bu mücadeleye aşısını olmayan vatandaşlarımızda aşını olarak destek versin.

Bu haber 4017 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum