Çankırı'da Koronavirüsten 454 Kişi Vefat Etti

Vali Abdullah Ayaz, “Çocuklarımızı okullarımızda görmek en büyük arzumuz. Bu yönde çalışmalarımız devam ediyor. Milli Eğitim Müdürlüğümüz gereken hazırlıkları tamamladı.” dedi.

Çankırı'da Koronavirüsten 454 Kişi Vefat Etti
31 Ağustos 2021 - 20:58 - Güncelleme: 31 Ağustos 2021 - 21:07
Vali Ayaz, kent genelinde koronavirüsle ilgili yaşanan son gelişmeleri basın mensupları ile paylaştı.

Valilik Toplantı Salonu'nda açıklamalarda bulunan Vali Ayaz, 6 Eylül’de tüm çocukları okullarda görmeyi istediklerini ve bu konuda çalışmaların devam ettiğini söyledi. Okullarda yüz yüze eğitimin 6 Eylül itibarıyla başlayacağını açıklayan Valimiz Abdullah Ayaz, “Çocuklarımızı okullarımızda görmek en büyük arzumuz. Bu yönde çalışmalarımız devam ediyor. Milli Eğitim Müdürlüğümüz gereken hazırlıkları tamamladı.” dedi.

Vatandaşlara aşı çağrısında bulunan Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, ilde yaşanan aşı ile ilgili son durumları paylaştı.

Aşılama çalışmalarıyla ilgili son rakamları paylaşan Vali Ayaz, "Bugün itibari ile ilimizde 246 bin 981 doz aşı yaptık. 239 kişi de 4'üncü doz aşılarını oldu" dedi. Vali Ayaz, inşallah kısa süre içinde Çankırı'yı mavi olarak göreceklerine değindi.

1 Haftada 12, 1 Ayda 29, Toplamda 454 Kişi Hayatını Kaybetti!

Vali Ayaz, "Son 1 haftada kentte koronavirüsten 12 kişi vefat etti, son 1 ay içerisinde de 29 can kaybımız oldu. Bunun sonucunda da Çankırı genelinde toplam vefat eden sayısı 454 kişi" Allah rahmet eylesin.” ifadelerine yer verdi.
Ayaz, "Yoğun bakımda serviste aşısız hastaları görmek bizi çok üzüyor. Hali hazırda hastanemizde 29 hastamız var. Bu hastalarımızdan 20'si serviste 9'u yoğun bakımda. Yoğun bakımdaki hastalarımızdan 3'ü maalesef entübe. Yoğun bakımda yatan hastalarımızın en genci 42. Diğer hastalarımız 65, 69, 76, 89 yaşlarında hastalarımız var" diye konuştu.

Denetimler Artacak, Kurallara Uymayanlara Cezai İşlem Yapılacak!

Ayaz, "
Ama gönül ister ki ne tedbirlere uyumsuzlukla karşılaşalım nede ceza yazalım. Belki denetimlerin eksikliği kurallara uyan vatandaşlarımıza haksızlık oluyor. Bu hafta içerisinde denetimlerimiz artarak devam edecek. Bugüne kadar koronavirüs tedbirlerine uymayanlara da toplam 4 milyon 318 bin 651 lira ceza kesildi" diye konuştu.

“Tedbirleri Bırakmak İçin Çok Erken”

Tedbirlerde ciddi bir gevşeme söz konusu. İlave olarak aşılama istediğimiz gibi gitmiyor maalesef. Bu da bizim karşımıza bir ay içerisinde ilave 29 vefat sayısını çıkartıyor. Denetimlerimiz devam ediyor. Ara vermeden denetimlere devam edeceğiz. Pazar günü ben Pazar pazarını gezdim. Tablo maalesef iyi değildi. Sıkı bir denetim yaptık. Bu gevşemenin pazara yansımış halini de bizzat görmüş oldum. Her hafta gidiyordum ben pazara. Bu hafta hem Çarşamba hem Pazar Pazarında çok sıkı denetimler gerçekleştireceğiz. Kurallara uymayanlara af söz konusu değil.

Ardından aşı çağrısı yapan Ayaz, "3'üncü doz aşı vurgusunu bir kere daha yapmak istiyorum. Özellikle varyantların ortaya çıkışıyla beraber 3'üncü doz ihtiyacı hasıl oldu. Bu konuyu ihmal etmeyelim. Aşı olmamış vatandaşlarımızın ivedi olarak 3'üncü doz aşılarını yaptırmalarını istiyoruz. Denetimlerimiz artarak devam edecek. Eylül ayı içerisinde bir miktar daha artış bekliyoruz. Okulların açılması ile beraber bir hareket oluşacak ister istemez. Dışarıdan gelen öğretmenler, öğrenciler derken. Tedbirleri bırakmak için çok erken. Maske mesafe ve temizlik kurallarına sıkı sıkıya bağlanmak bir zaruret" ifadelerini kullandı.

Valimiz Abdullah Ayaz açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Bu haber 2101 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum